فوتبالورزشی

لیگ فوتبال اوکراین فصل را پس از تهاجم پایان یافته اعلام کرد | اخبار فوتبال

شاختار دونتسک در آن زمان رهبر بود، اما لیگ اعلام کرد که هیچ جایزه رسمی دریافت نخواهد شد.

فصل فوتبال لیگ برتر اوکراین پس از حمله روسیه به طور رسمی به پایان رسیده است. این لیگ پس از کنفرانس ویدئویی با باشگاه‌ها در روز سه‌شنبه اعلام کرد که جدول رده‌بندی از 24 فوریه، زمانی که حمله روسیه آغاز شد و بازی‌ها به حالت تعلیق درآمد، نهایی خواهد شد “زیرا نمی‌توان مسابقات قهرمانی را تا پایان بازی کرد.”

شاختار دونتسک در آن زمان رهبر بود، اما لیگ اعلام کرد که هیچ جایزه رسمی دریافت نخواهد شد.

اگر باشگاه‌های اوکراینی بتوانند در این رقابت‌ها شرکت کنند، جدول رده‌بندی می‌تواند به طور بالقوه تعیین کننده شرایط حضور در رقابت‌های اروپایی در فصل آینده باشد. تصمیم لیگ باید به تایید اتحادیه فوتبال اوکراین برسد.

از 16 تیم برتر، استادیوم خانگی اف سی ماریوپول اکنون در قلمرو تحت کنترل روسیه است و استادیوم دسنا چرنیهیو در اثر بمباران هایی که باعث فروریختن قسمتی از جایگاه شد و دهانه عمیقی در زمین ایجاد شد، ویران شد.

دو تیم بزرگ اوکراین، شاختار و دیناموکیف، هرکدام برای انجام یک سری بازی های خیریه در برابر باشگاه های سراسر قاره و جمع آوری کمک های مالی برای افراد آسیب دیده از جنگ، به اروپا سفر می کنند.

شاختار قبلاً مجبور شد شهر خود دونتسک را در سال 2014 ترک کند، زمانی که توسط جدایی‌طلبان مورد حمایت روسیه تسخیر شد و از آن زمان در سایر نقاط اوکراین مستقر شده است، همانطور که باشگاه دیگری به نام زوریا لوهانسک نیز در رده‌های بالای جدول قرار گرفته است.

خبر پیشنهادی:   گل دیرهنگام باعث شد سویا به فینال لیگ قهرمانان در اسپانیا برسد | اخبار فوتبال

تیم ملی مردان اوکراین همچنان در رقابت برای صعود به جام جهانی اواخر امسال است. اوکراین قرار است در یک بازی پلی آف مقدماتی به تعویق افتاده در اول ژوئن با اسکاتلند بازی کند و برنده آن بازی چهار روز بعد برای حضور در مسابقات قطر به مصاف ولز برود.

این داستان از فید آژانس سیمی بدون تغییر در متن منتشر شده است.

بستن داستان

لیگ فوتبال اوکراین فصل را پس از تهاجم پایان یافته اعلام کرد | اخبار فوتبال


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا