فوتبالورزشی

شکست دانمارک فرانسه و هلند بلژیک را در لیگ ملت ها شکست دادند | اخبار فوتبال

دانمارک در بازی افتتاحیه خود در لیگ ملت‌ها در روز جمعه در ورزشگاه استاددو فرانس، فرانسه دارنده عنوان قهرمانی را با نتیجه 2-1 حیرت‌زده کرد و به هفت بازی برد قهرمان جهان پایان داد.

پس از اینکه کریم بنزما میزبان را پیش انداخت، آندریاس کورنلیوس تعویضی دو گل به ثمر رساند تا دانمارک اولین بردش مقابل فرانسه از زمان جام جهانی 2002 را به دست آورد. کورنلیوس با یک ضربه والی خوب بازی را به تساوی کشاند و در دقیقه 88 گل برتری را به ثمر رساند.

فرانسه در 20 بازی گذشته خود شکست نخورده است. در مرحله بعدی به کرواسی می رود که در خانه در گروه A1 با نتیجه 3 بر صفر مغلوب اتریش شد.

در همین حال، ممفیس دیپای دو گل به ثمر رساند تا هلند اولین برد خود را در برابر رقیب سرسخت بلژیک در 25 سال گذشته با نتیجه 4-1 در بروکسل، در گروه دیگری از لیگ برتر A به دست آورد.

یک هفته پس از اینکه فینال لیگ قهرمانان اروپا با هرج و مرج تماشاگران همراه بود، این بار هیچ حادثه ای در ورزشگاه دو فرانس گزارش نشد.

فرانسه در 10 دقیقه ابتدایی تحت فشار بود اما به تدریج تعادل مناسب را پیدا کرد و اولین فرصت خوب خود را در دقیقه 13 توسط بنزما ایجاد کرد، یک هفته پس از اینکه او جام قهرمانی لیگ قهرمانان را برای رئال مادرید در ورزشگاه دو فرانس بازگشت.

این حرکت نشان دهنده یک طلسم خوب برای فرانسه بود، بنزما و کیلیان امباپه به خوبی ترکیب شدند تا دفاع دانمارک را متزلزل کنند.

دانمارک با بسته کردن فضا، توانست میزبان را حفظ کند.

امباپه که به نظر می رسید مصدوم شده بود، پس از استراحت جای خود را به کریستوفر نکونکو داد. او تاثیر فوری داشت و در دقیقه 51 بنزما را راه اندازی کرد. او با دریبل از مدافعان عبور کرد و برای سی و هفتمین گل بین المللی خود شوت های پایینی زد.

اما کورنلیوس تله آفساید را شکست داد و در دقیقه 68 وارد دروازه شد. کریستین اریکسن در مراحل پایانی نزدیک شد، اما هوگو لوریس، دروازه بان فرانسه، یک واکنش قاطعانه را مهار کرد تا ضربه کم او را رد کند.

سپس کورنلیوس پس از اتصال با یک توپ بلند، دانمارک را برد. او در برابر چالش مدافع ویلیام سالیبا مقاومت کرد و به گوشه بالا شلیک کرد.

در بروکسل، بلژیک خوب شروع کرد اما به سرعت کمرنگ شد، زیرا در غیاب تیبو کورتوا، دروازه بان اول این تیم، آماده سازی آن برای جام جهانی با یک نمایش دفاعی نگران کننده آغاز شد.

لئاندرو تروسارد گفت: “بیشتر ما واقعا حواسمان پرت بود.”

اورانی ها در نیمه اول 11 بار برای دروازه حریف تلاش کردند و پنج دقیقه قبل از پایان بازی، بن بست را شکستند. پس از گرفتن پاس فرنکی دی یونگ با پشت به دروازه، استیون برگوین به سرعت چرخید و یک ضربه 25 متری را وارد دروازه کرد.

روملو لوکاکو شب خسته کننده ای را پشت سر گذاشت و پس از 27 دقیقه پس از ضربه زدن، زمین را ترک کرد و تنها چند توپ را لمس کرد.

دیپای پس از مهار پاس ضعیف ددریک بویاتا در خط میانی، برتری هلند را دو برابر کرد. استیون برگویس با یک پاس عمقی برای Depay که سیمون مینیوله را با ضربه ای قدرتمند شکست داد، ضد حریف را به ثمر رساند.

دنزل دامفریس در دقیقه 61 بازی را 3-0 کرد و دیپای بلافاصله پس از آن از دیلی بلیند، گل خود را تکمیل کرد. میشی باتشوایی در وقت های تلف شده گل تسلی بخش را به ثمر رساند.

چهار برنده گروه در لیگ A جواز حضور در چهار مرحله نهایی در ژوئن سال آینده را کسب خواهند کرد. برندگان گروه در لیگ های پایین تر صعود خواهند کرد.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا