کار آفرینی و استارتاپ

لوسید گرین 10 میلیون دلار جمع آوری می کند تا کدهای هوشمند UPC را به شاهدانه بیاورد – TechCrunch

شرکت های شاهدانه با باد مخالف بی سابقه ای روبرو هستند. با این حال، این شرکت‌ها در حال ایجاد کسب‌وکار در بازار سختی هستند که با چالش‌های بی‌شمار، از ممنوعیت‌های بانکی گرفته تا قوانین دائمی در حال تغییر، مواجه است. یکی از این استارتاپ ها، شفاف گرین، راه حلی برای مشکل رو به رشد برچسب زدن دارد و 10 میلیون دلار سری B به رهبری Gron Ventures با مشارکت Gotham Green Partners جمع آوری کرد.

هدف UPC هوشمند این شرکت کاهش هزینه و افزایش شفافیت در تمام بخش‌های زنجیره تامین، از تولیدکنندگان گرفته تا برندها، خرده‌فروشان و مصرف‌کنندگان است.

با سیستم Lucid Green که به درستی LucidID نامیده می شود، محصولات از یک بارکد از دانه تا مصرف کننده استفاده می کنند. کشت‌کنندگان و برندها می‌توانند از این بارکد برای آپلود و دسترسی به نتایج آزمایش و گواهی‌های انطباق استفاده کنند. علاوه بر این، خرده فروشان می توانند از آن برای مدیریت موجودی در زمان واقعی و ایجاد برنامه های وفاداری با خریداران استفاده کنند. از آنجایی که این اتفاق با یک برچسب می‌افتد، Lucid Green می‌گوید این سیستم فرآیند خسته‌کننده چسباندن برچسب‌های جدید روی بسته‌بندی محصول را حذف می‌کند.

لری لوی، مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران Lucid Green، به من می‌گوید: “گاهی اوقات من با اولین ماشین‌های مدل T احساس می‌کنم هنری فورد، جایی که همه به اسب و زین عادت کرده‌اند.” وی از چالش های عرضه این محصول به بازار می گوید و می گوید: همه به حمل و نقل کالا با اسب عادت کرده بودند و با آمدن خودرو نیاز به زیرساخت هایی برای پشتیبانی از آن احساس شد. او احساس می کند همین اتفاق در حال حاضر در مورد شاهدانه در حال وقوع است.

حشیش قانونی بسیار تنظیم شده است و نیاز به بررسی های متعدد در طول مسیر به مصرف کننده دارد. با تغییر مقررات، افزایش هزینه های نیروی کار و کاهش درآمد، خرده فروش یا داروخانه اغلب با کار اضافی در مورد چسباندن برچسب های خاص به محصولات مختلف مواجه می شود. Lucid Green ادعا می کند که داده های آن نشان می دهد که سیستم LucidID می تواند تا 10000 دلار در ماه برای خرده فروشان صرفه جویی کند.

خبر پیشنهادی:   خرید پلت فرم خرید آنلاین با والمارت که قبلاً بسته بندی شده است، اکنون به صورت دور اولیه - TechCrunch

شرکت‌های دیگر راه‌حل‌های مشابهی را در مورد کدهای QR ارائه می‌کنند، اما فاقد مزایای جامعی هستند که با LucidID یافت می‌شود. به عنوان مثال، برخی از برندها از کدهای QR برای ارائه اطلاعات بیشتر به مصرف کنندگان استفاده می کنند. برخی دیگر از کدهای QR برای ردیابی موجودی استفاده می کنند. لوسید گرین می‌گوید نزدیک‌ترین رقیب از شرکت‌های داروسازی می‌آید، اگرچه اکثر آنها اجازه نمی‌دهند مصرف‌کنندگان به اطلاعات موجود در داروخانه‌ها دسترسی داشته باشند.

این پروژه از دیدگاه مصرف کننده شروع شد. ایده این بود که همه چیز را قرار دهیم [testing and strain information] در یک کد QR که منجر به اطلاعات غنی می شود تا به افراد امکان تجربه بهتری را بدهد. حدود 18 ماه پیش در بازار کالیفرنیا، تنظیم‌کننده‌ها قوانین بیشتری را لایه‌بندی کردند و از برندها خواستند تا کدهای منحصربه‌فرد را وارد کنند. این کدها حاوی نتایج آزمایشات نظارتی حیاتی هستند و اغلب کارگران را ملزم می‌کنند که برچسبی روی هر محصول بگذارند.

“این یک محرک بزرگ برای ما بود که بگوییم، “هی، ما در حال حاضر این کد را روی بسته قرار می دهیم، پس چرا شما، زنجیره تامین، فقط از آن استفاده نمی کنید.”

وایلدر رمزی از Gron Ventures دور سری A را رهبری کرد. او به TechCrunch گفت که صحبت با خرده فروشان باعث شد تا در Lucid Green سرمایه گذاری کند. او می‌گوید که آنها برای این راه‌حل ناامید هستند، زیرا یکی از بزرگترین داروخانه‌های لس‌آنجلس، محصولات جدید را تنها در صورتی می‌پذیرد که دارای برچسب LucidID باشد.

رمزی گفت: “و این یک زنگ خطر واقعی بود که این موضوع به نقطه جوش رسیده است.” SKUهای عجیب و غریب زیادی وجود دارد. شما یک جزء کرنش و جزء فاکتور شکل دارید. شما یک جزء سایز و کارتریج های ویپ دارید که در اندازه های نیم گرمی یا فول گاری موجود هستند. سپس مصرف کننده فکر می کند، “خب، آیا من ساتیوا می خرم یا ایندیکا؟” این مانند خرده‌فروشی نیست که یک بسته شش یا 12 تایی کوکاکولا تهیه کرده باشد. و مانند کوکای رژیمی یا کوکای معمولی نیست. مثلاً ما 5000 محصول داریم.»

خبر پیشنهادی:   Astroforge سرمایه 13 میلیون دلاری برای جاه طلبی های استخراج سیارک جمع آوری می کند - TechCrunch

رمزی، پس از فهرست کردن جعبه‌هایی که لری چک می‌کند، می‌خندد، می‌گوید: «نمی‌دانم، شاید لری یک رگه‌های مازوخیستیک یا چیزی مشابه داشته باشد. او یک بنیانگذار سریال است و ما بارها و بارها مزایای آن را دیده ایم. او برای مدت طولانی، اگر نه بیشتر از هر کس دیگری، در این مشکل بوده است. و او گوش برندها و خرده فروشان را دارد.» رمزی می گوید که این هنگام ایجاد یک بازار دو طرفه مانند آنچه که Lucid Green ایجاد می کند بسیار مهم است.

لری جذب ماهیت اولیه صنعت حشیش شده است، که به بنیانگذاران اجازه می دهد کارهایی را انجام دهند که در صنایع دیگر قابل انجام نیستند. برای مثال، رمزی به صنعت ارواح اشاره می‌کند و می‌گوید شما نمی‌توانید راه‌حل برچسب‌گذاری برای چنین بازار بالغی بسازید. “وقتی می شنویم که بنیانگذاران اینگونه فکر می کنند، آنها بنیانگذارانی هستند که به سمت آنها گرایش پیدا می کنیم… بنیانگذار مناسب برای گرون کسی است که می خواهد از فرصت نوپا بودن فضا برای ایجاد تأثیر قابل توجه استفاده کند.”

به گفته Lucid Green، اپلیکیشن این شرکت بیش از 75000 کاربر ثبت شده دارد. بین سال‌های 2020 تا 2021، LucidIDs راه خود را به 16 میلیون محصول رساند، در مارس 2021، شاهد ایجاد 1 میلیون محصول اضافی با LucidID بود. بر اساس روند فعلی و قراردادهای امضا شده، این شرکت انتظار دارد در سال جاری برچسب خود را به 85 میلیون دستگاه اضافه کند.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا