فوتبالورزشی

لورکوزن دیر حمله کرد و بایرن را 2-2 کرد و خود را مدعی بوندس لیگا معرفی کرد | اخبار فوتبال


اکسکیل پالاسیوس در وقت‌های پایانی یک پنالتی برای بایر لورکوزن زد تا 11 بار مدافع عنوان قهرمانی بایرن مونیخ را 2-2 خارج از خانه شکست دهد و روز جمعه خود را مدعی قهرمانی بوندسلیگا اعلام کند.

هافبک شماره 25 آرژانتینی بایر لورکوزن، اگزکیل پالاسیوس، گل 2-2 را به همراه هم تیمی هایش جشن گرفت (AFP)

دایوت اوپامکانو در آخرین ضربه بازی برای بایرن گلزنی کرد، اما مدافع فرانسه با بررسی ویدیویی آفساید تایید شد و شاگردان توماس توخل مجبور شدند در مقابل تنها تیمی که لیگ را با سه برد آغاز کرده بود به یک امتیاز بسنده کنند.

به نظر می رسید لئون گورتزکا بایرن را با پیروزی دیرهنگام به ارمغان آورده بود تا شروع کامل قهرمان را حفظ کند.

ماتیس تل تعویضی از سمت چپ سانتر کرد و گورتزکا را در میانه میدان آزاد کرد تا در دقیقه 86 چیزی که خیلی ها فکر می کردند برنده بود را شلیک کند.

توماس توخل، سرمربی بایرن در این باره گفت: «به نظر می‌رسید که ما مشت خوش شانسی را زدیم، اما تصمیم بدی علیه خود گرفتیم.

آلفونسو دیویس به دلیل خطا روی یوناس هافمن از طریق VAR جریمه شد و پالاسیوس در دقیقه چهارم توقف ها گل تساوی را به ثمر رساند.

توماس مولر، کهنه کار بایرن، گلایه کرد: «یک پنالتی بسیار نرم. “این جایزه در انگلیس اعطا نمی شد.”

داور دانیل شلاگر از تصمیم خود دفاع کرد و گفت که بین پای دیویس و ساق پا هوفمن تماس وجود دارد.

هری کین پیش از این بار دیگر برای بایرن گلزنی کرد. ثبت رکورد باشگاه در تیرک دروازه آزاد شد تا در دقیقه هفتم از کرنر در دروازه باز شود. ادموند تاپسوبا، مدافع لورکوزن، روی کرنر لروی سانه ضربه سر زد و گرانیت ژاکا به اندازه کافی به کین نزدیک نشد تا مانع از زدن گل چهارم کاپیتان انگلیس در چهار بازی شود.

الخاندرو گریمالدو با یک ضربه ایستگاهی کاملاً ضربه ای در گوشه بالا سمت راست در 24 بازی را پس از خطای پای بلند مولر در جلوی محوطه جریمه به تساوی کشاند.

مولر و توخل نیز از این تصمیم شکایت کردند. توخل در آن زمان به دلیل اعتراض با کارت زرد جریمه شد در حالی که همتای خود ژابی آلونسو خونسرد بود و گریمالدو در کرنر جشن گرفت.

اعتماد به نفس میهمان پس از گل به وضوح افزایش یافت. ویکتور بونیفیس نزدیک شد، سپس یک گل به دلیل آفساید رد شد.

اما لورکوزن همچنین در بهترین حالت خود به لوکاس هرادکی نیاز داشت، ابتدا با یک سیو برای انکار مولر، سپس یک سیو برای خنثی کردن سرژ گنابری از ریباند.

فلوریان ویرتز از لورکوزن در نیمه دوم قبل از درام دیرهنگام به تیر دروازه زد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا