فوتبالورزشی

لیگ قهرمانان آسیا: منحنی یادگیری شیب دار برای اولین بازیکنان Mumbai City FC | اخبار فوتبال

دس باکینگهام، سرمربی مومبای سیتی FC در سخنرانی رسانه ای خود قبل از مسابقات، هنگام بحث در مورد سبک بازی تیمش در لیگ قهرمانان آسیا (ACL) 2022، بر کلمه “فوتبال هوشمند” تاکید کرد. قهرمانان سوپر لیگ هند در فصل 2020-2021 در اولین بازی خود در تورنمنت باشگاهی نخبگان آسیا مقابل الشباب در ریاض در روز جمعه، اجمالی از آنچه باکینگهام از بازیکنانش می خواستند را نشان دادند قبل از اینکه یک پنالتی دروازه ها را باز کند و منجر به نتیجه شود. شکست 3-0

فوربا لاچنپا، دروازه بان بمبئی سیتی، برای مقاومت در برابر موج حملات الشباب، سیوهای زیادی را در طول مسابقه انجام داد. اما مبارزه او در دقیقه 36 که باعث سرنگونی کارلوس در لبه محوطه جریمه شد، منجر به یک پنالتی شد. باکینگهام این تصمیم را زیر سوال برد اما اور بانگا با آرامش به این تصمیم تبدیل شد. آرژانتینی باتجربه در به ثمر رساندن گل دوم در دقیقه 68 به همان اندازه بالینی بود. ترکی العمار تعویضی 9 دقیقه بعد بازی را 3-0 کرد.

“در مجموع، من از عملکرد راضی هستم. باکینگهام گفت: نتیجه خیلی زیاد نیست.

به خصوص در نیمه اول، من فکر می کردم که حساب خوبی از خودمان ارائه کردیم. ما فقط در یک سوم پایانی فاقد آن لبه برش بودیم. تصمیم برای زدن پنالتی… من برگشتم و آن را در نیمه دوم دیدم و متقاعد نیستم که پنالتی است. این خط مرزی خارج از جعبه است، و من مطمئن نیستم که چقدر تماس وجود دارد. برای من، این یک نقطه عطف بزرگ برای تیمی بود که بسیار سخت کار می کرد. اما این بهانه ای برای نیمه دوم نیست.»

در مورد کیفیت دو گل بانگا و العمار در نیمه دوم بحثی وجود نداشت. در هر دو مورد خط دفاعی شهر بمبئی شکست خورد. آنها فضایی را برای الشباب فراهم کردند تا قبل از اجرای پایان، چند پاس خوب به نمایش بگذارد. تنها نوعی از خطا که باکینگهام هشدار داده بود می تواند برای تیمی که برای اولین بار در این سطح بازی می کند گران تمام شود.

مرد انگلیسی گفت: “آنها وقتی موقعیت هایشان را داشتند در مقابل دروازه بی رحم بودند و ما می دانستیم که اینطور خواهد بود.” ما می‌دانستیم که به اندازه لیگ خودمان توپ را در اختیار نخواهیم داشت و مهم این بود که در ارتباط باقی بمانیم. وقتی ما نبودیم ما را لو دادند. دو گل در نیمه دوم نشان دهنده این موضوع است.

شکاف بین دو طرف حتی قبل از شروع بازی چشمگیر بود. اگرچه آنها از سال 2015 در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا بازی نکرده بودند، اما الشباب در سال 2010 با 9 بار بازی در این مسابقات به نیمه نهایی رسیده بود. این حتی بیشتر از تعداد فصولی است که شهر بمبئی در ISL رقابت کرده است. تفاوت در استانداردها در این زمینه ترجمه شده است. الشباب 28 شوت به سمت دروازه داشت که 12 شوت به سمت دروازه بود. شهر بمبئی هیچ یک از سه شوتی را که در مسابقه زدند به سمت دروازه نداشت. این بدان معناست که آنها نمی توانند 46 درصد مالکیت توپ خود را به حساب بیاورند.

گم شده آنگولو، اینمن

همچنین این که بمبئی سیتی نتوانست ایگور آنگولو مهاجم و برادن اینمن، هافبک تهاجمی استرالیایی را که قرار بود جایگاه خارجی آسیایی آنها را پر کند، کمکی نکرد. آنگولو اسپانیایی – او با 10 گل دومین گلزن برتر فصل جاری ISL بود – در حین تمرین دچار کشیدگی ساق پا شد، در حالی که تست کووید-19 اینمن در هنگام فرود در عربستان سعودی مثبت شد و تنها در شب بازی به تیم ملحق شد.

این تیم در حال حاضر رولین بورخس، هافبک باتجربه هندی را در اختیار ندارد. علیرغم حضور در تیم در ریاض، او به توانبخشی خود ادامه می دهد و به گروه رهبری ارزش می بخشد، اما به دلیل مصدومیت زانو در هیچ یک از شش بازی آنها شرکت نخواهد کرد.

بعدی برای شهر بمبئی، باشگاه ورزشی نیروی هوایی عراق (القوه الجویه) در روز دوشنبه است. باکینگهام گفت که شکست افتتاحیه چشم انداز آنها را تغییر نمی دهد. تجربه ای که از این بازی به دست می آوریم ما را در موقعیت خوبی قرار می دهد. نکات مثبت زیادی وجود دارد که می توان از آن در بازی دوم استفاده کرد. مطمئناً هدف ما را تغییر نمی دهد: به اینجا بیاییم و اولین تیم هندی باشیم که در این سطح پیروز می شود.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا