اجتماعیمحیط زیست

غربالگری زائران اربعین حسینی در مرزهای زمینی و هوایی/ شناسایی و قرنطینه 337 فرد مبتلا به کرونا

تا روز آدینه ۹ مهرماه ۱۴۰۰ بالغ بر ۳۰۶ هزار و ۳۲۹ زائر اربعین در مرزهای زمینی غربالگری COVID-19 شدند و ۶ هزار آزمایش تشخیصی سریع و ۳ هزار و ۲۴۱ آزمایش pcr اجرا گرفت که به صورت کلی ۲۲۲ گزینه مثبت کووید 19 تصویب شد که به قرنطینه اعزام شدند.

او خاطر نشان کرد: علاوه بر این، در مرزهای هوایی نیز ۳ هزار و ۳۶۵ گزینه آزمایش کووید 19 و ۵ هزار و ۱۵۹ آیتم آزمایش تشخیصی از زائرین عتبات عالیات دریافت شد که ۱۱۵ آیتم ابتلا به بیماری کرونا تشخیص و به قرنطینه  اعزام شدند.

او اذعان کرد: عده ای که به قرنطینه اعزام می‌شوند باید آنجا اقامت داشته باشند تا‌هنگامیکه تماما اعتقاد نتیجه ها گردد که علائم ندارند و پس از منفی شدن آزمایش به شهرستان های خویش بازمیگردند. همینطور تمامی عده ای که که با این افراد در امر بوده اند هم گزینه تست قرار می‌گیرند.

او به صورت صریح بیان کرد: مجموعاَ با وجود وسعت بسیار متعددی از زائران اعزامی که بسیار بالاتر ار تدبیرها بود این عملیات تا به امروز با توفیق بی نقص صورت گرفته میباشد. از جمله در پرواز نجف اشرف به کرمان که حمل کننده ۱۳۰ زائر بود و از تمامی آزمایش جاری ساختن شد ۲۷ گزینه ابتلا به ویروس کرونا تشخیص داده شد.

بنابر اعلام رابطه ها همگانی وزارت بهداشت، بیان کننده با اشاره به یک مثال عمل دسته های بهداشتی در مرزها بیان کرد: همیاران ما از آخر شب که پرواز به زمین گرد‌همایی تا صبح در راءس محافظت مرزی بی وقفه سرگرم اعمال آزمایش ها و محافظت های ما یحتاج بودند و در‌حالتی که اینگونه نمیشد می توانست پیامدهای نگران کننده ای به دنبال داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا