ارز دیجیتالاقتصادی

شریک مالی 54 میلیارد دلاری DAO، انجمن بازی‌های بلاک چین LatAm را که فقط زنانه است اداره می‌کند – مجله Cointelegraph


کلارا بولریچ باید خودش را شبیه سازی کرده باشد یا احتمالاً نیروهای تاریکی را فراخوانی کرده باشد که نباید در آنها دخالت کرد. به نوعی، او توانسته است حدود چهار شغل را در یک زندگی جمع کند.

کنسرت اصلی او رهبری نهاد مالی خود، AlTi است که یک صندوق سرمایه گذاری عظیم را مدیریت می کند، که پس از ادغام اخیر به 54 میلیارد دلار تحت مدیریت افزایش یافت. این به خودی خود کار به اندازه کافی بزرگ است.

او که یکی از اعضای زنان در بلاک چین است، یک DAO مختص زنان به نام کوموربی را نیز اداره می‌کند که بر تأمین مالی پروژه‌های زنانه و غیرجنسی متمرکز است.

او می‌گوید: «من در کریپتو دیده‌ام که تعداد زنان بسیار کم است، و من واقعاً می‌خواهم تا آنجا که می‌توانم به آن فشار بیاورم. برای من، داشتن پوست در بازی همیشه مهم است.

و اگر این کافی نبود، او همچنین بنیانگذار یک انجمن بازی به نام Ola Guild Games (OlaGG) است که امیدوار است یک چهارم میلیارد بازیکن موبایل در آمریکای لاتین را ارتقا دهد تا بتوانند درآمد خود را با استفاده از بازی برای کسب درآمد افزایش دهند. بازی های بلاک چین

او به مجله می گوید که احساس خوشبختی می کند که در این مرحله اولیه با ارزهای دیجیتال، DAO و متاورس درگیر بوده است.

پسران من 9 و 11 ساله هستند و در تمام چرخه آنچه بلاک چین و رمزارز در حال حاضر ایجاد می کنند زندگی خواهند کرد. و من نسبت به آن بسیار امیدوار هستم.»

او که اهل آرژانتین است، پس از تحصیل در ایالات متحده و ایرلند، مدت کوتاهی برای بانک سانتاندر اسپانیا در ایالات متحده کار کرد. او مدت زیادی آنجا نماند. کار در دنیای خفه‌کننده و متعارف مالی سنتی به وضوح قایق او را شناور نمی‌کند. کلمه مورد علاقه او “اختلال” است.

بیت کوین فقط پولی است که توسط ریاضیات پشتیبانی می شود. حدود هفت سال پیش با آن آشنا شدم. اولش خیلی از این موضوع ناراحت بودم، بعد فکر کردم: اختلالات بزرگ همان هایی هستند که باید به سمت آنها حرکت کنید

همچنین بخوانید

امکانات

قبل از NFT ها: افزایش علاقه به کلکسیون های قبل از کریپتوپانک

امکانات

هنرمند بریتانیایی دیمین هرست از NFT برای محو کردن مرزهای بین هنر و پول استفاده می کند

نوآوری مخرب

پس از مدت کوتاهی در سانتاندر، او توسط یک شرکت فناوری آرژانتینی به نام Collective Mind شکار شد که به سرعت رشد کرد. سپس در سال 2000، او یک تجارت اداری خانوادگی برای مشتریان با ارزش خالص زیر چتر Guggenheim Partners راه اندازی کرد. در آن روزها، دفاتر خانوادگی مانند امروز رایج نبود.

بیش از 23 سال، او عملیات خود را از آمریکای لاتین به سایر نقاط جهان گسترش داد. سه سال پیش، این کسب‌وکار مدیریت صندوق تبدیل به مشاوران سرمایه‌گذاری Alvarium شد و بیش از 20 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری را مدیریت کرد، سپس اخیراً با دو شرکت دیگر ادغام شد تا Alvarium Tiedemann Holdings، AlTi را با بیش از 54 میلیارد دلار تحت مدیریت تشکیل دهد.

بولریچ برای متقاعد کردن مشتریانش به سرمایه‌گذاری در فناوری «اختلال‌کننده»، از جمله بیت‌کوین، چالش‌هایی داشت، اما ابتدا باید همکارانش را در مورد شایستگی سرمایه‌گذاری در پیشرفت به جای طرح‌های پول‌سازی ساده، متقاعد می‌کرد.

گفت و گوهای من با شرکایم بسیار زیاد بود: “ما باید روی فناوری با تخصص فناوری سرمایه گذاری کنیم، نه تخصص مالی.”

قصد او این بود که به جای نگاه کردن به ترازنامه مالی، از فناوری‌هایی حمایت کند که در بلندمدت اثرات مفیدی داشته باشد.

او کمیته دارایی های دیجیتال را در Alvarium Tiedemann در سال 2019 راه اندازی کرد.

چیزی که باید بدانید این است که بیشتر مردم آنجا سرمایه گذاران سنتی هستند، بنابراین ایده کریپتو، بلاک چین، وب 3، دارایی های دیجیتال – اینها واقعا برای آنها بیگانه بود.

او ادامه می‌دهد: «و بنابراین توانایی راه‌اندازی آن کمیته به من این امکان را داد که سرمایه‌گذاران سنتی را در مورد پتانسیل دارایی‌های دیجیتال و فناوری بلاک چین آموزش دهم.» او ادامه می‌دهد: «من می‌خواستم آن سطح از تخصص را ایجاد کنم تا بتوانم روندها را درک کنم، چرا برخی اختلالات منطقی‌تر از سایرین هستند.»

او احساس می‌کند که طرز فکر مورد نیاز نسبت به امور مالی متعارف، تکنولوژیک‌تر و در یک بازه زمانی طولانی‌تر است. این امر در سال 2016 منجر به دومین شرکت او شد که The Venture City نام داشت.

Venture City شتاب دهنده ای برای پرورش پروژه های نوآورانه است. منبع: Venture City

Venture City یک شتاب دهنده برای پرورش پروژه های نوآورانه است، بنابراین از پشتوانه مالی، تخصص و پشتیبانی برای دستیابی به پتانسیل خود برخوردار است.

انگیزه اصلی پشت TVC بهبود دسترسی به محصولات و خدمات مالی است. در برخی از کشورهای آمریکای لاتین، 60 تا 70 درصد از مردم حساب بانکی ندارند، که توانایی آنها را برای بهبود وضعیتشان محدود می کند. بولریچ سرمایه گذاری های TVC را وسیله ای برای ترکیب فناوری و تخصص مالی با یک محصول اجتماعی سودمند می داند.

ما در حال حاضر 100 شرکت داریم که از شتاب دهنده عبور کرده اند، و ما در واقع Fund 3 را راه اندازی می کنیم. بنابراین، ما Fund 1 را با 52 میلیون دلار، Fund 2 با 75 دلار انجام دادیم. [million]و ما در سال 2023 با راه اندازی Fund 3 می رویم. این یک تجربه شگفت انگیز بود. زیرا در اوایل، ما در مورد جامعه صحبت می‌کردیم و رویدادها و جلسات آموزشی زیادی پیرامون محصولات ایجاد می‌کردیم.»

در اینجا چند نمونه از پروژه‌های زیادی که The Venture City در آنها سرمایه‌گذاری کرده است آورده شده است:

صرافی محکم: Sturdy.Exchange یک توکن Web3 مبتنی بر NFT در اکوسیستم Flow است. هدف آن عدم تمرکز توزیع موسیقی است. این پلت فرمی برای هنرمندان، نوازندگان و هنرمندان است تا با استفاده از NFTها، با شکل جدیدی از مالکیت و سودمندی به مخاطبان خود دست یابند.

بلو: یک برنامه کیف پول که از پزو و رمز ارز آرژانتینی با پلتفرم بازدهی DeFi ساخته شده است تا کاربران بتوانند به طور منظم بازده دریافت کنند. هدف آن این است که یک معرفی ارز دیجیتال در دسترس باشد.

گیمری ایمن: این برنامه ای است برای ایمن تر و دلپذیرتر کردن بازی های چند نفره آنلاین، با حذف کلاهبرداران، حساب های جعلی و تکراری، و نظارت بر سمیت و عدم صداقت در بازی ها.

زنان در بلاک چین

او سال گذشته به Women in Blockchain (WiB) پیوست و امیدوار است مهارت‌ها، فرصت‌ها و آرزوهای زنان را در بخش ارزهای دیجیتال توسعه دهد.

او می‌گوید: «ما بستری را فراهم می‌کنیم که زنان بتوانند با هم ملاقات کنند و بخشی از این گفتگوها باشند و از نظر آموزش به جلو حرکت کنند. ما می‌توانیم رابط افرادی باشیم که به نوع خاصی از تخصص نیاز دارند و افرادی با آن تخصص می‌توانند با کسانی که به آن نیاز دارند ارتباط برقرار کنند.»

بنابراین، WiB حیوانی کاملاً متفاوت از Venture City من است، که به دنبال شرکت‌ها و تصمیم گیری در مورد سرمایه‌گذاری صندوق در چه شرکت‌هایی است.

کورمبری
Komorebi یک DAO است که با هدف بهبود نمایندگی کریپتو فولک زن و غیر باینری است. منبع: کوموربی

تنوع در DAO ها

کوموربی یک عبارت ژاپنی شاعرانه و تقریباً غیرقابل ترجمه است که نور خورشید را که از میان درختان عبور می کند را توصیف می کند. همچنین یک DAO در پروتکل Syndicate است که به افزایش تنوع و از بین بردن موانع ورود به فضای بلاک چین اختصاص دارد.

فرآیند فکری پشت این موضوع این بود که استارت‌آپ‌های تحت رهبری زنان تنها 2.3 درصد از بودجه خطرپذیر را دریافت می‌کنند اما انجام دادن طبق گفته شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر First Round، 63 درصد بهتر از سرمایه گذاری با تیم های مؤسس کاملاً مرد است.

همچنین بخوانید

امکانات

رسانه های اجتماعی غیرمتمرکز: چیز بزرگ بعدی در کریپتو؟

امکانات

Lushsux: یک دهه خراش و جمجمه‌کاری در یک NFT

“درگیری من با کوموربی به من اجازه می دهد تا صدای زنان را در زمینه فناوری و مالی تقویت کنم. سپاسگزارم که موانع زیادی برای زن بودن در امور مالی نداشتم، اما بیشتر در فناوری با آنها روبرو شدم. بنابراین، آنچه در اینجا برای من بسیار مهم است این است که بتوانم فرصتی برای کمک به زنان پیدا کنم تا صدای خود را در بلاک چین و رمزارز بیابند.

او می‌گوید افزودن تنوع بیشتر به دنیای رمزارز و بلاک چین یک برد برد برای همه است.

من نمی گویم که صدای زنان باید بر مردان غالب باشد. این یکی یا دیگری نیست. آنچه من واقعاً معتقدم این است که داشتن دیدگاه‌ها و تجربیات متنوع در تصمیم‌گیری منجر به نتایج بهتری می‌شود و نقش من این است که بستری اضافی برای زنان فراهم کنم تا اشتیاق و دیدگاه خود را به نمایش بگذارند.»

وقتی بولریچ پروژه‌ای را پیدا می‌کند که به تیمش علاقه دارد، آن را به DAO می‌آورد و همه درباره اینکه آیا از آن حمایت کنند یا نه، رای می‌دهند. DAO یک زاویه بسیار جالب برای اجازه دادن به افراد برای اینکه بخشی از چیزی بزرگتر باشند، به جای صرف پول در آن، است.

رئیس نهایی: کسب درآمد در یک کشور فقیر با P2E

بازی‌های صنفی Yield و Ola: اینها DAO هستند. Yield Guild Games (YGG) توسط Gabby Dizon و Beryl Li در سال 2018 تأسیس شد تا بازیکنان فیلیپینی را در بازی و ارزهای دیجیتال مشارکت دهد. بازیکنان می توانند درآمد خود را با برنده های P2E تکمیل کنند. OlaGG یک subDAO است که مفهوم موفق را از نظر جغرافیایی به بازار اسپانیایی‌ها گسترش می‌دهد: اسپانیا، آمریکای لاتین خارج از برزیل و اسپانیایی‌ها در ایالات متحده.

ایده Ola Guild Games ایجاد مشارکت اجتماعی و مالی برای جامعه اسپانیایی زبان از طریق بازی است. پلتفرم اصلی آن Axie Infinity است، اما گزینه هایی برای تعامل با سایر سیستم های بازی P2E نیز وجود دارد. این مفهوم در فیلیپین در طول همه‌گیری شیوع پیدا کرد و کاربران بودجه‌های سخت‌تر یا حتی چند برابر میانگین دستمزد خود را با بازی‌های P2E تکمیل کردند.

به نظر می رسد مناسب باشد زیرا یک سوم از درآمد اسپانیایی زبانان 1.90 دلار در روز است که سازمان ملل متحد آن را اینگونه تعریف می کند. فقر شدید. تقریباً نیمی از آنها به محصولات بانکی یا مالی دسترسی ندارند. با این حال، بیش از 58 درصد از جمعیت آمریکای لاتین بازی‌های موبایلی را انجام می‌دهند، که برابر با بیش از 273 میلیون نفر کاربر است.

بنابراین، ایده Ola این است که چگونه می توانیم با مردم تعامل کنیم، به آنها آموزش دهیم، آنها را در مورد این ابزارهای جدید برای Web3 آموزش دهیم – تا واقعاً این شمول مالی را ایجاد کنیم. این ممکن است از طریق بازی باشد، و این بازی برای کسب درآمد خواهد بود.”

انجمن همچنین در حال ایجاد برنامه‌های آموزشی – یادگیری برای کسب درآمد – است که در آن کاربران با هدف داشتن ساختار شغلی، به عنوان مثال، در توسعه بازی‌ها، برای پیشرفت تحصیلی، پول دریافت می‌کنند.

تامین کنندگان کمک های متعارف غربی احتمالاً زمانی دچار حمله قلبی می شوند که کشورهای در حال توسعه به جای پرداختن به بسته های کمکی با رشته های مرتبط، در حال صعود از نردبان توسعه بازی های بلاک چین هستند.

در حالی که این پروژه مخاطبان زیادی دارد و به وضوح تعریف شده است، این پروژه هنوز در مراحل اولیه خود است.

او می‌گوید: «تأسیس Ola و همکاری با تیمم در آمریکای لاتین نشان‌دهنده تمایل من برای بازپرداخت و ارائه فرصت‌ها در بازاری است که به منابع مشابه ما در ایالات متحده دسترسی ندارد.» من می‌خواهم تمام آموزش‌هایی را که اینجا در Web3 می‌بینم، ساختار DAO ارائه کنم و به آن‌ها کمک کنم آن فناوری‌ها را بپذیرند و آن را زنده کنند. این فقط یک “خوب بودن” نیست، بلکه برای آمریکای لاتین باید داشته باشد.”

با به اشتراک گذاشتن تجربیات و دانش خود در مورد Web3 و سازمان های غیرمتمرکز، امیدوارم بتوانم تغییرات مثبتی را در کشور خود ایجاد کنم. [Argentina]”

جولیان جکسون

جولیان جکسون

جولیان یک روزنامه نگار و کپی رایتر حرفه ای است که در محیط زیست، فناوری و تجارت تخصص دارد. او برای BBC، Channel 4، Reader’s Digest، NBC و Der Spiegel کار کرده است. https://julianj.journoportfolio.comمنبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا