ارز دیجیتالاقتصادی

قیمت کاهشی 45 درصد در یک روز سه هفته قبل از هارد فورک بزرگ افزایش می یابد

قیمت‌های Decred (DCR) تا 45 درصد در 18 آوریل افزایش یافت و پیش از آن که معامله‌گران بر روی هارد فورک بزرگ شرط‌بندی کردند که هدف آن جلوگیری از طرح‌های پمپ و تخلیه توسط ماینرها بود، برخی سودها را کاهش داد.

ارتقای شبکه Key Decred در سه هفته

DCR با نزدیک به 45 درصد افزایش به بیش از 86 دلار در یک روز رسید که بالاترین سطح آن در چهار ماه گذشته است. علاوه بر این، این حرکت صعودی عظیم با افزایش مشابهی در حجم معاملات آن همراه بود و تأیید کرد که اکثر معامله گران از حرکت صعودی روزانه حمایت می کنند.

نمودار قیمت روزانه DCR/USD. منبع: TradingView

معامله گران پیش از ارتقای کلیدی که برای اوایل ماه مه برنامه ریزی شده بود، به خرید Decred هجوم آوردند که سهم پاداش استخراج DCR را از 60 درصد فعلی به 10 درصد کاهش می داد.

به روز رسانی می آید در پاسخ به رای جامعه که با محدود کردن «ماینرهای مخرب» – کسانی که سابقه پمپاژ و تخلیه مصنوعی DCR را دارند – از دسترسی به Decred موافقت کرد.

از سوی دیگر، جامعه موافقت کرد که پاداش اعتبار سنجی‌های اثبات سهام (PoS) Decred – نهادهایی که بلاک‌های ارسال شده توسط ماینرها را تأیید می‌کنند – از 30٪ به 80٪ افزایش دهد که نشان می‌دهد اجماع می‌خواهد اساساً از اثبات دور شود. اجماع کار (PoW) برای حاکمیت زنجیره ای PoS.

به عبارت ساده تر، کاربران Decred برای قفل کردن DCR خود برای مدت معینی تشویق می شوند، بنابراین عرضه فعال خود را از بازار کاهش می دهند، که می تواند قیمت را تقویت کند.

“تغییر پاداش بلوک DCR در 20 روز است.” اشاره شد Permabull Niño، یک تحلیلگر مستقل بازار، می گوید که این باید دلیلی باشد که معامله گران در جلسات آینده بازار Decred را از نزدیک تماشا کنند. گزیده ها:

“اگر قیمت شروع به حرکت کند در حالی که جوایز سرمایه گذاری افزایش می یابد، می تواند یک اثر ثروت مناسب / اقدام قیمتی صعودی بازتابی ایجاد کند. مانند همیشه، جلوگیری از سقوط BTC.”

فنی DCR چه می گوید؟

قیمت Decred تقریباً 20٪ پس از بالا آمدن در روز نزدیک به 86 دلار تصحیح شد، سطحی نزدیک به دو سطح مقاومت کلیدی DCR: میانگین متحرک نمایی 200 روزه (EMA 200 روزه؛ موج آبی) در حدود 78 دلار و خط 23.6 Fib. نزدیک به 96 دلار

قیمت کاهشی 45 درصد در یک روز سه هفته قبل از هارد فورک بزرگ افزایش می یابد
نمودار قیمت روزانه DCR/USD. منبع: TradingView

شکست قاطع بالاتر از دو سقف قیمتی می‌تواند آزمایش 125 دلاری DCR را به عنوان هدف صعودی بعدی آن داشته باشد. با این وجود، چندین شاخص نشان می دهد که احتمال افزایش بیشتر آن محدود است. این شامل یک واگرایی نزولی بین افزایش قیمت DCR و حرکت نزولی است (همانطور که توسط شاخص قدرت نسبی آن نشان داده شده است).

مرتبط: معامله‌گر هشدار می‌دهد که بیت کوین در عرض ۲ هفته به ۳۰ هزار دلار کاهش می‌یابد، زیرا طلا به قیمت ۲ هزار دلار می‌رود.

علاوه بر این، قیمت DCR در 18 آوریل بسیار شبیه به حرکت های صعودی عظیمی بود که از دسامبر 2021 شاهد بودیم – هر کدام نشان می داد که توکن شمع های روزانه را با فتیله های صعودی بزرگ تشکیل می دهد.

هیچ‌کدام از این رونق‌های قیمتی منجر به پیگیری‌های قابل‌توجهی نشد، که نشان می‌دهد فعالان بازار صرفاً DCR را برای تضمین سودهای موقتی پمپاژ و دامپینگ کرده‌اند.

در نتیجه، DCR اکنون در معرض خطر سقوط به هدف پشتیبانی فوری خود در نزدیکی میانگین متحرک نمایی 50 روزه (موج قرمز) نزدیک به 60 دلار است.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است، شما باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهید.