فوتبالورزشی

فیفا به تیم‌های 26 نفره بزرگ‌تر برای جام جهانی دوران همه‌گیری اجازه می‌دهد | اخبار فوتبال


فیفا تیم‌های 26 نفره بزرگ‌تر را برای جام جهانی قطر تأیید کرد و تصمیم گرفت تا روز پنجشنبه قوانین فوتبال را که به مربیان و بازیکنان در طول همه‌گیری کووید-19 کمک می‌کند، تمدید کند.

این حرکت از سوی دفتر فیفا – متشکل از روسای فیفا و شش کنفدراسیون فوتبال – انتظار می رفت که فهرست 23 بازیکن برای مسابقات قهرمانی اخیر قاره ای گسترش یافت.

اضافه شدن سه بازیکن به فهرست معمولی جام جهانی به دنبال انجام همین کار توسط یوفا برای قهرمانی اروپا در سال گذشته است.

همچنین تیم‌های 28 بازیکن برای مسابقات کوپا آمریکا در آمریکای جنوبی سال گذشته و جام ملت‌های آفریقا در ژانویه تأیید شده بودند.

اعداد اضافی به مربیان 32 تیم کمک می کند تا با شیوع احتمالی موارد ویروسی مقابله کنند. همچنین به این معنی است که بازیکنان اضافی در حال حاضر پروتکل های بهداشتی را در کمپ در قطر دنبال می کنند نه اینکه از کشور خود آورده شوند.

تغییر اندازه تیم در مجموع 96 بازیکن اضافی را به جام جهانی که از 21 نوامبر تا 18 دسامبر برگزار می شود اعزام می کند. این مسابقات 28 روزه با 32 روز چهار سال پیش در روسیه مقایسه می شود.

بیشتر بازیکنان اضافی احتمالاً از باشگاه‌های اروپایی خواهند آمد که فصل‌های داخلی آنها باید تا 13 نوامبر برای اولین جام جهانی که در زمستان نیمکره شمالی برگزار می‌شود، متوقف شود.

به جای زمان معمول آماده سازی حدود دو هفته، تیم ها فقط یک هفته قبل از شروع مسابقات کنار هم خواهند بود.

فیفا یک صندوق 209 میلیون دلاری از درآمدهای خود در جام جهانی ایجاد کرده است تا به باشگاه‌ها با نرخ روزانه حدود چند هزار دلار برای آزاد کردن بازیکنان در تیم ملی غرامت بدهد.

تیم های جام جهانی هم اکنون می توانند به جای سه تعویض در 90 دقیقه از 5 بازیکن تعویضی استفاده کنند.

آنچه به عنوان یک قانون موقت در سال 2020 برای کاهش بار کاری بازیکنان در برنامه‌های شلوغ بازی در طول همه‌گیری شروع شد، اکنون در قوانین بازی مدون شده است.

دفتر فیفا همچنین 16 مارس سال آینده را برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در کیگالی، رواندا، در کنگره سالانه 211 فدراسیون تعیین کرد.

جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا، به دنبال یک دوره چهار ساله جدید است تا رهبری خود را در بدنه جهانی فوتبال به 11 سال افزایش دهد.

هنوز هیچ رقیب احتمالی ظاهر نشده است و مهلت شرکت در رقابت چهار ماه قبل از انتخابات است. این در اواسط نوامبر، چند روز قبل از شروع جام جهانی خواهد بود.

این داستان از فید آژانس سیمی بدون تغییر در متن منتشر شده است.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا