ارز دیجیتالاقتصادی

فدرال رزرو نیویورک و بانک های ایالات متحده تست CBDC دلار قابل برنامه ریزی را کامل می کنندفدرال رزرو نیویورک و گروهی از موسسات مالی از نتیجه موفقیت آمیز یک اثبات مفهوم شبکه مسئولیت تنظیم شده (RLN) خبر دادند که به معرفی ارز دیجیتال بین بانکی مرکزی بین بانکی مبتنی بر دلار (CBDC) می اندیشد. این آزمایش به این نتیجه رسید که با استفاده از RLN، CBDC پیشنهادی ممکن است امکان پرداخت دلاری در زمان واقعی و تسویه مرزی را فراهم کند.

پایان تست CBDC عمده فروشی قابل برنامه ریزی مبتنی بر دلار توسط فدرال رزرو نیویورک و گروه کاری بانک

فدرال رزرو نیویورک و سایر بانک ها و شرکت های پرداخت اعلام کرده اند نتیجه از یک آزمون اثبات مفهوم 12 هفته ای شبکه مسئولیت تنظیم شده (RLN)، سیستمی که از فناوری دفتر مشترک برای ارائه قابلیت برنامه ریزی به پول تنظیم شده استفاده می کند.

این گروه کاری متشکل از BNY Mellon، Citi، HSBC، Mastercard، PNC Bank، TD Bank، Truist، US Bank و Wells Fargo، عملکرد ارز دیجیتال بانک مرکزی عمده فروشی مبتنی بر دلار (CBDC) را در موارد استفاده مختلف مورد بررسی قرار داد.

بر اساس گزارش منتشر شده، نقش مرکز نوآوری فدرال رزرو نیویورک “محدود به عملیات شبیه سازی شده سپرده های بانک مرکزی به عنوان دارایی تسویه حساب” بود. علاوه بر این، این سند تصریح می‌کند که این مشارکت «به منظور پیشبرد هر یک از نتایج سیاستی خاص، و نه نشان دادن این موضوع است که فدرال رزرو تصمیمات قریب‌الوقوعی در مورد مناسب بودن یا طراحی سپرده‌های بانک مرکزی توکن شده یا CBDC عمده‌فروشی اتخاذ خواهد کرد.»

موارد استفاده بررسی شده

یکی از موارد استفاده برای این سیستم مربوط به بررسی عملکرد CBDC مبتنی بر دلار به عنوان ابزاری برای تکمیل پرداخت‌های بین بانکی داخلی (مانند Fednow) بود و به این نتیجه رسید که «می‌تواند به عنوان یک سیستم پرداخت بر روی یک فناوری جدید با موفقیت عمل کند. سکو.”

دومین مورد استفاده که در آزمایش آزمایشی اثبات مفهوم مورد بررسی قرار گرفت، مربوط به استفاده از CBDC دلاری طراحی شده به عنوان ابزاری برای تسویه حساب‌های فراساحلی بود، و دریافت که استفاده از آن می‌تواند «پرداخت‌های فرامرزی را از طریق هماهنگ کردن پرداخت‌های مشتری و تسویه حساب‌ها در سراسر جهان بهبود بخشد. زنجیره پرداخت، و معرفی پردازش موازی پیشنهادات پرداخت.

یکی از مزایای احتمالی اتخاذ سیستم پیشنهادی، در دسترس بودن و قابلیت همکاری بالای نقدینگی ذخیره شده در قالب CBDC است که امکان جابجایی 24 ساعته در بین واحدهای نانوایی کشورهای مختلف را فراهم می کند. در این باره، ایزابل اشمیت، یکی از سرپرستان محصولات پرداخت در BNY Mellon، اظهار داشت:

این بر صنعت ما واجب است که دسترسی و کارایی دلار را برای همه مشتریان خود در سراسر جهان گسترش دهیم، به ویژه با توجه به نقش حیاتی دلار آمریکا در پرداخت های جهانی، تجارت و بازارهای مالی.

نظر شما در مورد آزمایش اثبات مفهوم CBDC عمده فروشی مبتنی بر دلار چیست؟ ما را در بخش نظرات زیر بگویید.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا