اقتصادیخودرو

قیمت خودروهای داخلی امروز 7 مهر 1400/ استمرار افزایش قیمت پژو در کنار ثبات در قیمت‌ها

به نقل از پرتو نیوز، بها خودروهای داخلی در بازار با بعداز یک روز صعودی فرآیند قیمتی ثباتی را داشتند البته تنی چند از خودروهای دسته پژو فرایند افزایشی خویش را ادامه دادند.

ارزش پژو ۲۰۷ دنده‌ای همچنان در مسیر افزایشی جای‌دارد و به ارزش ۳۳۳ میلیون تومان تصویب شد. در کنار آن پژو ۲۰۷ خودکار به بها ۴۱۳ میلیون تومان ارتقا یافت.

پژو ۴۰۵ و پژو پارس پروسه صعودی داشتند. پژو ۴۰۵ SLX به بها ۲۶۰ میلیون تومان و پژو پارس LX به ارزش ۲۹۹ میلیون تومان رسید.

بها کوییک اتوماتیک ۲۲۲ میلیون تومان و سبک ۱۴۰۰ به بها ۲۳۰ میلیون تومان ارتقاء یافت.

افت بها‌ها در بازار خودرو ادامه داراست / پیش‌بینی کاهش ۴۰ درصدی نرخ‌ها

با پیگیری مسئله واردات خودرو و ثبت آن در مجلس، مراحل کاهشی بها‌ها در بازار خودرو همچنان ادامه دارااست.

طبق مصوبه مجلس، قرار شد، هر فرد واقعی یا این که حقوقی بتواند به ازای صادرات خودرو یا این که قطعات خودرو یا این که بقیه کالاها و یا این که سرویس ها مربوط به گونه های صنعت های نیرو محرکه و یا این که از روش واردات فارغ از جابجایی ارز نسبت به واردات خودرو تک تک برقی یا این که دو نیرویی (هیبریدی) و یا این که واردات خودروی بنزینی یا این که گاز سوز با بر چسب انرژی ب (b) و فراتر و یا این که دارنده شاخص ایمنی سه ستاره و یا این که فراتر بر طبق سند‌های استاندارد دارای اعتبار، متساوی بها صادراتی خویش مبادرت نماید.

همینطور واردات خودروهای کارکرده در قالب این ماده، به شرطی که بیشتراز ۳ سال از تاریخ ساخت‌و‌ساز آن‌ها نگذشته باشد، مجاز میباشد.

این مصوبه که با ۱۷۲ رأی موافق، ۳۸ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از ۲۴۳ نماینده حاضر در صحن مجلس به ثبت رسید، برای پذیرش آخرین به شورای دربان ابلاغ شد و هم اکنون شورای دربان ایراداتی را به آن وارد دانسته و نمایندگان در درحال حاضر تصحیح این مصوبه میباشند.

ادامه کاهش ارزش خودرو در بازار

به گفته کارشناسان بازار خودرو و نمایندگان مجلس در شکل عملی شدن مصوبه مجلس برای واردات خودرو، حباب قیمتی جانور در بازار خودرو تا حد متعددی از میان می‌رود. با این حالا، هنوز این طرح آخرین و اجرایی نشده، شاهد افت ارزش‌های نجومی در بازار خودرو هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا