اقتصادیبانک و بیمه

عملکرد بانک ایران زمین به مسئولیت های اجتماعی و محیط زیست

خبرها مبلغی مالی– با توسعه و گسترش تکنولوژی و دوراندیشی اجتماعی در بعد از ظهر چهارم انقلاب صنعتی، مسئولیت و تکالیف یکایک اشخاص نسبت به یکدیگر برای ادامه معاش در کرده خاکی ارتقاء پیدا نموده است. این مسئولیت ها روز آپ تو دیت گستره بیشتری از مفهوم را در بر میگیرند؛ به طوری که امروزه مسئولیت های اجتماعی فقط به وظایف بشر ها در عوض یکدیگر خلاصه نمی‌شود بلکه ارتباط بشر و نهاد ها را با زمین، هوا و دور و بر زیست و مواقعی از این قبیل نیز شامل میشود. یک کدام از وجوه پررنگ مسئولیت اجتماعی، مسئولیت شرکتهای در عوض جامعه و محیطی میباشد) (CSR که درآن عمل می نمایند. این مسئولیت از تعامل های اقتصادی و مالی بالاتر می‌رود و عمل‌هایی را شامل میشود که پیش چیره بهره و فایده اجتماعی بوده و بالاتر از منافع سازمان و آن چیزی میباشد که ضابطه بایسته می دارد. در‌این چهارچوب خزانه کشور ایران زمین یک کدام از شرکتهای فعال در وجوه متکسر مسئولیت های اجتماعی در کشور ایران شناخته می‌شود.
خزانه کشور ایران زمین در حوزه گوشه و کنار زیستی، برپایی کمپین “پیک زمین” در روز درخت کاری را در کارنامه خویش داراست. در‌این کنش اجتماعی خزانه به مکان کسانیکه مایل به کاشت درخت بودند البته موقعیت ایفا این اساسی را نداشتند مبادرت به غرس نهال کرد. نحوه فعالیت در‌این کمپین بنابراین بود که مخاطبین می توانستند با حضور در ورقه منحصر به فرد این کمپین در نرم افزار ویرگول، با تایپ کردن یک متن از محصول خاطره، قصه و یا این که یک امید دلیلی را برای نگهداری از زمین به سایرافراد ارائه دهند و چنین درین کمپین کمپانی نمایند.
خزانه کشور ایران زمین همینطور عضو پویش” سهم اینجانب از تالاب ها” میباشد. این پویش برای محافظت و احیا تالاب ها به وجود آمده میباشد و عده ای که به مبحث تالاب ها و محافظت و احیای آنها اهمیت می‌دهند؛ می‌توانند عضو این پویش شوند.
برگزاری کمپین دور و بر زیستی” همین یک زمین” دیگر کار خزانه کشور ایران زمین بود که به مراد پاک سازی گوشه و کنار‌ زیست از اشکال آلودگی برپا شد، در کناره این کمپین مسابقه عکاسی و نگارگری با محوریت حفاظت از گوشه و کنار‌زیست نیز فعال بود.
برپایی کمپین اطراف زیستی “یک قطره کمتر” با غرض تمدن‌سازی در قضیه مصرف درست آب، برپایی پویش دور و اطراف ‌زیستی “بلوط جمهوری اسلامی ایران ‌زمین” به خواسته مطلع سازی جامعه از پروسه از میان رفتن درختان بلوط بیشه های زاگرس که از سال ۱۳۹۷ آغاز شد و سالانه با شروع هفته منابع طبیعی از سوی خزانه کشور ایران‌زمین برگزار می گردد نیز از سایر عمل های این خزانه در حوزه محافظت اطراف زیست در پوسته کار به مسئولیت های اجتماعی خویش بوده میباشد.
نکته این که خزانه کشور‌ایران زمین در دو‌مین فستیوال “روز جنگلبانی” غالب به اخذ تندیس در راستای حمایت از پویش “اینجانب هم یک جنگلبان هستم” شد.
خزانه کشور ایران زمین همینطور از سومی زمان “پاداش یحیی” که هر سال در مراسم سپاس از دور و بر‌ بانان سازمان حفاظت دور و اطراف ‌زیست کشور ایران به فضا بانان برگزیده اهدا میگردد، حمایت کرد ( این پاداش به مراد زنده نگه داشتن حافظه و خاطره گوشه و کنار ‌بانِ شهید یحیی فرمانروا‌کوه محلی به‌این تیتر اسم گذاری شد‌ه‌است).
همت خزانه جمهوری اسلامی ایران زمین در حوزه مسئولیت های اجتماعی وجود دیگری نیز داراست و آن اعتنا به زمینه حساس مصرف انرژی در مملکت میباشد. می دانیم که مصرف انرژی در کشور‌ایران ۴ برابر میلانگین جهانی میباشد. جدای از اتلاف منابع ملی به حیث اقتصادی، این راه مصرف مخارج اجتماعی و بهداشتی قابل توجهی را نیز متوجه سرزمین نموده است. از این رو خزانه کشور‌ایران زمین پویش “حساسیت به مصرف انرژی“ را با غرض مصرف باصرفه انرژی و تصحیح الگوی مصرف در اطراف عمل و منزل در چهارچوب جنبش در مسیر تحقق گسترش استوار به آیتم جاری ساختن درآورده میباشد.
همینطور با اعتنا به رو به رو شدن عالم با کووید 19 این خزانه همت نمود تا با حمایت های مالی در فعال سازی خط ساخت و ساز واکسن داخلی کووایران برکت در خودداری از جلو رفتن این بیماری نقش خویش را تحت عنوان یک نهاد انسانی اعمال نماید.
در پی فعالیت به مسئولیت های اجتماعی خزانه جمهوری اسلامی ایران زمین، با پیوستن به پویش “جمهوری اسلامی ایران کریم” در سال ۱۳۹۹ سرپرستی ۱۰۰۰ بچه یتیم و محسنین و در سال ۱۴۰۰نیز سرپرستی ۱۰۰۰ نوپا یتیم و محسنین دیگر را نیز عهده دار شد و مجموعاَ اکنون قیم ۲۰۰۰ طفل میباشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا