کار آفرینی و استارتاپ

مادر شما صاحب Web 2.0 – TechCrunch است

به ما هدیه داده شده است اپیزود دیگری از «تکنولوژی در مقابل فناوری: نسخه کریپتو» امروز.

بحث در میان نخبگان فناوری در مورد اینکه چه کسی مالک چه چیزی در دنیای وب 2.0 و وب 3 است این آخر هفته ادامه یافت. و بار دیگر این dustup مدیر عامل سابق توییتر، جک دورسی و a16z، شرکت سرمایه‌گذاری که در سال‌های اخیر به دلیل استقرار سرمایه‌اش در حوزه بلاک چین شناخته شده است، به نمایش گذاشته شد.

دورسی، پس از بیرون کشیدن طناب ریپ از جایگاه خود در بالای توییتر و تغییر نام شرکت فین‌تک خود به نام Square به «بلاک» دوست‌دار رمزنگاری، تصمیم گرفته است بیشتر در مورد دیدگاه‌های خود به طور عمومی صحبت کند.

و دیدگاه هایی که دارد. مدیر اجرایی شناخته شده فناوری یکی از طرفداران شناخته شده بیت کوین است که ممکن است فکر کنید با افزایش قیمت ارزهای عمومی a16z به خوبی در آن جای می گیرد.

انجام نمیدهد.

جک، وب 3 و چه کسی صاحب چه چیزی است

ما در اینجا به استدلال‌های اولیه Dorsey-versus-a16z پرداختیم، اما برای کسانی از شما که ترجیح می‌دهند چیزی مختصر باشند، خلاصه‌ای ارائه می‌کنیم.

ایده های دورسی پیرامون بیت کوین حول محور اعتقاد او به تمرکززدایی به عنوان یک کالا است. بیت کوین یک سیستم غیرمتمرکز منطقی است. بنیانگذار آن خارج از تصویر است، متعلق به هیچ نهاد واحدی نیست و جامعه آن علیرغم نداشتن یک رهبر سنتی یا سرمایه گذاری خارجی، توانسته است به کار روی پروژه ادامه دهد.

این چگونه با وب 3، پروژه های بلاک چین که قدرت و اهمیت تمرکززدایی را نیز بیان می کنند، در تضاد است؟ دورسی فکر می کند که وب 3 در واقع به دلیل مالکیت – کنترل – متمرکز است که در دست سرمایه گذاران خارجی، a16z در میان آنها جمع می شود. این به این دلیل است که برخلاف بیت‌کوین، شرکت‌های web3 مشغول افزایش سرمایه‌های مخاطره‌آمیز با نرخی هستند که صراحتاً خیره‌کننده است، به این معنی که بسیاری از پروژه‌های غیرمتمرکز سرمایه‌گذاران خارجی بزرگی را در شرکت‌های هلدینگ مرکزی خود جذب می‌کنند – فکر می‌کنم به صورت مربع متمرکز.

شکایات دورسی در مورد مالکیت، وب 3 و نقش سرمایه خارجی در تأمین مالی بخش عمده ای از بازار کریپتو در یک سری توییت هایی که بین 20 تا 22 دسامبر منتشر شد، با این کاربر معروف توییتر به شدت مطرح شد که این کاربر معروف توییتر از سرمایه گذاری های مخاطره آمیز در رمزارزها عکس گرفت. به طور کلی تر و به طور خاص a16z.

یک مثال برای طعم:

آنها کلمات جنگنده هستند.

پس اخیرا چه اتفاقی افتاده است؟ خب، کریس دیکسون، ساکن a16z و مسدودکننده پرکار توییتر، عکسی از این موضوع گرفت بازگشت در بحث دیروز دورسی با موارد زیر:




منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا