فوتبالورزشی

لیگ برتر: تاتنهام با نتیجه 3-0 آرسنال را شکست داد تا رقابت برای قهرمانی در لیگ برتر سخت تر شود | اخبار فوتبال

تاتنهام با غلبه بر رقیب سرسخت خود در شمال لندن در پیروزی 3-0 در لیگ برتر، امیدهای خود را برای شکست دادن آرسنال به مقام نهایی مقدماتی لیگ قهرمانان اروپا زنده کرد.

هری کین دو بار – از جمله یکی از روی نقطه پنالتی – را به ثمر رساند و سون هیونگ مین گل دیگر را درست بعد از نیمه تمام پنج‌شنبه به ثمر رساند تا تاتنهام یک امتیاز از آرسنال رتبه چهارم عقب بماند، که راب هولدینگ مدافع میانی را در دقیقه 33 اخراج کرد. 1-0 بود.

دو بازی برای هر تیم باقی مانده است و پایان فصل تاتنهام در رده پنجم راحت تر از آرسنال به نظر می رسد. در حالی که اسپرز با دو تیم از چهار تیم انتهایی در برنلی و نوریچ که قبلاً سقوط کرده است، روبرو می شود، آرسنال باید قبل از بازی خانگی مقابل اورتون که احیا شده است به نیوکاسل سفر کند.

آنتونیو کونته، سرمربی تاتنهام گفت: “این نوع بازی آسان نیست – وقتی یک بازی است که باید برنده شوید، آسان نیست.”

ما می‌دانستیم که امشب باید فقط یک نتیجه بگیریم. ما تمرکز داشتیم و آرامش و فشار مثبت درستی داشتیم.»

آرسنال به نوعی مسئول سقوط خود بود، سدریک سوارس، مدافع کناری، با ضربه پنالتی که کین در دقیقه 22 به کرنر فرستاد، در تیرک عقب به سون برخورد کرد.

هلدینگ که قبلاً به دلیل عقب کشیدن سون کارت زرد گرفته شده بود، سپس ترجیح داد به جای ردیابی روند او پس از توپ اریک دایر در بالای خط دفاعی آرسنال، با آرنج جلوی مهاجم کره جنوبی را بگیرد.

خبر پیشنهادی:   سیتی با رژه منچستر قهرمانی لیگ برتر را جشن گرفت | اخبار فوتبال

هلدینگ با صورت سون که روی زمین افتاد و کارت زرد دوم را در 33 نشان داد، متصل شد.

میکل آرتتا، سرمربی آرسنال از اظهار نظر در مورد پنالتی یا کارت قرمز خودداری کرد، اما عصبانیت او مشهود بود.

آرتتا گفت: “اگر آنچه را که فکر می کنم بگویم، شش ماه محروم خواهم شد.”

آرتتا تصمیم گرفت که یک مدافع متخصص را برای تقویت دفاع به خدمت نگیرد – مدافع میانی بن وایت که از مصدومیت بازگشته بود، به عنوان یک تعویض استفاده نشده باقی ماند – و در عرض چهار دقیقه، آرسنال بیشتر عقب افتاد.

سون روی یک کرنر از سمت راست حرکت کرد، رودریگو بنتانکور توپ را با ضربه سر به سمت دروازه فرستاد، و کین خم شد و از فاصله کمتری یک متر در تیرک عقب به خانه رفت.

سون در مسابقه با محمد صلاح از لیورپول با یک گل عقب تر از محمد صلاح از لیورپول در مسابقه برای تبدیل شدن به بهترین گلزن لیگ، گل سوم را از داخل محوطه در دقیقه 47 بعد از اینکه کین در آستانه شوت زدن بود، از داخل محوطه به خانه برد، در دقیقه 47 عقب افتاد.

سون در 8 بازی اخیر خود در لیگ 10 گل زده است و 21 گل برای اسپرز به ثمر رسانده است. او وقتی در دقیقه 72 تعویض شد، ناراضی به نظر می رسید و فرصتی برای تساوی با صلاح از او نداشت و پس از سوت پایان بازی، کونته او را در آغوش گرفت.

یک شب غم انگیز برای آرسنال توسط گابریل، مدافعی که به دلیل آسیب دیدگی ظاهری همسترینگ راست از زمین خارج شد، پشت سر گذاشت. با تعلیق هولدینگ و شاید وایت هنوز به طور کامل آماده نشده باشد، منابع دفاع مرکزی آرتتا درست در زمان نامناسبی افزایش یافته است.

خبر پیشنهادی:   درخشش روبینیو در حالی که باشوندهارا کینگز گوکولام کرالا را شکست داد | اخبار فوتبال

منچسترسیتی و لیورپول در حال حاضر مطمئن هستند که در فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا حضور خواهند داشت، در حالی که چلسی رده سومی قرار است به آنها ملحق شود، با چهار امتیاز بالاتر از آرسنال و نیاز به یک برد از بازی های باقی مانده خود برابر لستر و واتفورد که قبلاً سقوط کرده است.

یعنی به نظر می رسد آرسنال و تاتنهام برای فینال با هم می جنگند و باید به روز پایانی فصل برود.

آرتتا گفت: “شما بازی فوتبال را در شرایطی که ما باختیم، از دست می دهید، این دردناک است.”

این بازی برای ما تاریخ است، حالا نیوکاسل است. این بازی از دست ما خارج شد و باید آن را بپذیریم.»


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا