فوتبالورزشی

لیگ قهرمانان آسیا: بمبئی سیتی با پیروزی امضا کرد، باور | اخبار فوتبال

دس باکینگهام، سرمربی بمبئی سیتی، دقایقی پس از شکست 6-0 تیمش توسط الشباب اف سی در آخر هفته، در کنفرانس مطبوعاتی پس از بازی نشست و اظهار داشت که بازیکنانش تا چند روز دیگر آماده خواهند شد تا بازی را به پایان برسانند. بالا کمتر شبیه صحبت‌های معمولی بود که ما به عقب برمی‌گردیم و بیشتر به تکرار باور طرف او برای رانندگی به خانه در مسیری که قبلاً چند بار در آن علامت زده بودند، به نظر می‌رسید.

به درستی این کار را کردند.

بمبئی سیتی در آخرین بازی خود در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا 2022 (ACL) سه شنبه شب در ریاض با نتیجه 1-0 کلوپ نیروی هوایی عراق را شکست داد تا دومین پیروزی خود را در یک تورنمنت و در سطحی که برای اولین بار بازی می کرد به دست آورد. . دیگو مائوریسیو در یک ریباند از مهار دروازه بان محمد مجبل با ضربه برادن اینمن که حاصل یک حرکت هجومی درخشان در دقیقه 31 بود، ضربه زد.

دفاع – که در بازی قبلی در معرض دید قرار گرفت – پس از آن کار قاطعانه ای انجام داد زیرا شهر بمبئی دو برابر کلاب نیروی هوایی را تکمیل کرد و قبلاً آنها را 2-1 برای اولین برد توسط یک باشگاه هندی در مسابقات شکست داد.

این پیروزی باعث شد بمبئی سیتی در رده دوم گروه چهار تیمی B قرار گیرد و با این تیم عراقی با رکورد بهتری در بازی های رودررو در هفت امتیاز برابری کند. هنوز هم برای آنها کافی نبود تا از مرحله گروهی به عنوان یکی از بهترین تیم های دوم صعود کنند (تفاوت گل آنها 8- بود). با این حال، دو پیروزی بمبئی سیتی و یک تساوی نسبت به سال گذشته که اف سی گوا، اولین باشگاه هندی در مسابقات باشگاهی نخبگان آسیا، با سه تساوی و امتیاز سوم شد، گام مهمی نسبت به سال گذشته است.

خبر پیشنهادی:   جیک دنیلز فوتبالیست انگلیسی می گوید که همجنس گرا است | اخبار فوتبال

انجام شش بازی در 19 روز، نشان دادن نحوه بازی بازیکنان، دور شدن از لیگ قهرمانان اروپا با کسب 7 امتیاز و قرار گرفتن در رتبه دوم در گروه یک دستاورد بزرگ است – هم برای این باشگاه فوتبال و هم برای فوتبال در هند،” باکینگهام گفت.

این گروه نسبتاً متفاوت از گروهی بود که با تصاحب سوپر لیگ هند در فصل 2020-2021، شهر بمبئی را به اینجا رساند. این تیم به غیر از سرمربی برنده عنوان، سرخیو لوبرا، چند ستاره کلیدی در خارج از کشور را از دست داد. بنابراین برای باکینگهام خوشایندتر بود که سربازانش حتی در بزرگ‌ترین و ناآشناترین صحنه از پایبندی به سبک فوتبال خود ابایی نداشتند.

من در مورد آمدن به اینجا و ساختن تاریخ صحبت کردم. من نمی خواستم عقب بنشینم و دفاع کنم و سعی کنم بازی ها را نباختم. این خوشحال کننده بود که می دیدم بازیکنان شجاع هستند، توپ را می گیرند و سبک فوتبالی را که در بازی های ISL دیده ایم به این سطح می برند. و سپس نه تنها در این سطح رقابت کنید، بلکه نتایج را نیز کسب کنید.

بمبئی سیتی با شکست 3-0 مقابل الشباب قبل از شکست دادن کلاب نیروی هوایی به “ناشناخته هیجان انگیز” وارد شد. آنها سپس 1-0 شکست خوردند و با الجزیره یک تساوی بدون گل داشتند، نتیجه ای که باعث ناامیدی سرمربی تیمش شد که تیمش تنها یک امتیاز از سه امتیاز گرفت. این یک تغییر ذهنیت در گروه را برجسته کرد: اینکه آنها می توانند خیلی بیشتر از هدف اصلی خود که اولین باشگاه هندی در لیگ قهرمانان آسیا با قهرمانی W است، هدف داشته باشند.

چند بازی دوستانه پیش از مسابقات، جایی که بمبئی سیتی تیم فوتبال العین امارات و الهلال یونایتد را در ابوظبی شکست داد، این تغییر را آغاز کرد.

من قبل از دو بازی دوستانه با بازیکنان صحبت کردم. گفتم تجربه من از کار با تیم های ملی این بوده است که بازیکنان اغلب تا بازی اول یا دوم منتظر می مانند تا متوجه شوند که می توانند رقابت کنند. آن بازی های دوستانه از این نظر مهم بود. باکینگهام گفت: ما در بازی اول (ACL) نتیجه ای نگرفتیم، اما ما را برای بازی دوم بسیار خوب آماده کرد. بنابراین وقتی در مورد تغییر طرز فکر صحبت می‌کنم، ابتدا به ناشناخته می‌آید اما خیلی سریع در آن راحت می‌شود. و دوم، مثبت بودن در تشویق آنها به ادامه شجاعت.»

خبر پیشنهادی:   گل دیرهنگام باعث شد سویا به فینال لیگ قهرمانان در اسپانیا برسد | اخبار فوتبال

دو باخت به الشباب صدر جدول – با 9 گل خورده – به بازیکنان نشان داد که حتی در مقابل یک تیم با کیفیت در سطح بالاتر، در صدر جدول قرار نگرفته اند. دور با ISL».

گلزن برتر ISL باشگاه، ایگور آنگولو، چهار مسابقه اول را به دلیل مصدومیت از ناحیه ساق پا از دست داد و باکینگهام را مجبور کرد که ترکیب ها و ترکیب های مختلف را در شش مسابقه امتحان کند. همچنین سایر بازیکنان را وادار کرد تا به میدان بروند. برای مثال، مائوریسیو برزیلی، که دو گل او برای همراهی با برنده راهول بهکه در برابر باشگاه نیروی هوایی در بازی دوم، حیاتی بود. سرخپوستان جوان در تیم جوان نیز آثاری مانند لالیانزوالا چانگته، لالنگماویا رالته (آپویا)، ویکرام پراتاپ سینگ و دروازه بانان محمد نواز و فوربا لاچنپا و دیگران از خود به جای گذاشتند.

باکینگهام گفت: “من پیشینه قوی کار با این گروه سنی (جوان) از بازیکنان دارم، و این در مورد دادن آزادی به آنها در جایی است که نگران اشتباه کردن نباشند.” آنها می توانند بیرون بروند و نه تنها لذت ببرند، بلکه نشان دهند که چه کاری می توانند انجام دهند.”

شاید خلاصه ای از ماجراجویی کلی شهر بمبئی در آسیا باشد.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا