فوتبالورزشی

لالیگا: سرمربی سابق بارسلونا برای سومین بار به اتلتیک بیلبائو بازگشت | اخبار فوتبال

ارنستو والورده همچنین با بیلبائو قهرمان سوپرکاپ اسپانیا در سال 2015 شده است، زمانی که تیمش در مجموع 5-1 بارسلونا را شکست داد.

ارنستو والورده در فصل آینده به عنوان مربی باشگاه اتلتیک بیلبائو در لالیگا بازخواهد گشت. این اولین دوره مربیگری او پس از اخراج از بارسلونا در ژانویه 2020 خواهد بود، که او دو قهرمانی لالیگا، یک کوپا دل ری و سوپرکاپ اسپانیا را به ارمغان آورد. این سومین حضور والورده در سمت سرمربیگری بیلبائو خواهد بود. در دوره های قبلی او، این باشگاه در شش فصل پنج بار به رقابت های اروپایی راه یافت که یکی از آنها جواز حضور در لیگ قهرمانان اروپا بود.

والورده همچنین با بیلبائو قهرمان سوپرکاپ اسپانیا در سال 2015 شده است، زمانی که تیمش در مجموع 5-1 بارسلونا را شکست داد. او تاکنون 140 پیروزی به عنوان سرمربی بیلبائو کسب کرده است و در فصل 2015/2016 این باشگاه در رقابت های داخلی اسپانیا، کوپا دل ری، نایب قهرمان شد و به یک چهارم نهایی لیگ اروپا رسید.

او همچنین برای این باشگاه به مدت شش فصل از سال 1990 تا 1996 بازی کرده است که در آن 50 گل از 188 بازی به ثمر رسانده است.

علاوه بر باشگاه اتلتیک و بارسلونا، والورده مربی اسپانیول – جایی که در جام یوفا 2006/07 نایب قهرمان شد – باشگاه المپیاکوس – سه قهرمانی لیگ و دو قهرمانی جام حذفی بین دو دوره در یونان – ویارئال سی اف و والنسیا را برعهده داشته است. CF.

فصل آینده لالیگا در آخر هفته 13 تا 14 آگوست آغاز خواهد شد.

-با ورودی های آژانس


بستن داستان


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا