ارز دیجیتالاقتصادی

قیمت دلار در سال 2022 در ونزوئلا تقریبا 54 درصد افزایش یافت – اخبار بازارهای نوظهور بیت کوین

قیمت ها در ونزوئلا به طور پیوسته در حال افزایش است، حتی اگر به ارز خارجی باشد. بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط Ecoanalitica، یک شرکت تحقیقاتی بازار، قیمت‌های نشان‌داده‌شده به دلار در طول سال ۲۰۲۲ نزدیک به ۵۴ درصد رشد کرده‌اند که بر درآمد و پس‌انداز ونزوئلایی‌هایی که از دلار آمریکا به عنوان محافظ تورم استفاده می‌کنند، تأثیر می‌گذارد.

قیمت ها حتی به دلار در ونزوئلا رشد می کنند

تورم در ونزوئلا مرحله دیگری را طی کرده است، به طوری که قیمت محصولات و خدمات حتی زمانی که به دلار باشد، افزایش یافته است. Asdrubal Oliveros، اقتصاددان و شریک Ecoanalitica، یک شرکت تحقیقات بازار، اظهار داشت قیمت‌های دلاری در طول سال 2022 نزدیک به 54 درصد افزایش یافت که تحت تأثیر تورمی است که در حال حاضر کشور را تحت تأثیر قرار داده است.

از جمله اقلام متضرر بیشتر مواد غذایی و آشامیدنی است که 66.7 درصد افزایش قیمت داشته است. به همین ترتیب، قیمت‌ها در بخش رستوران و اقامتگاه، مرتبط با گردشگری ملی و بین‌المللی، 95 درصد افزایش یافت و این بخش را به بالاترین جهش تبدیل کرد.

با قیمت‌های ارز ملی فیات، اعداد تورم حتی بدتر از قیمت مواد غذایی و آشامیدنی هستند. اوج گرفتن 150 درصد در مدت مشابه.

این کشور اخیراً از یک دوره تورم فوق العاده خارج شده است که در سال 2017 آغاز شد و در ژانویه 2022 به پایان رسید. ثبت شده است 12 ماهه با نرخ تورم ماهانه کمتر از 50 درصد.

یک فرآیند دلاری غیر رسمی

در حالی که بیشتر فروشگاه ها هنوز بولیوار، واحد پول محلی را به عنوان وسیله پرداخت می پذیرند، از مدتی پیش قیمت ها به دلار مشخص شده است تا مدیریت موجودی ها و قیمت ها را ساده تر کند. از زمانی که دولت پیشنهاد داد و مالیاتی را برای استفاده از آن در ماه مارس تعیین کرد، پرداخت‌های دلار کاهش یافته است، اما دلار آمریکا همچنان به‌عنوان یک واحد حساب به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این افزایش قیمت که عموماً به عنوان «تورم به دلار» نامیده می‌شود، اکنون بر پس‌انداز بسیاری از ونزوئلایی‌ها تأثیر می‌گذارد که مانند آرژانتینی‌ها به ارزهای خارجی و استیبل کوین‌های دلاری به عنوان پوششی در برابر تورم پناه برده‌اند. بولیوار در دو ماه آخر سال 2022 با یک مارپیچ نزولی روبرو شد که به پایین ترین سطح تاریخی سقوط کرد و تقاضا برای ارزهای دیگر با ثبات تر را تشدید کرد.

این شرکت انتظار دارد این روند با قیمت ها نیز ادامه یابد رو به افزایش به طور قابل توجهی در سال 2023. با این حال، این ممکن است تغییر کند، بسته به میزان باز بودن دولت ونزوئلا برای اتخاذ یک فرآیند دلاری سازی رسمی تر.

نظر شما در مورد افزایش بیش از 50 درصدی قیمت‌های دلاری در ونزوئلا در سال 2022 چیست؟ ما را در بخش نظرات زیر بگویید.

قیمت دلار در سال 2022 در ونزوئلا تقریبا 54 درصد افزایش یافت - اخبار بازارهای نوظهور بیت کوین

سرجیو گوشنکو

سرجیو یک روزنامه نگار ارز دیجیتال مستقر در ونزوئلا است. او خود را دیر به بازی توصیف می کند و زمانی که افزایش قیمت در دسامبر 2017 اتفاق افتاد وارد حوزه رمزنگاری شده است. او با داشتن سابقه مهندسی کامپیوتر، زندگی در ونزوئلا و تحت تأثیر رونق ارزهای دیجیتال در سطح اجتماعی، دیدگاه متفاوتی را ارائه می دهد. در مورد موفقیت کریپتو و اینکه چگونه به افراد بدون بانک و محروم کمک می کند.

اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons

سلب مسئولیت: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی است. این یک پیشنهاد مستقیم یا درخواست یک پیشنهاد برای خرید یا فروش، یا توصیه یا تأیید هر محصول، خدمات یا شرکتی نیست. Bitcoin.com مشاوره سرمایه گذاری، مالیاتی، حقوقی یا حسابداری ارائه نمی کند. نه شرکت و نه نویسنده به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب یا ضرر ناشی از یا ادعای ناشی از استفاده یا اتکا به هر گونه محتوا، کالا یا خدمات ذکر شده در این مقاله ندارند.
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا