کار آفرینی و استارتاپ

فود راکت پس از تامین بودجه، قرارداد تحویل مواد غذایی با مادر Circle K منفجر می شود – TechCrunch

بسیاری از استارت‌آپ‌های تحویل خواربار در یک شهر کوچک شروع به کار می‌کنند و مکان‌هایی را برای ارائه خدمات به محله خاصی ایجاد می‌کنند. موشک غذا مسیری غیر متعارف را در پیش گرفته است و با Alimentation Couche-Tard Inc. که خدمات تحویل مواد غذایی ۱۵ دقیقه‌ای خود را در بیش از ۱۴۰۰۰ فروشگاه رفاه Circle K و مکان‌های Couche-Tard قرار می‌دهد، قرارداد مالی منعقد کرده است.

ما اولین بار با شرکت مستقر در شیکاگو و بنیانگذار و مدیر عامل آن ویتالی الکساندروف در سال گذشته ملاقات کردیم، زمانی که گزارش دادیم که Food Rocket در منطقه خلیج به فضا پرتاب شد و در مقابل شرکت هایی مانند Amazon Fresh، DoorDash، Instacart و Gopuff قرار گرفت، که این کار آسانی نیست. هر یک از ردپای شرکت.

در آن زمان، شرکت 2 میلیون دلار جمع آوری کرد و الکساندروف در مورد رقابت درک شده گفت: «سطح رقابت در این بازار در ایالات متحده هنوز قابل مدیریت است، به همین دلیل است که ما این فرصت را داریم که در حوزه تحویل سریع به رهبران تبدیل شویم. محصولات اساسی و کالاهای خانگی. هدف ما جایگزینی سوپرمارکت‌های آجری و تغییر عادات فعلی مصرف‌کنندگان در خرید مواد غذایی است.»

Food Rocket از فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی برای مدیریت موجودی انبار، پیش‌بینی تقاضا و بهینه‌سازی زمان تحویل با پیش‌بینی نزدیک‌ترین فروشگاهی که سریع‌ترین زمان تحویل و کمترین هزینه را برای جمع‌آوری و تحویل سفارش ارائه می‌دهد، استفاده می‌کند.

الکساندروف به TechCrunch گفت: «ما می‌دانیم که مدل کسب‌وکار فقط ارائه مواد غذایی نیست. ما در حال ایجاد عادات جدید در مشتریان هستیم. از روز اول، ما این ایده را داشتیم که در نهایت تمام فروشگاه‌های تاریک خود را به مراکزی خرد تبدیل کنیم که دارای بازارهای محلی برای تحویل اقلام خود باشند.

سرمایه گذاری جدید 25 میلیون دلاری در سری A، که توسط Alimentation Couche-Tard از طریق صندوق سرمایه گذاری Circle K هدایت می شود، به Food Rocket امکان می دهد در 26 کشور و منطقه، از جمله بیش از 7000 مکان در ایالات متحده، تحویل دهد. در مجموع، این شرکت تا به امروز 30 میلیون دلار جذب کرده است.

الکساندروف با بحث در مورد طرح Circle K نشان داد که این یک مشارکت است که شرکت را قادر می سازد سریعتر و کارآمدتر رشد کند و بتواند سریعتر از سایرین به سوددهی برسد. همچنین می‌تواند از اندازه و مقیاس Circle K، بینش مصرف‌کننده، تخصص بازاریابی، شبکه تدارکات و زنجیره تامین استفاده کند، در حالی که Circle K می‌تواند از نرم‌افزار اختصاصی Food Rocket برای پیش‌بینی سطوح موجودی و حجم کار کارکنان استفاده کند.

الکساندروف همچنین گفت که این بودجه برای گسترش خدمات خود در شیکاگو – برای افتتاح حدود 15 فروشگاه در آنجا – و سانفرانسیسکو و سایر شهرها از جمله بوستون، فیلادلفیا و لس آنجلس سرمایه‌گذاری خواهد شد. او افزود که فود راکت قصد دارد بیش از 2000 شغل در مناطق جدید ایجاد کند و همچنان یکی از معدود استارت آپ هایی است که به همه سواران خود اشتغال تمام وقت ارائه می دهد.

علاوه بر این، او قصد دارد یک جنبه آشپزخانه تاریک از تجارت را راه اندازی کند که غذاهایی را که می توان در عرض چند دقیقه آماده کرد – فکر کنید قهوه، نان شیرینی و پیتزا، که هنوز هم می توانند ظرف 15 دقیقه تحویل داده شوند. او همچنین می‌خواهد در نهایت گامی فراتر بردارد و اقلام دیگری مانند گوشی را تحویل دهد.

این شرکت معمولاً حدود 3500 محصول را حمل می کند و از زمان راه اندازی در کالیفرنیا در سال 2021، 60٪ از مشتریان بار دوم پس از اولین خرید خود سفارش می دهند، در حالی که اندازه سبد خرید به طور متوسط ​​30 دلار در هر سفارش است. از نظر درآمد، Food Rocket به طور پیوسته حدود 40 درصد رشد ماهانه داشته است.

الکساندروف گفت: “هدف ما این است که تحویل مواد غذایی را به روشی متفاوت ارائه دهیم.” گوپاف بیشتر بر تنقلات و نوشیدنی‌ها متمرکز است، اما ما می‌خواهیم غذای ما بیشتر شبیه مواد فاسد شدنی، غذای تازه و وعده‌های غذایی آماده باشد و می‌خواهیم از عرضه‌کنندگان و برندهای محلی حمایت کنیم.»


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا