کار آفرینی و استارتاپ

عرشه سری B 50 میلیون دلاری Lunchbox – TechCrunch

با بیشتر و تعداد بیشتری از مردم که از خانه غذا سفارش می‌دهند – روندی که در زمانی که غذا خوردن در خانه امن‌تر از رستوران‌ها بود، افزایش یافت – گسترش به اصطلاح «آشپزخانه‌های ارواح» به سرعت ادامه دارد. این آشپزخانه‌ها بر سفارش‌های غذای آماده تمرکز دارند و به لایه‌ای از فناوری نیاز دارند تا کارها را به خوبی پیش ببرند.

نبیل علمگیر، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت: “زمانی که کووید شروع شد، همه رستوران ها برای بقای خود ملزم به داشتن رابطه ای با فناوری بودند، اما اهمیت این رابطه با ظهور نوع omicron بسیار افزایش یافته است.” جعبه ناهار، از طریق ایمیل به TechCrunch گفت. “این سخت ترین مبارزه ای است که رستوران ها تا به حال در خاطرات اخیر با آن روبرو بوده اند.”

Lunchbox فرصتی را پیدا کرد و 20 میلیون دلار در سال 2020 و سپس 50 میلیون دلار در فوریه جمع آوری کرد. در این پست، من نگاهی به عرشه‌ای می‌اندازم که شرکت برای جمع‌آوری دور 50 میلیون دلاری خود و وارد کردن کادری چشمگیر از سرمایه‌گذاران استفاده کرد.


ما به دنبال عرشه های زمین منحصر به فرد بیشتری برای تخریب هستیم، بنابراین اگر می خواهید طرح خود را ارسال کنید، در اینجا نحوه انجام این کار آمده است.


در این عرشه اسلاید می شود

Lunchbox 50 میلیون دلار سری B خود را با یک عرشه بسیار تنگ و 15 کشویی به دست آورد که شرکت بسیار مهربانانه با ما در میان گذاشت. کل عرشه خلاصه نشده است، که آن را به یک عرشه فوق العاده برای یادگیری تبدیل می کند. بیایید شیرجه بزنیم:

 1. اسلاید کاور
 2. Lunchbox سیستم عامل است … – اسلاید ماموریت
 3. بهترین برندهای نوظهور – اسلاید مشتری
 4. شرکت های شخص ثالث گران هستند – مشکل اسلاید
 5. ساختن سیستم سفارش خود – اسلاید مشکل
 6. همه در یک محلول – اسلاید محلول
 7. نتیجه: قاتل شخص ثالث – اسلاید ضربه ای
 8. مطالعه موردی: آبمیوه پاک – اسلاید غواصی عمیق مشتری
 9. ملاقات با مهمانان در جایی که هستند – اسلاید سفر مشتری
 10. سازمان رهبری محصول – اسلاید نقشه راه محصول
 11. بازار ارواح در حال انفجار – اسلاید روند بازار
 12. موقعیت یابی رقابتی – اسلاید مروری بر رقابت
 13. Toast vs Lunchbox – مسابقه اسلاید غواصی عمیق
 14. چشم انداز آینده – اسلاید روند بازار
 15. بیایید آشپزی کنیم – اسلاید تماس

سه چیز برای دوست داشتن

این یکی از آن مواقعی خواهد بود که از محدود کردن خودم به نوشتن فقط در مورد سه چیزی که دوست داشتم در یک زمین مسابقه پشیمان می شوم.

این عرشه یک کلاس استاد در این است که چگونه یک شرکت می تواند داستان خود را بسازد و نشان دهد که چگونه ظاهر می شود. Lunchbox به طور موفقیت آمیزی توضیح می دهد که چگونه بر زندگی مشتریان خود تأثیر می گذارد بدون اینکه خرگوش عمیقی در ویژگی های محصول داشته باشد. این می تواند تصویری از اینکه چگونه در یک چشم انداز شدید رقابتی برجسته است را ترسیم می کند.

عرشه همچنین به ما می‌گوید که چگونه Lunchbox می‌تواند مسیر روشنی را به سمت خروجی ببیند، بدون اینکه آن را مشخص کند. خیلی خوب انجام شده واقعا بیایید برخی از نکات برجسته را بیان کنیم!

تاثیر را نشان دهید

[Slide 8] با نشان دادن تأثیر آن بر مشتری، درک دلیل اهمیت شرکت آسان می شود. اعتبار تصویر: جعبه ناهار

تقریباً در نیمه راه، Lunchbox یک کارت – یا یک اسلاید، اگر بخواهید – بازی می کند که واقعاً به خانه شما می رسد. دلیل وجودی این اسلاید داستان چگونگی کمک به Lunchbox به مشتری را نشان می دهد – آبمیوه Clean Juice.

در سایت Clean Juice روی “سفارش کن” کلیک کنید و به یک سایت زیبا منتقل می شوید. نسخه با برچسب سفید Lunchbox، جایی که شما می توانید یک پریز نزدیک به خود را انتخاب کرده و سفارش دهید. این یک لایه از این اسلاید است – بهتر است باور کنید که هر سرمایه‌گذاری ارزش نمکش را داشته باشد سعی می‌کند برای مشاهده عملکرد محصول از Clean Juice سفارش دهد.

نمونه موردی: در حالی که دارم این پارگی را می نویسم، ناراحتم که نزدیکترین فروشگاه Clean Juice برای تحویل به خانه من خیلی دور است. اگر Lunchbox هوشمند باشد، آنها متوجه می‌شوند که من آدرس خود را ارسال کرده‌ام و آن را به Clean Juice باز می‌گردانم تا به آنها بگویم که احتمالاً علاقه‌ای به یک فروشگاه در اوکلند، کالیفرنیا وجود دارد.

به‌عنوان یک سرمایه‌گذار، تنها چیزی که در حال حاضر باید بدانم این است که محصول کار می‌کند، مشتریان ارزش واقعی آن را پیدا می‌کنند و حاضرند برای آن پول بپردازند.

لایه دیگر تاثیری که Lunchbox بر روی Clean Juice داشته است را با حقایق، ارقام و اعداد سخت نشان می دهد – شیوه داستان سرایی که سرمایه گذاران بیشتر از همه از آن استقبال می کنند.

افزایش 31 درصدی در فرکانس سفارش، افزایش 55 درصدی هزینه سالانه برای هر کاربر و افزایش 41 درصدی در فروش دیجیتال در هر فروشگاه، به علاوه 20 درصد افزایش در کاربران جدید سال به سال؟ این اعداد باورنکردنی برای هر کسب‌وکاری هستند و مطمئناً برای من کافی هستند تا اگر فروشگاه‌های زنجیره‌ای مواد غذایی را اداره می‌کردم، به آن متمایل شدم و به آن توجه کنم. مهمتر از آن، اگر Lunchbox بتواند موازی واضحی بین ابزارها و خدماتی که ارائه می‌کند و افزایش شدید ترافیک مشتریانش ترسیم کند، وثیقه فروش باورنکردنی خواهد داشت.

از نظر من، بهترین بخش در مورد این اسلاید این است که دقیقاً خیلی عمیق نمی شود چگونه این اعداد را انجام می دهد. بدون شک این موضوعی برای گفتگو در مراحل بعدی خواهد بود. به‌عنوان یک سرمایه‌گذار، تنها چیزی که در حال حاضر باید بدانم این است که محصول کار می‌کند، مشتریان ارزش واقعی آن را پیدا می‌کنند و حاضرند برای آن پول بپردازند.

این اعداد آن داستان را به شیوه ای قدرتمند بیان می کنند.

چرا حالا؟ حالا به همین دلیل است!

بهترین اسلایدها به ندرت زمزمه می کنند. فریاد می زنند

چرا در حال حاضر اسلاید

[Slide 11] اسلاید Why Now همچنین شامل ارقام کششی است که به طرز وحشتناکی تأثیرگذار هستند. اعتبار تصویر: جعبه ناهار

خدای من، اسلاید 11 یک اسلاید فریاد برانگیز است. اجازه دهید واضح بگویم: هیچ راهی وجود ندارد که من این اسلاید را به این شکل طراحی کنم. این سه اسلاید مختلف است که در یک اسلاید پنهان می شوند – به روندهای کلان اقتصادی بازار می پردازد (70٪ رستوران ها از آشپزخانه ارواح استفاده کرده اند و 69٪ گفته اند که قصد دارند بیشتر باز کنند)، خندق / قابلیت دفاع محصول (“محصول ثبت اختراع”) و اعداد خام را به ما می دهد.

بیت آخر مورد علاقه من است. در گوشه سمت راست بالا، شرکت چشمگیرترین آمار را در کل عرشه در رنگ‌های خاموش پنهان می‌کند و تقریباً با خجالت به ما می‌گوید که در یک مسیر رشد باورنکردنی قرار دارد. از سال 2020 تا 2021، 541 درصد و از سال 2021 تا 2022، 365 درصد دیگر رشد کرد و به تقریباً 15 میلیون دلار درآمد سالانه دوره ای (ARR) رسید.

اگر من این شرکت را برای سرمایه‌گذاران معرفی می‌کردم، این اعداد در رتبه دوم قرار می‌گرفتند، و من در واقع با صدای بلند درباره آن فریاد می‌زدم: ما یک مدل تجاری تکرارپذیر پیدا کردیم و 50 میلیون دلار جمع‌آوری می‌کنیم تا به شدت به آن تکیه کنیم. گاز.

برخلاف این زمینه است که من این اسلاید را خیلی دوست دارم. اینطور نیست که من کارها را انجام می‌دادم، اما هر سرمایه‌گذاری که این مطلب را می‌خواند، متمایل می‌شود و شروع به توجه دقیق می‌کند. این یک رها کردن میکروفن است، یک لاف فروتنانه، یک «هی، ما چیزی قابل دفاع در بازاری در حال انفجار داریم، و با ناپدید شدن این کشتی موشکی در استراتوسفر، سخت معطل مانده ایم».

چیزی که این اسلاید به من می گوید این است که Lunchbox باید این کار را انجام دهد تلاش كردن به طور وحشیانه موفق نباشید و این، خانم‌ها، آقایان و همه کسانی که خود را به عنوان یکی از این دو معرفی نمی‌کنند، این است که چگونه یک دور سری B را ارائه می‌کنید – توضیح دهید که چگونه موفقیت شما اجتناب‌ناپذیر است.

آیا باید حقیقت داشته باشد؟ کاملا؛ شما نمی توانید دروغ. اما آنچه شما می توان انجام دهید این است که داستان شرکت خود را به شیوه ای قدرتمند بیان کنید و اجازه دهید که این راهگشای گفتگو بین شما و سرمایه گذاران باشد.

یک لاف متواضع به علاوه یک مرور کلی رقابتی

عرشه سری B 50 میلیون دلاری Lunchbox - TechCrunch

[Slide 13] جعبه ناهار در مقابل نان تست قرار می گیرد. اعتبار تصویر: جعبه ناهار

نان تست یک رقیب جالب برای Lunchbox است تا خود را در برابر آن قرار دهد، به ویژه به این دلیل که اولی اخیراً یک درخواست را ارائه کرده است فرم S-1 برای IPO و پست (جدیدتر) گزارش فصلی 10Q.

اگر به خواندن آنها عادت ندارید، الکس تحلیل فوق‌العاده‌ای از S-1 این شرکت دارد، اما Lunchbox در بیرون کشیدن جزئیات برجسته در مقابل سرمایه‌گذاران که نگاه دقیق‌تری به آن داشتند، کار بسیار خوبی انجام داد.

دانستن اینکه Toast وجود دارد و دارد ارزش بازار فعلی 8 میلیارد دلار است در بازاری که Lunchbox می‌تواند استدلال کند که به یک بازار بالقوه بزرگ‌تر دسترسی دارد، روشی ساده برای بیان این بخش از داستان است.

برای من، این اسلاید اساساً فریاد می زند: “هی، ما داریم برای یک IPO آماده ایم!” با توجه به حجم فعلی جمع‌آوری کمک مالی 50 میلیون دلاری، اگر بخشی از استراتژی بعد از این دور استخدام تیمی از افراد دارای مالی، یک دسته از بانکداران باشد، تعجب نمی‌کنم (بله، “wunch” یک اسم جمعی برای بانکداران است. زیاد در مورد آن فکر نکنید) و عملیات سازمان را تقویت کنید تا یک مسیر رشد مستحکم ایجاد کند.

اگر Lunchbox بتواند همه این کارها را انجام دهد، ممکن است یک IPO قدم منطقی بعدی باشد. از طرف دیگر، ممکن است پول نقد را صرف افزایش مقیاس رشد خود کند و سپس سری C را برای تامین مالی فرآیند IPO جمع آوری کند.

یک چیز قطعی است: این اسلاید سهمی را در زمین برای Lunchbox قرار می دهد تا برای رشد انفجاری آماده شود – و آن را کاملاً منطقی بر اساس محمولات رقبا در بازار نشان می دهد.

در ادامه این حذف، ما به سه چیز که Lunchbox می‌توانست بهبود ببخشد یا به‌طور متفاوتی انجام دهد، همراه با دک کامل آن می‌پردازیم!
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا