ارز دیجیتالاقتصادی

فین‌تک‌ها بیش از 30 درصد استارت‌آپ‌های فناوری کنیایی ردیابی شده را در سال 2022 تشکیل می‌دادند – مطالعه – اخبار فین‌تک بیت‌کوین

بر اساس مطالعه اخیر Disrupt Africa، از نوامبر 2022، فین تک های کنیایی 30.2 درصد یا 93 از 308 استارت آپ فناوری ردیابی شده را تشکیل می دادند. علاوه بر این، یافته‌های مطالعه نشان می‌دهد که زیربخش فین‌تک به تنهایی 3100 یا 27 درصد از 11462 نفری را تشکیل می‌دهد که در همان دوره توسط استارت‌آپ‌های فناوری استخدام شده‌اند.

فین تک ها مشکلات اساسی را حل می کنند

بر اساس یافته ها در یک مطالعه روی فضای استارت‌آپ کنیا، سرمایه‌گذاری‌های فین‌تک به تنهایی بیش از 30 درصد یا 93 از 308 استارت‌آپ پیگیری‌شده را تشکیل می‌دهند. این رقم تقریباً سه برابر بیشتر از نزدیک‌ترین رقبا یعنی کشاورزی و سلامت الکترونیک است که هر دو 10.1 درصد از استارت‌آپ‌های فناوری کنیا را تشکیل می‌دهند که بین ژانویه تا نوامبر 2022 پیگیری شده‌اند.

فین‌تک‌ها بیش از 30 درصد از استارت‌آپ‌های فناوری کنیایی ردیابی شده را در سال 2022 تشکیل می‌دهند - مطالعه
منبع: Disrupt Africa

با این حال، همانطور که در گزارش مطالعه Disrupt Africa در مورد اکوسیستم استارتاپی کنیا توضیح داده شد، تسلط فین تک ها غیرعادی نیست.

در این گزارش آمده است: «فین‌تک در اکثر کشورهای آفریقایی جایگاه اول را به خود اختصاص می‌دهد، زیرا مشکلات اساسی مردم را حل می‌کند، حوزه‌ای است که در آن راه‌حل‌های فناوری جدید به خوبی مورد استقبال قرار می‌گیرند و به سرعت مورد استفاده قرار می‌گیرند، و همچنین بازدهی جذابی را برای سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهند».

حواله ها و وام دادن دسته بندی های محبوب تر

فین‌تک‌ها علاوه بر اینکه بیشترین سهم استارت‌آپ‌های فناوری را به خود اختصاص داده‌اند، نسبت به سایر زیربخش‌ها، تعداد کارگران بیشتری (3100) استخدام کرده‌اند. Agritech و تجارت الکترونیک تنها زیربخش های فناوری دیگری هستند که بیش از هزار کارگر را استخدام کرده اند.

فین‌تک‌ها بیش از 30 درصد استارت‌آپ‌های فناوری کنیایی ردیابی شده را در سال 2022 تشکیل می‌دادند - مطالعه - اخبار فین‌تک بیت‌کوین
منبع: Disrupt Africa

در همین حال، همانطور که با تفکیک این مطالعه از حوزه‌های تمرکز فین‌تک‌ها نشان می‌دهد، به نظر می‌رسد حواله‌ها (24 درصد) و همچنین فضای وام و تأمین مالی (21 درصد) مقوله‌های محبوب‌تر باشند. بر اساس این گزارش، بخشی از دلیل این امر این است که “این مناطق بسیاری از اساسی ترین خدمات مالی را پوشش می دهند که هنوز برای بسیاری از جمعیت وجود ندارد.” این گزارش افزود که چنین دسته‌هایی «نقطه پرش برای اکوسیستم‌های فین‌تک در سراسر قاره» بوده‌اند.

در رابطه با استفاده استارت‌آپ‌های فناوری از بلاک چین، این مطالعه نشان داد که 12 مورد از 30 شرکت سرمایه‌گذاری مبتنی بر بلاک چین، فین‌تک هستند. سلامت الکترونیک (6) و کشاورزی (5) به ترتیب در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

ایمیل خود را اینجا ثبت کنید تا به‌روزرسانی هفتگی اخبار آفریقا را به صندوق ورودی خود دریافت کنید:

افکار خود را در مورد این داستان چیست؟ نظر خود را در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

فین‌تک‌ها بیش از 30 درصد استارت‌آپ‌های فناوری کنیایی ردیابی شده را در سال 2022 تشکیل می‌دادند - مطالعه - اخبار فین‌تک بیت‌کوین

ترنس زیموارا

ترنس زیموارا روزنامه نگار، نویسنده و نویسنده برنده جایزه زیمبابوه است. او به طور گسترده در مورد مشکلات اقتصادی برخی از کشورهای آفریقایی و همچنین اینکه چگونه ارزهای دیجیتال می توانند راهی برای فرار آفریقایی ها فراهم کنند، نوشته است.


اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons

سلب مسئولیت: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی است. این یک پیشنهاد مستقیم یا درخواست یک پیشنهاد برای خرید یا فروش، یا توصیه یا تأیید هر محصول، خدمات یا شرکتی نیست. Bitcoin.com مشاوره سرمایه گذاری، مالیاتی، حقوقی یا حسابداری ارائه نمی کند. نه شرکت و نه نویسنده به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب یا ضرر ناشی از یا ادعای ناشی از استفاده یا اتکا به هر گونه محتوا، کالا یا خدمات ذکر شده در این مقاله ندارند.
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا