فوتبالورزشی

ماونت گل نمادین رونالدو را به یاد می‌آورد که الهام‌بخش ویدیوی ویروسی از ضربه ایستگاهی بود | اخبار فوتبال


منچستریونایتد شماره 7 جدیدی را به خدمت گرفت و میسون مونت هافبک خود با انتقالی 64 میلیون پوندی از چلسی نقل مکان کرد. ماونت، قهرمان لیگ قهرمانان اروپا با آبی‌ها، پیراهن معروف 7 را از کریستیانو رونالدو به ارث برده است و جدیدترین بازیکن در صف طولانی بازیکنان نمادین است که این شماره را بر تن کرده است.

میسون مانت اولین خرید منچستریونایتد در خارج از فصل شد (توئیتر)

مونت از آکادمی چلسی وارد شد، اما تکنیک رونالدو را تحسین کرد، به خصوص در مورد ضربات آزاد. مونت در صحبت با تیم رسانه ای داخلی منچستریونایتد پس از تایید قراردادش، در مورد اینکه چگونه از اسطوره پرتغالی الهام گرفته است صحبت کرد.

مونت به خصوص رعد و برق معروف رونالدو مقابل پورتسموث را یادآور شد. مونت در پورتسموث به دنیا آمد و در حمایت از تیم بزرگ شد و به همین دلیل زمانی که رونالدو آن ضربه ایستگاهی باشکوه را در سال 2008 زد، در سکوها حضور داشت.

ماونت به یاد می آورد: “احتمالاً حدود 10 سال داشتم. در پایان دور رفت آنجا بودم و از تیمم پومپی حمایت می کردم و توانستم شاهد آن لحظه خاص باشم.” ضربه ایستگاهی یکی از نمادین‌ترین گل‌های دوران حرفه‌ای رونالدو است که با قدرت و دقت باورنکردنی دقیقاً در گوشه‌ی بالا زده شد. این همچنین نمونه‌ای از تکنیک بند انگشتی او بود که یک مسیر غیرقابل پیش‌بینی را به ضربه‌ای اضافه می‌کند که با سرعت‌های بالا نیز حرکت می‌کند.

یک کلیپ معروف از یک میسون مانت جوان وجود دارد که تکنیک چنین ضربه‌ای را در حین حضور در آکادمی چلسی نشان می‌دهد، که در سال 2019 هنگامی که ماونت اولین بازی خود را برای چلسی انجام داد، در فضای مجازی پخش شد. مونت گفت: «فکر می‌کنم آن ویدیوی ضربه آزاد من در تمرین بعد از آن روز بود.

در آن ویدئوی معروف، مونت گفته بود: «سعی می‌کنم ضربات ایستگاهی‌ام را بر اساس رونالدو قرار دهم: ضربه‌ای به دریچه توپ را بزن و توپ حرکت می‌کند. این تمام کاری است که شما انجام می دهید. گوشه بالا. سطل های بالا.”

“این به من الهام بخشید. و با دیدن آن لحظه خاص در اولدترافورد، در خارج از خانه بودم. همانطور که گفتم، از آن موقعیت و آن لحظه نمادین در هیبت بودم. بنابراین، من دوست دارم اکنون آن را تکرار کنم.» خرید جدید شیاطین سرخ به پایان رسید.

رونالدو شماره 7 را برای منچستریونایتد به تن کرد و اولین توپ طلای خود را در آن فصل 2008 به دست آورد. با این حال، پورتسموث مونت تا حدی از پرتغالی ها به خاطر آن گل نمادین انتقام می گیرد. تیم ساحل جنوبی در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی یونایتد را شکست داد و سپس قهرمانی نمادین را بالای سر برد.

آنها همچنین از کسب سه گانه رونالدو و یونایتد محروم شدند، زیرا تیم منچستر به قهرمانی لیگ برتر و همچنین لیگ قهرمانان اروپا ادامه می دهد و از قضا چلسی را در فینال شکست می دهد.

با این وجود، روی مانت فشار وجود دارد تا پیراهن 7 را به ارتفاعاتی که در گذشته دیده بود برگرداند. نسب پیراهن 7 از جورج بست به بابی رابسون، به اریک کانتونا، دیوید بکهام، و در نهایت رونالدو، یکی از بهترین ها بوده است. یونایتد یک دهه است که موفق به کسب عنوان قهرمانی در لیگ نشده است و مانت می تواند نام خود را در کنار بت خود و دیگر بزرگان یونایتد با کمک به آنها در کسب مدال نقره اضافه کند.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا