کار آفرینی و استارتاپ

صندوق استارت‌آپ تأسیس‌شده شل، ۱۳ میلیون دلار از DFI کانادا برای تسریع دسترسی به انرژی پاک در آفریقا دریافت می‌کند – TechCrunch.

FinDev Canada 13 میلیون دلار به صندوق رشد کارآفرینان انرژی تزریق کرده است.EEGF)، که در استارت آپ های انرژی در مراحل اولیه و رشد در جنوب صحرای آفریقا سرمایه گذاری می کند. بخشی از بودجه صرف افزایش دسترسی به انرژی پاک برای خانوارهای خارج از شبکه و مشاغل در منطقه خواهد شد.

EEGF 120 میلیون دلاری، که در سال 2019 توسط بنیاد Shell تأسیس شد – و توسط UKaid و بانک توسعه کارآفرینی هلندی FMO تأمین مالی شد، تأمین مالی را به شکل بدهی (کاتالیستی یا میزانسن) یا سهام به مشاغل در بخش انرژی گسترش می دهد. EEGF توسط Triple Jump مدیریت می شود. یک مدیر سرمایه گذاری تاثیرگذار و توصیه شده توسط Persistent. و یک سازنده آب و هوا.

FinDev Canada در جمع آوری کمک مالی از طریق 2X Canada شرکت کرد، یک تسهیلات سرمایه گذاری تاثیرگذار که باعث توانمندسازی اقتصادی جمعیت کم درآمد و محروم در آفریقای جنوب صحرا، آمریکای لاتین و کارائیب می شود.

پائولو مارتلی، معاون رئیس و مدیر ارشد سرمایه گذاری FinDev کانادا، در یک مصاحبه گفت بیانیه این بودجه به تسریع نوآوری در صنعت انرژی پاک پس از کندی کووید-19 کمک خواهد کرد.

«این همه‌گیری باعث کاهش سرعت برق‌رسانی در آفریقا شده است، که قبلاً قبل از بحران بهداشت عقب مانده بود. با افزایش ظرفیت EEGF برای سرمایه گذاری در این بخش، FinDev Canada و تسهیلات 2X Canada آن، از شرکت های انرژی متعهد به گسترش دسترسی به انرژی پاک و قابل اعتماد برای خانواده ها و مشاغل آفریقایی حمایت می کند که منجر به رشد فراگیر و پایدار و بهبود زندگی میلیون ها نفر می شود. او گفت.

خبر پیشنهادی:   پلتفرم مدیریت ساخت و ساز مبتنی بر هوش مصنوعی Buildots 60 میلیون دلار فرود می آورد - TechCrunch

این صندوق در حداقل نیمی از شرکت‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کند که صراحتاً به نیازهای انرژی مصرف‌کنندگان و کارآفرینان زن در آفریقا می‌پردازند، و آن‌هایی که راه‌حل‌های انرژی تجدیدپذیر را به مشاغل و خانواده‌ها ارائه می‌دهند. تخمین زده می شود که کشورهای جنوب صحرای آفریقا 75 درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهند بدون دسترسی به برق و راه‌حل‌های انرژی تجدیدپذیر می‌توان این شکاف را پر کرد.

گرت ظاهر، مدیر عملیات بنیاد شل، گفت: «انتقال انرژی عادلانه و فراگیر، که فقر انرژی را کاهش می دهد و تغییرات آب و هوایی را کاهش می دهد، مستلزم درک نیازهای مالی کارآفرینان است که ما برای تحقق اهداف دسترسی به انرژی در جهان به آنها وابسته هستیم». -بیل

“سرمایه گذاری FinDev Canada در این صندوق به آن کمک می کند تا ارائه راه حل های مالی انعطاف پذیر برای کارآفرینان را گسترش دهد و دسترسی میلیون ها نفر در آفریقا را به انرژی پاک و قابل اطمینان تسریع کند.”

سال گذشته EEGF در Baobab+ و Yellow سرمایه‌گذاری کرد که هر دو راه‌حل‌های انرژی خورشیدی را به صورت پرداختی ارائه می‌کردند و Redavia که مزارع خورشیدی سیار را برای مشاغل طراحی و نصب می‌کند.

Redavia که مشتریانی در غنا، کنیا و تانزانیا دارد، 3.7 میلیون دلار سرمایه گذاری میزانسن از صندوق دریافت کرد. هدف این استارتاپ نصب بیش از 85 مگاوات بر ثانیه انرژی خورشیدی در سراسر قاره است. تا سپتامبر سال گذشته، “نزدیک به 90 واحد خورشیدی، برای 7 مگاوات بر ثانیه ظرفیت خورشیدی” نصب کرده بود.

زرد، که در مالاوی و اوگاندا فعالیت دارد و به خانوارها و مشاغل کوچک اجازه می دهد تا هزینه سیستم های خورشیدی را از طریق اقساط پرداخت کنند، 4 میلیون دلار دریافت کرد، در حالی که Baobab+ 2.3 میلیون دلار دریافت کرد. Baobab+ در مالی، سنگال، ماداگاسکار و ساحل عاج فعالیت دارد و قصد دارد وارد بازارهای نیجریه و جمهوری دموکراتیک کنگو شود.

خبر پیشنهادی:   Legl، یک SaaS برای گردش کار شرکت حقوقی، با 18 میلیون دلار شارژ می شود - TechCrunch


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا