کار آفرینی و استارتاپ

مایکروسافت با آژانس فضایی هند برای همکاری با استارت آپ ها شریک می شود • TechCrunch

این دو روز پنجشنبه گفتند که مایکروسافت قصد دارد با آژانس فضایی هند همکاری کند تا به استارت‌آپ‌های فناوری فضایی هند دسترسی رایگان به ابزارهای ابری بدهد، این دو روز پنجشنبه گفتند که آخرین تلاش این غول فناوری آمریکایی برای تعمیق روابط خود با شرکت‌های جوان در بازار جنوب آسیا است.

به‌عنوان بخشی از تفاهم‌نامه‌ای که مایکروسافت با سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) امضا کرده است، این شرکت همچنین استارت‌آپ‌های فناوری فضایی را با پشتیبانی از بازار عرضه می‌کند و به آنها کمک می‌کند تا برای سازمان‌ها آماده شوند.

استارت‌آپ‌های انتخاب‌شده توسط ISRO به پلتفرم Microsoft for Startups Founders Hub منتقل می‌شوند، جایی که دسترسی رایگان به چندین ابزار و منابع دریافت خواهند کرد. این ابزارها شامل کمک به ایجاد و مقیاس‌بندی در Azure، و همچنین GitHub Enterprise، Visual Studio Enterprise، Microsoft 365 و Power BI و Dynamics 365 است.

S Somanath، رئیس ISRO، در این باره گفت: «همکاری ISRO با مایکروسافت برای استارت‌آپ‌های فناوری فضایی در تجزیه و تحلیل و پردازش مقادیر زیادی از داده‌های ماهواره‌ای برای کاربردهای مختلف، با استفاده از روش‌های پیشرفته مانند هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و یادگیری عمیق، سود زیادی خواهد داشت. بیانیه.

مرکز موسسان مایکروسافت برای استارت‌آپ‌ها یک پلتفرم مفید برای گرد هم آوردن استارت‌آپ‌ها و ارائه‌دهندگان راه‌حل‌های فناوری برای حمایت از اکوسیستم ملی فناوری فضایی است. ما خوشحالیم که با هم برای کمک و حمایت از کارآفرینان کار می کنیم تا به نوبه خود به نفع اقتصاد هند به عنوان یک کل باشیم.”

استارت آپ های فناوری فضایی هند لحظاتی را سپری می کنند.

در ژوئن 2020، دولت هند اصلاحات بخش فضایی را تصویب کرد و مرکز ارتقاء و مجوز ملی فضایی هند (IN-SPACE) را تأسیس کرد تا به شرکت‌های خصوصی اجازه دهد از زیرساخت‌های ISRO استفاده کنند. دولت همچنین NewSpace India Limited (NSIL) را به عنوان بازوی تجاری آژانس فضایی برای همکاری نزدیک با شرکت های خصوصی و استارت آپ ها راه اندازی کرد.

در نوامبر سال گذشته، ISRO با موفقیت Vikram-S را پس از انتظارات فراوان برای تقویت بخش خصوصی راه اندازی کرد. Vikram-S که توسط استارتاپ چهار ساله Skyroot Aerospace ساخته شده است، یک موشک سوخت جامد تثبیت شده در چرخش تک مرحله ای با جرم حدود 550 کیلوگرم است. سه محموله مشتری را حمل می کند، از جمله یکی از مشتریان خارج از هند.

این کشور آسیای جنوبی 111 استارت آپ فضایی دارد که در پلتفرم IN-SPACE ثبت شده اند، بر اساس یک پاسخ رسمی که در مجلس علیای پارلمان این کشور در ماه دسامبر به اشتراک گذاشته شد.

در حالی که استارت‌آپ‌هایی مانند Skyroot Aerospace و Rocketship.vc Agnikul با پشتیبانی GIC در حال توسعه وسایل پرتاب هستند، Blume Ventures و Lightspeed Venture Partners با حمایت Pixxel و ANIC-ARISE و Kalaari Capital Digantara در حال ساخت ماهواره‌ها هستند.

بر اساس داده‌هایی که انجمن فضایی هند (ISpA) با TechCrunch به اشتراک گذاشته است، استارت‌آپ‌های فضایی هندی بیش از 245.35 میلیون دلار جمع‌آوری کردند که تنها در سال 2022، 108.52 میلیون دلار سرمایه‌گذاری شد.

مایکروسافت این هفته در حالی که مدیر اجرایی ساتیا نادلا از بازار جنوب آسیا بازدید می کند، در هند اعلامیه های زیادی را اعلام کرده است. این شرکت در اوایل این هفته گفت که HDFC Bank و Yes Bank برای استفاده از Azure و سایر سرویس های ابری مایکروسافت ثبت نام کرده اند.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا