کار آفرینی و استارتاپ

فروشنده مدیریت داده Ataccama 150 میلیون دلار تزریق از Bain – TechCrunch دریافت می کند

در سال‌های اخیر، انفجاری از ابزارها وجود داشته است که به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا داده‌ها را از انواع منابع متصل، تبدیل، تجزیه و تحلیل و ارائه دهند. همراه با فشار فزاینده بر کسب‌وکارها برای تبدیل دیجیتالی عملیات خود، این امر می‌تواند منجر به مجموعه‌ای از راه‌حل‌هایی شود که نگهداری یا مقیاس‌بندی آن‌ها آسان نیست. تحقیق از Forrester برآوردها که 73٪ از داده های شرکت استفاده نشده است و هرگز تجزیه و تحلیل نشده است، در حالی که دیگری مطالعه دریافتند که 69 درصد از مدیران کسب و کار در ایجاد سازمان های «داده محور» شکست خورده اند.

یک راه حل جزئی می تواند در نرم افزار طراحی شده برای مدیریت داده ها باشد. موارد زیادی وجود دارد، اما جدیدترین مورد برای جذب بودجه است آتاکاماکه امروز اعلام کرد 150 میلیون دلار از Bain Capital Tech Opportunities جمع آوری کرده است – که نشان دهنده سرمایه گذاری اقلیت در شرکت است. یک منبع آگاه به TechCrunch می گوید که ارزش این دور آتاکاما 550 میلیون دلار است.

Ataccama که در سال 2007 تأسیس شد، مدیریت داده، کاتالوگ داده، کیفیت داده و قابلیت های مدیریت داده را برای شرکت ها توسعه می دهد.

میکال کلاوس، مدیر عامل شرکت، گفت: «پتانسیل رشد آتاکاما را می توان با افزایش عملکردهای بازار (برند، بازاریابی، فروش، موفقیت مشتری و غیره) به سرعت تسریع کرد – این اولین حوزه ای است که بخشی از سرمایه در آن هدایت می شود. TechCrunch در یک مصاحبه ایمیلی. دومین فرصت بزرگ، ادامه نوآوری محصول است که بر روی پر کردن شکاف بین دموکراسی‌سازی داده‌ها و نیاز به حاکمیت متمرکز داده و مدیریت کیفیت داده متمرکز است. حوزه سوم … ادغام دقیق تر با پلتفرم های اصلی پردازش داده مانند Snowflake، Databricks و موارد دیگر است.

Ataccama یک فرعی از یکپارچه ساز سیستم های یکپارچه سازی داده Adastra است. به گفته کلاوس، بنیانگذاران – دیوید هولز، یان مرازک، یان سروینکا، پتر جک و خودش – مشکلات کیفیت داده را در پروژه‌های یکپارچه‌سازی داده‌های خود مشاهده می‌کردند که منجر به تأخیر یا شکست در ارائه نتایج مطلوب تجاری برای مشتریان می‌شد. پس از ایجاد یک محصول اثبات مفهوم در Adastra، تیم تصمیم گرفت که این فرصت به اندازه کافی قابل توجه است تا یک شرکت اختصاصی و متمرکز بر محصول راه اندازی کند: Ataccama.

پلتفرم آتاکاما در رده «مجموعه داده‌ها» قرار می‌گیرد، ترکیبی از فناوری‌هایی که به شناسایی، اتصال، پاکسازی و غنی‌سازی داده‌ها برای کشف روابط بین نقاط داده کمک می‌کنند. در میان سایر خدمات، Ataccama بررسی کیفیت داده ها، نظارت و اصلاح را ارائه می دهد. این پلتفرم می‌تواند به‌طور خودکار داده‌ها را در طیف وسیعی از منابع ابری داخلی و عمومی کشف کند و همچنین این داده‌ها را تغییر دهد و ابرداده‌ها (مثلاً اصل و نسب) را از آن ضبط یا ایجاد کند.

داشبورد مدیریت باطن Ataccama. اعتبار تصویر: آتاکاما

با استفاده از Ataccama، کاربران می توانند تعاریف اصطلاحات تجاری، سیاست های دسترسی، قوانین کیفیت داده، مدل های داده و سایر ابرداده ها را وارد و ایجاد کنند. Ataccama می‌تواند فرمت‌های داده را پردازش کند تا حول یک استاندارد مشترک هماهنگ شود و به طور مداوم وضعیت داده‌ها را برای مطابقت با قوانین، تجمیع‌ها و تجسم‌ها گزارش کند. (برای مثال، یک مهندس ممکن است هشداری مانند «مجموعه داده حاوی مقادیر زیادی نامعتبر است» یا «این مجموعه داده حاوی اطلاعات کارت اعتباری است» دریافت کند). این پلتفرم همچنین می‌تواند سعی کند اطلاعات گمشده را از منابع داده خارجی و داده‌های مرجع اضافه کند و شکاف‌های موجود در مجموعه داده‌ها را پر کند.

کلاوس گفت: «ما از هوش مصنوعی استفاده می‌کنیم تا کاربران فنی و غیرفنی را قادر کنیم داده‌های مورد نیاز خود را پیدا کنند، آن‌ها را درک کنند، و کیفیت آن را ارزیابی و بهبود بخشند.» رهبران تجاری و دولتی می دانند که داده ها منبع نوآوری و مزیت رقابتی هستند. در عین حال، هدایت نوآوری مبتنی بر داده به صورت مرکزی ممکن یا بهینه نیست. بلکه باید از تیم ها و افراد توانمند آمده باشد – آنها باید بتوانند به انواع منابع داده دسترسی داشته باشند و اجازه داشته باشند یا حتی تشویق شوند که از داده ها استفاده کنند، آن ها را پردازش کنند، بینش ها را استخراج کنند، برنامه ها بسازند و موارد دیگر. . همه اینها نشان دهنده یک خطر بزرگ انطباق، امنیت و حاکمیت است.»

بافت داده دارای جنبه های منفی است – پیچیدگی اجرای اصلی در میان آنها. به عنوان مثال، پارچه های داده نیاز به افشای و یکپارچه سازی داده ها و سیستم های مختلف دارند، که اغلب می توانند داده ها را به صورت متفاوتی قالب بندی کنند. این عدم قابلیت همکاری بومی می‌تواند اصطکاک‌هایی مانند نیاز به هماهنگ‌سازی و حذف داده‌ها را افزایش دهد.

علاوه بر این، Ataccama با فروشندگان قدرتمند در فضای مدیریت داده خالص رقابت می کند. Informatica به صورت عمومی معامله می شود، در حالی که Collibra اخیراً 250 میلیون دلار افزایش داد و ارزش آن را بیش از دو برابر کرد. همچنین Reltio وجود دارد که در سال جاری به 100 میلیون دلار درآمد سالیانه رسید.

کلاوس ادعا می کند که آتاکاما یک کسب و کار است که تا این لحظه هیچ سرمایه گذاری خارجی دریافت نکرده است. این شرکت تقریباً 200 مشتری شرکتی در بانکداری، خدمات مالی، بیمه، علوم زندگی، مراقبت های بهداشتی و خرده فروشی دارد، با حدود 200 مشتری تجاری دیگر که از فناوری Ataccama از طریق شرکای OEM استفاده می کنند.

آتاکاما از سال 2011 از نظر عملیاتی سودآور بوده است و به طور مداوم جریان نقدی مثبت ایجاد می کند و می تواند در طرح های مختلف رشد یا تحول سرمایه گذاری کند. کلاوس گفت: رشد در 18 ماه گذشته با 86 درصد رشد درآمد مکرر سالانه در سال افزایش یافته است. «این بیماری همه گیر در ابتدا رشد شرکت را برای حدود شش ماه کند کرد، اما تقاضای متوقف شده برای فناوری ما آن را در دو سه ماهه بعدی جبران کرد. در مورد رکود اقتصاد، ما در حال آماده شدن برای سناریوهای مختلف هستیم، اما به طور کلی، تاثیر آن می تواند کندتر شدن رشد پیش بینی شده باشد. در عین حال، ما به سرمایه گذاری در محصول خود ادامه خواهیم داد که در واقع به سازمان ها کمک می کند تا به دلیل اتوماسیون با کارایی بیشتر کار کنند.

دیوی عواد، مدیر عامل Bain Capital Tech Opportunities، در بیانیه ای ایمیلی اضافه کرد:

واضح است که کسب‌وکارها کنترل بیشتری بر داده‌های خود در محیط‌های ترکیبی و ابری با توانایی به دست آوردن بینش عمیق‌تر و دقیق‌تر از آن داده‌ها در اولویت قرار می‌دهند. این تقاضا در سرتاسر سازمان رخ می‌دهد و به یک سیستم مدیریت داده نیاز دارد که برای کارمندان در چندین عملکرد و بخش بصری باشد… ما مشتاق هستیم با [Klaus] و تیم او برای تسریع فرصت‌های فضای خالی اصلی که تقریباً در هر صنعتی مشاهده می‌کنند، نوآوری محصول و عرضه به بازار را دو چندان کنند.

در چند ماه آینده، Ataccama می گوید که قصد دارد نیروی کار خود را از 468 نفر به بیش از 500 نفر افزایش دهد.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا