کار آفرینی و استارتاپ

قرار نیست در ارزیابی سال 2021 خود رشد کنید • TechCrunch


اغلب می شنویم شرکت ها ادعا می کنند: “ما از سال 2021 به ارزش گذاری خود خواهیم رسید.”

این بیانیه اشاره به انتظارات آنها از زمان قیمت گذاری IPO خود یا در رابطه با دور خصوصی آینده است. آنها اشاره می کنند که تا زمانی که بتوانند یک IPO را بالاتر از یا حداقل به همان ارزشی که آخرین دور تأمین مالی خود داشتند، قیمت گذاری کنند، منتظر خواهند بود تا سهام خود را به بازار عرضه کنند. این نشان می‌دهد که شرکت با دورهای نزولی یا تبلیغ کاهش ارزش آنها مخالف است.

جالب توجه است، این شرکت‌ها ادعا می‌کنند که می‌توانند این کار را انجام دهند – گویی رشد در ارزیابی سال 2021 آسان است و می‌تواند در کوتاه‌مدت اتفاق بیفتد.

ما همیشه سعی می کنیم هر بار که این بیانیه را از یک شرکت می شنویم محاسبه کنیم (باز هم مرتباً آن را می شنویم). در بیشتر موارد، قیمت گذاری یک IPO در ارزش گذاری یک شرکت در سال 2021، بیش از چند سال دیگر است (با فرض اجرای کامل)، و در برخی موارد، ما فکر نمی کنیم که هرگز این اتفاق بیفتد.

نمودار سه ماهه ما، محاسبه‌ای را نشان می‌دهد که چقدر طول می‌کشد تا شرکت‌ها قیمت اولیه اولیه خود را اعلام کنند تا بتوانند با ارزیابی‌های قبلی خود مطابقت داشته باشند:

اعتبار تصویر: سرمایه گذاران ایروینگ

با استفاده از نمودار

اگر کمتر از 30 درصد رشد می کنید، این احتمال وجود دارد که هرگز نتوانید با ارزش گذاری سال 2021 خود مطابقت داشته باشید.

چیدمان نمودار به این منظور است که به هر شرکتی این امکان را می دهد که با استفاده از چند معیار، خود را به شبکه نقشه برداری کند. سپس داده ها به شما می گویند که چقدر طول می کشد تا یک شرکت به ارزش گذاری لازم برای قیمت گذاری یک IPO و مطابقت با ارزش گذاری آن از سال 2021 دست یابد. محدوده داده ها تعمیم داده شده اند، اما به اندازه کافی گسترده هستند که تقریباً برای هر شرکتی قابل اعمال باشند.

شرکت ها برای استفاده از نمودار به سه ورودی نیاز دارند:

  1. گروه قابل مقایسه شرکت عمومی خودشان (راهنمای ارائه شده در زیر).
  2. چقدر آن گروه قابل مقایسه در سال جاری / CY2022 فروخته است (راهنمای ارائه شده در زیر).
  3. پیش بینی نرخ رشد شما

مرحله 1

  • با آخرین ارزیابی دور خود شروع کنید (ما آن را با “100.00 دلار” علامت گذاری می کنیم).
  • تخفیف عملکرد سهام گروه قابل مقایسه را انتخاب کنید که به فروش سال 2022 گروه قابل مقایسه شما نزدیک است:منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا