دانش و فناوریموبایل و تبلت

مایکروسافت برای خرید اکتیویژن با شکست بیشتری مواجه خواهد شد

کمیسیون اتحادیه اروپا در «هفته‌های آینده» اعتراض‌های خود را به این توافق منتشر خواهد کرد. اول از شنیدن «راهکارها» خودداری کرده است.

جیب پرز


یک سال از زمانی که مایکروسافت اعلام کرد قصد دارد اکتیویژن بلیزارد را به قیمت 68.7 میلیارد دلار خریداری کند، می گذرد، اما هیچ نشانه ای از انجام این معامله به این زودی ها وجود ندارد.


در واقع، گزارش شده است که کمیسیون اتحادیه اروپا به زودی آچار دیگری را در دست اجرا خواهد داشت، با امتناع از شنیدن هر یک از راه حل های مایکروسافت قبل از انتشار یافته های ضد تراست خود. و اگرچه ممکن است این یک ضربه مهلک نباشد، اما می تواند روند را بیشتر به تاخیر بیندازد.

ویدیوی روز جیبی

مالک ایکس باکس در حال حاضر با یک نبرد حقوقی در ایالات متحده بر سر خرید مواجه است و کمیسیون تجارت فدرال از غول بازی شکایت کرده است تا به طور بالقوه این حرکت را مسدود کند. اکنون رویترز گزارش می دهد که تنظیم کننده اتحادیه اروپا “هشدار” خود را در مورد مناقصه ارائه خواهد کرد. به گفته «افراد مطلع»، در حال آماده کردن برگه اتهامی است که به عنوان بیانیه اعتراض شناخته می شود.

مایکروسافت امیدوار بود با جلوگیری از نگرانی‌ها و ارائه راه‌حل‌هایی که می‌توانست برای کمیسیون قابل قبول باشد، از این امر جلوگیری کند و در نتیجه روند را به میزان قابل توجهی کوتاه کرد. با این حال، این موضوع رد شده است، بنابراین این احتمال وجود دارد که اتحادیه اروپا قبل از مهلت از پیش اعلام شده خود در 11 آوریل تصمیمی اتخاذ نکند.

مایکروسافت گفت: “ما به همکاری با کمیسیون اروپا برای رفع هرگونه نگرانی در بازار ادامه می دهیم. هدف ما ارائه بازی های بیشتر به افراد بیشتری است و این معامله این هدف را پیش می برد.”

به نظر می رسد بزرگترین نگرانی های گزارش شده در مورد معامله اکتیویژن بلیزارد فقط مربوط به یک سری بازی است – Call of Duty. سونی استدلال کرده است که ایکس‌باکس می‌تواند پرفروش‌ترین عنوان را در انحصار خود درآورد، اگرچه فیل اسپنسر، رئیس ایکس‌باکس و تیمش با آن مقابله کردند. آنها ادعا می کنند که قراردادهایی برای حفظ آن در پلی استیشن حداقل برای یک دهه آینده ارائه شده است اما پاسخ داده نشده است. با این حال، قراردادهای مشابهی برای قرار دادن آن بر روی Nintendo Switch و نگهداری آن بر روی رایانه شخصی (از طریق Steam) امضا شده است.

در این بین، اکتیویژن به عنوان یک ناشر اصلی و مجزا به فعالیت خود ادامه می‌دهد، اگرچه هنوز هیچ بازی آینده‌ای را که در حال توسعه است، فراتر از بسته‌های محتوای Call of Duty: Modern Warfare 2 و الحاق فصل‌ها اعلام نکرده است.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا