ارز دیجیتالاقتصادی

شرکت نرم‌افزار اتریوم Consensys داده‌های کاربر را جمع‌آوری می‌کند، سیاست حفظ حریم خصوصی افشا می‌کند – حریم خصوصی بیت‌کوین نیوز

کاربران کریپتو از به‌روزرسانی اخیر خط‌مشی حفظ حریم خصوصی Consensys شکایت کرده‌اند که می‌گوید زمانی که Infura به عنوان یک تماس رویه از راه دور (RPC) از طریق Metamask استفاده می‌شود، داده‌های کیف پول و آدرس IP جمع‌آوری می‌شود. این خبر به دنبال تصمیم مشابهی است که پلتفرم تبادل غیرمتمرکز (dex) Uniswap اخیراً در مورد جمع آوری داده ها اتخاذ کرده است. اپراتور پلتفرم dex، Uniswap Labs، فاش کرد که نرم‌افزار این شرکت داده‌های زنجیره‌ای کاربران خود را جمع‌آوری می‌کند تا «تصمیمات مبتنی بر داده‌ها را که تجربه کاربر را بهبود می‌بخشد» تقویت کند.

سیاست حفظ حریم خصوصی Consensys مجموعه داده های کاربر را آشکار می کند

جامعه ارز دیجیتال و جمعیت شناسی رسانه های اجتماعی معروف به ‘کریپتو توییتر’ (CT)، بوده است افتضاح زیاد حرف زدن در باره اجماع‘ سیاست حفظ حریم خصوصی. سیاست حفظ حریم خصوصی برای پلت فرم زیرساخت اتریوم شرکت اعمال می شود اینفورا و کیف پول Web3 متاماسک.

طبق این سیاست، اگر کاربر از Infura و RPC با استفاده از Metamask استفاده کند، نرم افزار آدرس رمزنگاری و اطلاعات IP کاربر را جمع آوری می کند. با این حال، Infura، ارائه‌دهنده پیش‌فرض RPC متامسک است و می‌توان از RPC دیگری نیز استفاده کرد. به عنوان مثال، اگر کاربر گره خود را اجرا کند. کاربران همچنین می توانند به RPC دیگری مانند تغییر سوئیچ کنند تاتوم، مورالیس، کیمیاگریو Quicknode.

اگر کاربر تماس‌های RPC روی Metamask را از Infura به چیز دیگری تغییر دهد، آدرس رمزنگاری و اطلاعات IP کاربر جمع‌آوری نمی‌شود. حرکت Consensys از Uniswap Labs پیروی می کند توضیح دادن تصمیم مشابهی در یک پست وبلاگ به نام “تعهد آزمایشگاه های Uniswap به حفظ حریم خصوصی”.

تصمیم Uniswap بود انتقاد کرد سیاست حفظ حریم خصوصی Consensys از 24 نوامبر شروع به انتشار کرد. موضوع Metamask و Infura به همان اندازه در رسانه های اجتماعی و انجمن های مرتبط با رمزنگاری منتشر شده است. حامی و سردبیر بیت کوین در satoshipapers.org، Tuur Demeester، دو سنت خود را در مورد این وضعیت به اشتراک گذاشت.

Demeester “اتریان با ارزش اجرای گره کامل خود بیدار می شود، اما متوجه می شود که این دیگر یک گزینه نیست.” توییت کرد. نکته: ابتدا سهامداران متمرکز شروع به سانسور معاملات کردند. اکنون Metamask، اصلی است [Ethereum] ارائه دهنده دسترسی، آدرس های IP و کیف پول را ضبط می کند.”

آدام کوکران، حامی اتریوم گفت که این یک حرکت احمقانه است. کوکران: «بسیار خوب، این نقص حریم خصوصی Metamask یک حرکت احمقانه دیگر از Consensys است. توییت کرد. او افزود: «بهترین گره‌های خود میزبانی آسان را به من بدهید، چه سخت‌افزار یا سرویس SaaS».

متاماسک توییت کرد در مورد وضعیت 24 نوامبر توضیح می دهد که سیاست حفظ حریم خصوصی روز قبل به روز شده است. حساب توییتر رسمی کیف پول Metamask گفت: “زبان در خط مشی رازداری ما در 23 نوامبر به روز شد.” “هیچ چیز در نحوه عملکرد MetaMask و Infura تغییر نکرده است. در اینجا بیانیه ای است که توضیح می دهد ما با داده های کاربر چه می کنیم (اسپویلر: هیچ چیز).

بیانیه ای که Metamask به اشتراک گذاشت یک بود پست وبلاگ منتشر شده توسط Consensys که می‌گوید «به‌روزرسانی‌های این خط‌مشی منجر به جمع‌آوری یا پردازش داده‌های مزاحم‌تر نمی‌شود و در پاسخ به هیچ گونه تغییر قانونی یا درخواستی انجام نشده است».

برچسب ها در این داستان

آدام کوکران، کیمیاگری، ConsensYs، کریپتو توییتر (CT)، CT، جامعه ارز دیجیتال، زیرساخت اتریوم، فول نود، اینفورا، سرویس Infura، متاماسک، متاماسک اینفورا، کیف پول متاماسک، مورالیس، سیاست، سیاست حفظ حریم خصوصی، Quicknode، RPC، Tatum , tuur demeester, Uniswap Labs, Web3 wallet

نظر شما در مورد به روز رسانی سیاست حفظ حریم خصوصی Consensys چیست؟ نظر خود را در مورد این موضوع در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

شرکت نرم‌افزار اتریوم Consensys داده‌های کاربر را جمع‌آوری می‌کند، سیاست حفظ حریم خصوصی افشا می‌کند - حریم خصوصی بیت‌کوین نیوز

جیمی ردمن

جیمی ردمن رهبر اخبار در Bitcoin.com News و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در فلوریدا زندگی می کند. ردمن از سال 2011 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2015، ردمن بیش از 6000 مقاله برای Bitcoin.com News درباره پروتکل‌های مخربی که امروز در حال ظهور هستند، نوشته است.
اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons

سلب مسئولیت: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی است. این یک پیشنهاد مستقیم یا درخواست یک پیشنهاد برای خرید یا فروش، یا توصیه یا تأیید هر محصول، خدمات یا شرکتی نیست. Bitcoin.com مشاوره سرمایه گذاری، مالیاتی، حقوقی یا حسابداری ارائه نمی کند. نه شرکت و نه نویسنده به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب یا ضرر ناشی از یا ادعای ناشی از استفاده یا اتکا به هر گونه محتوا، کالا یا خدمات ذکر شده در این مقاله ندارند.
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا