ارز دیجیتالاقتصادی

قیمت اتریوم در آستانه ارتقاء شانگهای و کاپلا در هفته آینده صعودی می شود


یک هفته تا ارتقای اتریوم شانگهای و کاپلا در 12 آوریل باقی مانده است، همه نگاه ها به اتر (ETH) است. دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار، شایعات و اقدامات نظارتی علیه صرافی‌ها را کنار گذاشت و در 5 آوریل به بالاترین قیمت 1922 دلاری در هفت ماه گذشته رسید.

قیمت اتر دارای شتاب است و در اینجا سه ​​دلیل قوی وجود دارد.

چندین دستاورد مثبت قیمت

بر اساس داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، قیمت اتر علی‌رغم نوسانات بازار، در بازه‌های زمانی هفت روزه، یک ماهه و سه ماهه افزایش داشته است. افزایش قیمت اتر نیز از دیدگاه سال تا به امروز قابل توجه است و رشد 59 درصدی را نشان می دهد.

نمودار قیمت ETH/USD. منبع: Cointelegraph Markets Pro

توانایی اتر برای شکستن سطوح مقاومت، برخی از تحلیلگران را به این باور رسانده است که قیمت هدف 3000 دلاری در سه ماهه دوم 2023 در افق است. طبق داده‌های ارائه‌دهنده تجزیه و تحلیل Santiment، این روند نشان می‌دهد که انباشت نهنگ همچنان قوی است و در ماه مارس 0.5 درصد رشد می‌کند.

فعالیت خرید صعودی ممکن است ثابت کند که داده‌های زنجیره‌ای درست است که فشار فروش اتر پس از هاردفورک شانگهای یک رویداد غیرواقعی خواهد بود.

مربوط: سازمان های اجرایی ایالات متحده در حال افزایش داغ جرایم مرتبط با رمزنگاری هستند

افزایش اعتبار اثبات سهام با قرار دادن اتر در قراردادهای سهام، برای اکوسیستم اتریوم صعودی است. از زمان راه‌اندازی در ۴ آگوست ۲۰۲۱، شبکه اتریوم شاهد بیش از ۱۸ میلیون ETH در بلاک چین بوده است.

قیمت اتریوم در آستانه ارتقاء شانگهای و کاپلا در هفته آینده صعودی می شود
کل اتر شرط بندی شده است. منبع: TradingView

ظهور مشتقات استیکینگ مایع مانع ورود برای شرکت در استیکینگ اتر را کاهش داده است. لیدو، پیشرو در LSDها و بزرگترین موجودیت واحد از نظر ارزش، نزدیک به یک سوم کل سهام EtTH را دارد. با احتساب سود دریافتی، قراردادهای لیدو 5.9 میلیون ETH از 137000 سپرده گذار منحصر به فرد دارد.

قیمت اتریوم در آستانه ارتقاء شانگهای و کاپلا در هفته آینده صعودی می شود
نمای کلی ذخایر لیدو اتر. منبع: نانسن

شبکه اتریوم TVL افزایش یافت

مقدار کل قفل شده در شبکه اتریوم نیز در حال افزایش است، تا حدی به دلیل اینکه پروتکل Lido 22.4٪ از TVL در شبکه اتریوم را شامل می شود. با وجود شروع کاهش TVL در 10 مارس به دلیل به نظر می رسد بازار مالی غیرمتمرکز در حال بهبود است.

مربوط: 3 معیار کلیدی قیمت اتریوم، قدرت افزایش اخیر اتریوم را مورد تردید قرار داد

در 5 آوریل، TVL به 50.8 میلیارد دلار رسید که تقریباً به بالاترین رقم سالانه 51.4 میلیارد دلاری از 21 فوریه رسید.

قیمت اتریوم در آستانه ارتقاء شانگهای و کاپلا در هفته آینده صعودی می شود
داشبورد TVL. منبع: DefiLlama

قدرت قیمت اتر قبل از ارتقاء شانگهای و کاپلا از طریق افزایش استفاده، انباشت نهنگ و افزایش مداوم در سهام قابل مشاهده است. در حالی که تنها هفت روز تا ارتقاء باقی مانده است، معامله گران انتظار دارند که نوسانات قیمت اتر ادامه داشته باشد.