ارز دیجیتالاقتصادی

قیمت بیت کوین می تواند تا نصف شدن سال 2024 به 46 هزار دلار برسد – مصاحبه با Filbfilbتحلیلگر باسابقه Filbfilb معتقد است که بیت کوین (BTC) علیرغم کاهش قیمت در این بین، شانس پایان دادن به سال 2023 را با قیمت 35000 دلار دارد.

در آخرین مصاحبه خود با کوین تلگراف، یکی از بنیانگذاران مجموعه معاملاتی DecenTrader برخی از اهداف قیمت بیت کوین را نشان می دهد که باید با پایه دارنده بلندمدت طنین انداز شود.

بیت کوین با موانع متعددی برای روند صعودی فعلی خود مواجه است و چرخه فعلی تفاوت های کلیدی مختلفی را نسبت به آنچه قبل از آن وجود داشت ارائه می دهد. این فقط افت قیمت نقدی بیت کوین در صندوق قابل معامله در بورس (ETF) نیست. کل محیط اقتصاد کلان به طور قابل توجهی با چند سال پیش متفاوت به نظر می رسد.

Filbfilb پیش‌بینی می‌کند که نصف کردن یارانه بلوکی در آوریل 2024، با این وجود، تأثیر قابل توجهی بر عملکرد قیمت BTC خواهد داشت. بیت کوین/دلار آمریکا تا آن زمان حتی می تواند تا 46000 دلار نیز معامله شود، اما زیان “احتمالا” بعدی خواهد بود.

Filbfilb به احتمال زیاد قیمت BTC به محدوده پایین 20000 دلار کاهش می یابد

Cointelegraph (CT): در بازه های زمانی کوتاه، شما اخیراً پیش بینی کرد یک کاهش دیگر قیمت BTC برای “درهم شکستن هوپیوم باقیمانده”. کف بلند مدت را کجا می بینید؟

Filbfilb (FF): این بستگی به شرایط دارد. همانطور که در طول سقوط COVID-19 در مارس 2020 دیدیم، کف آن کمی در شمال 3000 دلار بود، بنابراین من انتظار دارم که پایین‌ترین قیمت حدود 16000 دلاری که پس از سقوط FTX مشاهده شد حفظ شود. با این حال، اجتناب از یک رویداد قو سیاه، در جایی در پایین 20000 دلار محتمل به نظر می رسد.

سی تی: آیا هنوز انتظار دارید که یک تغییر رفتار قیمت در سه ماهه چهارم همانطور که ماینرها و پول هوشمند «شایعات را می خرند» در هاوینگ؟

FF: بر اساس چرخه های قبلی، پیش از نصف شدن، شاهد انقباض عرضه جدید منتشر شده به بازار بوده ایم. همراه با افزایش تقاضای سفته بازی، به نظر من این پویایی احتمالا تکرار خواهد شد.

CT: در مورد ماینرها، موضع شما در مورد قیمت در مقابل نرخ هش چیست، با توجه به اینکه چگونه دومی همچنان به بالاترین حد خود ادامه می دهد؟

FF: من نتوانستم ارتباط مستقیمی بین نرخ هش و قیمت نسبت دهم.

CT: چه چیزی شما را در مورد قیمت BTC در سال جاری در مقایسه با سایر سال های قبل از هاوینگ شگفت زده کرد؟

FF: تاکنون شکستی در شکستن میانگین متحرک 100 هفته ای وجود داشته است که تفاوت قابل توجهی است. در گذشته، این امر تا حدودی بازار صعودی را تایید کرده است. از نظر زمانی، صعود از پایین ترین سطح سال 2022 مطابق با آنچه قبلاً دیده بودیم است.

CT: در مورد نتیجه شکایت Grayscale در مقابل SEC هفته گذشته مطالب زیادی مطرح شده است. به نظر شما این خبر واقعا چقدر مهم است؟ آیا تأییدیه ETF بیت کوین ایالات متحده را در افق می بینید؟

FF: ظاهراً SEC سیاست «تأخیر به هر قیمتی» دارد. که اکنون شامل رد غیر معقول شده است. اگر به نحوه رفتار اتاق نگاه کنید – به عنوان مثال، BlackRock و همکاران. قرار دادن تعدادی پرونده برای ETF – بسیار بعید به نظر می رسد که بزرگترین مدیران دارایی سازمانی بررسی لازم را انجام داده باشند و شکست را پیش بینی کنند. به عقیده حقیر من، موضوع “چه زمانی” تایید می شود تا “اگر”.

سی تی: شما تورم ایالات متحده را در این چرخه «فیل در اتاق» نامیدید – این موضوع چگونه می تواند بر پس از نصف شدن بیت کوین در سال آینده تأثیر بگذارد؟

FF: هر چه تورم و نرخ‌ها برای مدت طولانی‌تری بالا بماند، خرده‌فروشی با درآمد قابل تصرف کمتری باید سرمایه‌گذاری کند. علاوه بر این، هزینه سرمایه عموماً به دلیل نرخ بازده بدون ریسک افزایش یافته است بالاتر بودن؛ این بدان معناست که تخصیص دارایی به سمت دارایی های پرریسک تر جذاب تر می شود. هر چه مدت زمان بیشتری به وضعیت موجود باقی بماند، سرمایه کمتری به دنبال سرمایه گذاری هایی مانند بیت کوین خواهد بود.

CT: معیارهای بدون نویز ترجیحی شما برای ردیابی قیمت BTC چیست؟

FF: در سطح بالا، حرکت قیمت جهت‌دار، همراه با موقعیت‌یابی در بازار (مانند نسبت‌های بلند/کوتاه، نرخ‌های تامین مالی و بهره باز)، زیربنای چیزی است که من به طور کلی در بازار هنگام تعیین حرکات کوتاه‌مدت به آن نگاه می‌کنم.

CT: هدف قیمت BTC شما برای پایان سال و در نصف شدن سال 2024 چیست؟

FF: با فرض عدم وجود رویداد قو سیاه، حدود 35000 دلار تا پایان سال و احتمالاً تا 46000 دلار برای مدتی قبل از نصف شدن در سه ماهه اول 2024.

DOGE، XRP در بین آلتکوین ها برجسته هستند

CT: به کنار بیت کوین، آیا از سقوط بازار NFT شگفت زده شده اید؟ آیا آینده ای دارد؟

مطالب مرتبط: کپی های متریک قیمت بیت کوین حرکت می کنند که آخرین بار قبل از سقوط -25٪ FTX رخ داده است

FF: من از سقوط NFT تعجب نمی کنم. من فکر می‌کنم در برخی از اشکال NFTها، مانند برنامه‌های فروش بلیط و موسیقی، ابزاری وجود دارد. با این حال، آثار «هنر» بسیار گران قیمت هرگز چیزی نبود که بتوانم آن را درک کنم.

CT: آیا آلتکوین خاصی وجود دارد که فکر می‌کنید می‌تواند در چرخه جدید بسیار سخت باشد؟

FF: در حال حاضر بیشتر روی بیت کوین تمرکز دارم. آلت کوین ها تمایل دارند پس از هاوینگ حرکت خود را انجام دهند. با این حال، من انتظار دارم که XRP (XRP) به دلیل پرونده حقوقی آن با SEC و به طور موثر در سهم بازار، در چرخه بعدی عملکرد بسیار خوبی داشته باشد. من همچنین نمی‌توانم بار دیگر موفقیت Dogecoin (DOGE) را رد کنم، به خصوص اگر ایلان ماسک رمزارز را در X ادغام کند.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای رمزنگاری.