ارز دیجیتالاقتصادی

قیمت بیت کوین به 15.6 هزار دلار به پایین ترین حد در چند سال اخیر رسید، تحلیلگران انتظار نزول بیشتری دارند


پس از اینکه بایننس تصمیم گرفت توافق خود را با FTX برای خرید صرافی مضطرب ارزهای دیجیتال خنثی کند، احساسات سرمایه‌گذاران در بازار کریپتو در حال فروپاشی است. این رویدادها بیت کوین را به پایین ترین سطح سالانه خود رسانده است، در حالی که سایر آلتکوین ها نیز کاهش شدیدی را تجربه کرده اند.

داده های Cointelegraph نشان می دهد که بیت کوین (BTC) در میان هرج و مرج ناشی از کاهش به 15698 دلار کاهش یافته است. ورشکستگی بالقوه FTX و شکست معامله بایننس. تحلیلگران برای یافتن مسیر بعدی قیمت به نمودارهای فنی روی می آورند.

تحلیلگر انتظار دارد روند نزولی با حمایت کوتاه 12 هزار دلار ادامه یابد

تحلیلگر مستقل بازار، CanteringClark گفت که قیمت بیت کوین احتمالاً می تواند در کوتاه مدت در 15000 دلار جهش پیدا کند. با استناد به مجموعه ای از شاخص ها، تحلیلگران پیشنهاد کردند که بیت کوین در نهایت می تواند در حدود 12000 دلار باشد.

آیا قیمت بیت کوین به زیر میانگین متحرک کلیدی چند ساله کاهش می یابد؟

تحلیلگر کالب فرانزن توضیح داد که میانگین متحرک تخمینی (EMA) شاخصی است که برای اندازه گیری قیمت در یک دوره زمانی معین استفاده می شود. به گفته فرانزن، اگر قیمت بیت کوین به کاهش خود ادامه دهد، این اولین بار در تاریخ آن خواهد بود که میانگین متحرک نمایی 52 و 104 هفته ای به زیر میانگین متحرک نمایی 156 هفته ای می رسد.

بیشتر بخوانید: بیت کوین به پایین ترین سطح سالانه 16.8 هزار دلار سقوط کرد زیرا ترس از ورشکستگی FTX به مسری تبدیل شد.

ترس در حال افزایش است و سرمایه گذاران با ضرر می فروشند

Dave the wave، یک تحلیلگر مستقل بازار، ترس رو به رشد بازار پیرامون بیت کوین را با استفاده از منحنی رشد لگاریتمی برجسته می کند. به گفته دیو، اگر کندل ماهانه بیت کوین به زیر 16907 دلار بسته شود، رشد بیت کوین با استفاده از این معیار مهم بلندمدت کاهش می یابد.

تجزیه و تحلیل Glassnode با استناد به معیار زنجیره ای aSOPR نشان می دهد که خرج کنندگان با زیان 10 درصدی می فروشند، چیزی که از زمان فروش ژوئن 2022 رخ نداده است.

تحلیلگران در سرتاسر بازار امیدوار بودند که پیشنهاد بایننس برای به دست آوردن FTX، خونریزی فروش فعلی را متوقف کند و اکنون که این معامله لغو شده است، سرمایه گذاران احتمالاً موضع ریسک خود را تقویت خواهند کرد.