ارز دیجیتالاقتصادی

قانونگذاران مصری از موافقت پارلمان برای پیوستن به بانک بریکس استقبال کردند – اقتصاد بیت کوین نیوز

در گزارشی آمده است که قانونگذاران مصری اخیراً از موافقت پارلمان با توافقی که به کشور اجازه می دهد به بانک توسعه جدید بپیوندد، استقبال کردند. بر اساس این گزارش، قانونگذاران معتقدند پیوستن به این نهاد تحت حمایت بریکس به مصر کمک می کند تا تقاضای خود برای دلار را کاهش دهد و این کشور را قادر می سازد تا ذخایر ارزی خود را حفظ کند.

پیوستن به BRICS

به دنبال تصویب اخیر پارلمان مصر از توافقنامه ای که راه را برای پیوستن این کشور به بانک توسعه جدید هموار می کند، محمد عبدالحمید، قانونگذار، گفته است که این اقدام به کاهش تقاضا برای دلار کمک می کند. بانک توسعه جدید که توسط برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی یا کشورهای بریکس راه اندازی شده است، به دنبال حمایت از “پروژه های دولتی یا خصوصی از طریق وام، تضمین، مشارکت سهام و سایر ابزارهای مالی است.”

عبدالحمید که نایب رئیس کمیته اقتصادی مجلس است، علاوه بر کمک به مصر برای حفظ ذخایر ارزی خود، گفت که پیوستن به این موسسه این امکان را به کشور می دهد تا از حمایت بانک در زمینه هایی مانند بهداشت، زیرساخت ها و مخابرات برخوردار شود.

این قانونگذار گفته است: «پیوستن مصر به بانک توسعه جدید گروه بریکس همچنین فشار ناشی از یافتن دلار آمریکا برای تامین واردات کشور را از بودجه دولتی کم خواهد کرد زیرا اعضای این بانک می‌توانند از ارزهای ملی خود در ازای تجارت استفاده کنند».

به گزارش اکونومیک تایمز گزارشمصر که اخیرا بسته کمک مالی را از صندوق بین المللی پول (IMF) دریافت کرده است، سومین کشوری است که برای پیوستن به گروه پنج اقتصاد پیشرو در حال ظهور موسوم به بریکس ابراز علاقه کرده است.

کاهش تسلط دلار

در همین حال، احساسات عبدالحمید در مورد چشم انداز مصر پس از پیوستن به بریکس توسط مروت مطر یکی دیگر از نمایندگان مجلس نیز منعکس شد. متار در اظهارات خود پس از تایید این پیمان، بریکس را نهادی توصیف کرد که به کاهش سلطه دلار نیز کمک خواهد کرد.

متار گفت: “گروه بریکس یک مجمع مهم است که می تواند مسیر اقتصاد بین المللی را از سلطه آمریکا و دلار آمریکا دور کند.”

طبق گزارش ها، متار برای حمایت از استدلال خود به جنگ در اوکراین و تأثیر آن بر لایحه واردات مصر اشاره کرد.

در همین حال، احمد العوادی، یکی دیگر از نمایندگان مجلس، رئیس کمیته دفاع و امنیت ملی پارلمان، گفت که این اقدام بازارهای جدیدی را برای محصولات کشاورزی و صنعتی مصر ایجاد خواهد کرد.

ایمیل خود را اینجا ثبت کنید تا به‌روزرسانی هفتگی اخبار آفریقا را به صندوق ورودی خود دریافت کنید:

افکار خود را در مورد این داستان چیست؟ نظر خود را در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

قانونگذاران مصری از موافقت پارلمان برای پیوستن به بانک بریکس استقبال کردند – اقتصاد بیت کوین نیوز

ترنس زیموارا

ترنس زیموارا روزنامه نگار، نویسنده و نویسنده برنده جایزه زیمبابوه است. او به طور گسترده در مورد مشکلات اقتصادی برخی از کشورهای آفریقایی و همچنین اینکه چگونه ارزهای دیجیتال می توانند راهی برای فرار آفریقایی ها فراهم کنند، نوشته است.


اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا