فوتبالورزشی

فینال I-League: Gokulam Kerala FC و Muhammedan Sporting چشم اول | اخبار فوتبال

برای دومین بار در چند هفته اخیر، یک تئاتر فوتبال زنده می شود و تیم هایی از بنگال و کرالا برای دریافت جایزه زیر نور دوئل می کنند. اولین مورد برای بنگال درست پیش نرفت که در ضربات ضربات اعصاب خود را از دست داد در حالی که کرالا اعصاب خود را برای بردن جام سانتوش در مانجری حفظ کرد. روز شنبه در ورزشگاه سالت لیک هیچ تساوی بریکی وجود نخواهد داشت، اما در پایان وقت اضافه، Gokulam Kerala FC (GKFC) یا Muhammedan Sporting ابتدا یک I-League را ثبت خواهند کرد.

اگر GKFC عنوان قهرمانی را حفظ کند – آنها می توانند این کار را با یک تساوی انجام دهند – آنها اولین نفری خواهند بود که در رقابت های 15 ساله این کار را انجام می دهند. تاریخ دیگری با قهرمانی محمدان اسپورتینگ در اولین لیگ سراسر هند، 25 سال پس از آن که جایگزین تورنمنت های دعوتی چند صد ساله به عنوان نشانه ای برای برتری شد، سیاه و سفید نوشته خواهد شد. در آن زمان، موهون باگان (98-1997) و بنگال شرقی (03-2002؛ 04-2003) عناوین لیگ ملی فوتبال را در خانه کسب کردند. آیا محمد اسپورتینگ می تواند در رقابتی که در سال 2007 جانشین NFL شد، این کار را انجام دهد؟

چقدر باورنکردنی است که می توان با این واقعیت سنجید که در بیشتر مواقع، محمد اسپورتینگ 131 ساله معمولاً در نبردهای زیرزمینی شرکت کرده و شکست خورده است. I-League از زمانی که ISL در فصل 2019-2019 رتبه اول را کسب کرده بود، نیست، اما این اولین بار است که محمد اسپورتینگ برای دو فصل متوالی در لیگ دسته اول حضور دارد. محمدان اسپورتینگ پس از هفت فصل دوره گذشته و پس از جذب سرمایه گذار جدید، ششم شد. در این فصل، آنها در ژوئن با هم متحد شدند، در یک هتل قرار گرفتند و تمرینات خود را زیر نظر مربی روسی آندری چرنیشوف آغاز کردند.

همچنین بخوانید | با موفقیت در لیگ‌ها، هند غول‌های فوتبال جدیدی دارد

این مدافع سابق که دارای مجوز حرفه ای یوفا بود، سابقه حضور در دینامو مسکو، اسپارتاک مسکو و روبین کازان را به عنوان بازیکن داشت و مربی تیم زیر 21 سال روسیه بود. دیپندو بیسواس، مهاجم بین‌المللی سابق که دبیر فوتبال باشگاه است، گفت که به یاد نمی‌آورد چه زمانی مربی‌ای را در اواسط فصل اخراج نکرده بودند. او گفت که آنها قصد دارند چرنیشوف بلغمی را برای دو فصل دیگر حفظ کنند.

خبر پیشنهادی:   دولت بریتانیا فروش چلسی توسط آبراموویچ تحریم شده را تایید کرد | اخبار فوتبال

تحت هدایت چرنیشوف، محمدان اسپورتینگ پس از نایب قهرمانی جام دیورند، برای اولین بار از سال 1981 قهرمان لیگ کلکته شد. او در مورد باخت جام دیورند مقابل اف سی گوا گفت: “سپس، من و بازیکنان همدیگر را خیلی خوب نمی شناختیم.” او گفت: «ما گام به گام یک تیم ساختیم. اکنون آنها 90 دقیقه فاصله دارند و چند دقیقه دور هستند و بعد از موهون باگان دومین باشگاه کلکته ای هستند که لیگ I را برده اند. در مقابل دیدگان حدود 37000 هوادار، این تعداد بلیت رایگانی است که در زمان کووید-19 به آنها اجازه داده شده است. اگر صف جلوی باشگاه در روز پنجشنبه نشانه ای باشد، تقاضا از عرضه پیشی گرفته است.

قرار نبود اینطوری بشه با بازیکنان جدید، که بسیاری از آنها از تیم ذخیره بودند، GKFC به روند شکست ناپذیری ادامه داد که در مارس 2021 آغاز شد و آن را به رکورد 21 بازی در I-League رساند. آنها در دور ماقبل آخر یعنی هفدهم یک امتیاز تا پایان قرارداد فاصله داشتند و این مسابقه بی نتیجه در نایهاتی در فاصله 45 کیلومتری برگزار می شد. آنها شکست خوردند و 1-3 به Sreenidi Deccan باختند. وینچنزو آلبرتو آنزه، مربی GKFC در روز جمعه گفت: “ما بیش از حد روی داور تمرکز کردیم.” اشاره این بازیکن ایتالیایی به گل مردود و کاهش امتیاز GKFC به 10 در روز سه شنبه بود. نشان دادن کارت قرمز در نیمه دوم، کاپیتان GKFC، شریف محمد از افغانستان برای بازی روز شنبه محروم شد.

این شکست برای ششمین بار در هشت فصل گذشته به معنای سقوط I-League بود. از آنجایی که بازیکنان هند دیگر بازی نمی کنند و همچنین تیم بنگلورو، موهون باگان و بنگال شرقی هم بازی نمی کنند، این رقابت که به دلیل افزایش موارد کووید-19 به مدت دو ماه متوقف شد، زیر نظر رادار قرار گرفت. اما همانطور که با پیروزی آیزاول اف سی (17-2016)، مینروا پنجاب در فصل بعد که چهار تیم شانس حضور در روز پایانی را داشتند، چنای سیتی در فصل 19-2018 که در آخرین دور و ترم گذشته از بنگال شرقی پیش افتادند، نشان داد. زمانی که GKFC، TRAU و برادران چرچیل همگی می توانستند برنده شوند، روند زنده شدن در پایان پابرجاست. مانند سال 15-2014، زمانی که بنگالورو اف سی میزبان موهون باگان بود و شکست خورد، این نمایش روز آخر یک “فینال” خواهد بود.

خبر پیشنهادی:   کلوپ لیورپول LMA، بهترین مربی لیگ برتر شد | اخبار فوتبال

گوکولام خیلی دور بود، شش امتیاز، و برخی به ما گفتند که شانسی نداریم. اما ما باور کردیم.» محمدان اسپورتینگ راجستان یونایتد را 2-0 شکست داد و در اتوبوسی که از استادیوم در کالیانی، نزدیک به 48 کیلومتر دورتر به هتل خود می رفت، بودند که GKFC منفجر شد. چرنیشوف گفت: «این فوتبال است. با هر کسی در باشگاه صحبت کنید و به نظر نمی رسد GKFC فقط به یک امتیاز نیاز داشته باشد. برای محمد اسپورتینگ برد مهم ترین چیز نیست، تنها چیز است.

GKFC می داند که چگونه با بازی های سخت کنار بیاید. فصل گذشته، آنها در روز قضاوت قبل از پیروزی 4-1 از TRAU عقب بودند. در مقابل راندگلاس پنجاب قبلاً 1-3 شکست خوردند اما 4-3 پیروز شدند. GKFC جام دیورند را در کلکته با شکست دادن بنگال شرقی و موهون باگان در مسیر استادیوم دریاچه نمک برنده شد و کرالا در فینال جام سانتوش در سال 2018 بنگال را رام کرد، بنابراین این قلعه ای نیست که نتوان از آن عبور کرد. آنیس گفت: ما برای برد بازی خواهیم کرد.

محمد اسپورتینگ بازیکنان باتجربه تری دارد اما ما بیش از هر تیم دیگری (42 گل) گل زده ایم. محمدان اسپورتینگ با 33 سالگی دوم است. GKFC همچنین کمترین را واگذار کرده است، 14، “و سه تای آنها روز قبل آمدند.”

مربی آنها گفت که تراس‌هایی که در بیشتر فصل‌ها برای بازی‌های درهای بسته و تماشای جمعیت کم استفاده می‌شوند، می‌توانند شمشیری دولبه برای میزبان نیز باشند. برخی از بازیکنان ممکن است عصبی باشند. آنها باید قوی بمانند.» آنسه می‌توانست برای هر دو تیم صحبت کند و گفت: “قلب در چنین بازی‌هایی مهم‌تر است.”منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا