کار آفرینی و استارتاپ

مبارزه با فقر با پرداخت مستقیم نقدی | اخبار MIT


بهترین راه برای کمک به فردی که در فقر شدید زندگی می کند چیست؟ برخی ممکن است بگویند بهبود دسترسی به غذا در حالی که دیگران ممکن است بر مراقبت های بهداشتی یا آموزش تمرکز کنند.

همه علل شایسته هستند، اما حقیقت این است که نیازهای افراد در فقر شدید متفاوت است. به عنوان مثال در یک محله فقیر نشین در کنیا قدم بزنید و ممکن است با کارآفرینان نوپا، افرادی که می خواهند برای تحصیل خود یا فرزندانشان سرمایه گذاری کنند و حتی افرادی که با توجه به این توانایی، کمتر کار می کنند و زمان بیشتری را صرف مراقبت از خانواده می کنند، ملاقات کنید. .

از سال 2009، موسسه غیرانتفاعی GiveDirectly به افراد فقیر این امکان را می‌دهد تا با تسهیل کمک‌های نقدی دیجیتالی که مستقیماً به حساب‌های بانکی گیرندگان می‌رود، انتخاب کنند.

این سازمان که توسط گروهی از دانشجویان فارغ التحصیل اقتصاد که شامل دو فارغ التحصیل MIT است، تأسیس شده است، تا به امروز بیش از 500 میلیون دلار به مردم در 11 کشور، از ساکنان هیوستون که پس از طوفان هاروی بهبود یافته اند تا کشاورزان کنیا، تحویل داده است.

GiveDirectly همراه با پرداخت های خود، اثرات نقل و انتقالات نقدی را از طریق کارآزمایی های تصادفی کنترلی با همکاری محققان مستقل مورد مطالعه قرار می دهد. این سازمان بیش از دوجین آزمایش از این دست را یا تکمیل شده یا در حال انجام دارد، و آزمایش‌های دیگری را برای درک بیشتر نحوه خرج کردن وجوه توسط گیرندگان انجام می‌دهد. این کار بر روی حجم وسیعی از تحقیقات استوار است که این ایده را رد می کند که پرداخت های نقدی صرف مواد مخدر و الکل می شود.

GiveDirectly می‌گوید: «اگر مانند ما معتقد هستید که نیازهای مردم متفاوت است، پس پول نقد یکی از معدود مداخلاتی است که به مردم اجازه می‌دهد نیازهای خود را برآورده کنند و آنها باید اطلاعات بهتری در مورد نیازهای خود نسبت به ما داشته باشند. کارگردان Rohit Wanchoo MBA ’08، که سازمان را با دکتر Jeremy Shapiro ’09، Paul Niehaus و Michael Faye بنیانگذاری کردند. «توسعه آن این سؤال را مطرح می‌کند که انسان‌دوستی چه فایده‌ای دارد؟ می‌توانید مداخله‌ای را انتخاب کنید که با ارزش‌های خودتان همسو باشد، یا بگویید، “من می‌خواهم به این فرد توانایی زندگی را که می‌خواهد بدهد.” و این از فرد به فرد و خانواده به خانواده متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی، ما استدلال می کنیم که پول نقد بهترین راه برای تطبیق نیازهای مردم با بخشش است.

خیریه خصوصی با موبایل می رود

قبل از اینکه آنها تصمیم بگیرند نوع جدیدی از خیریه را راه اندازی کنند، بنیانگذاران فقط سعی داشتند کمک مالی کنند. در حدود سال 2009، به عنوان دانشجوی فارغ التحصیل در مقاطع مختلف تحصیل در رشته اقتصاد توسعه در MIT و دانشگاه هاروارد، آنها موافقت کردند که درصدی از درآمد خود را به افراد در فقر شدید اختصاص دهند.

به عنوان بخشی از دوره های آموزشی خود، بنیانگذاران در مورد اثرات پرداخت های نقدی در مقیاس بزرگ از سوی دولت های مکزیک و برزیل آشنا شده بودند. آنها تصمیم گرفتند این رویکرد را با کمک های مالی خصوصی آزمایش کنند.

وانچو به یاد می آورد: «ما می دانستیم که پول نقد مداخله ای کاملاً مطالعه شده، مستند و مؤثر است، بنابراین هدف ما این بود که سازمانی را وادار کنیم که پول ما را بگیرد و آن را از طریق پول نقد اهدا کند. ما با تعدادی از سازمان‌ها تماس گرفتیم و آنها نپذیرفتند. بنابراین ما متوجه شدیم که باید یک سازمان مستقل راه‌اندازی کنیم که صرفاً روی دادن پول نقد متمرکز باشد تا خودمان پول نقد بدهیم.»

بنیانگذاران می گویند که رویکرد آنها تحت تأثیر تحقیقات فقر انجام شده در آزمایشگاه اقدام فقر MIT (P-PAL) از جمله کارهای برنده جایزه نوبل که توسط بنیانگذاران J-PAL و اساتید MIT، استر دوفلو و آبهیجیت بانرجی انجام شده است، همراه بوده است. با مایکل کرمر، اقتصاددان

یکی از پیشرفت‌های کلیدی که GiveDirectly را قادر می‌سازد به افراد در مقیاس بزرگ پرداخت کند، ظهور سرویس‌های پول موبایلی مانند M-Pesa بود که در میان مردم بدون حساب‌های بانکی سنتی در کنیا محبوب شده بود.

وانچو اولین سفر خود را به کنیا انجام داد تا افراد ساکن در سکونتگاه های موقت را که پس از انتخابات سال 2007 به دلیل خشونت آواره شده بودند، ثبت کند.

وانچو می‌گوید: «جایی که ما بدیع بودیم، الف) آوردن آن به بخش خیریه خصوصی، و ب) روشی که توانستیم مردم را هدف قرار دهیم و پول نقد توزیع کنیم، بود. بنابراین، ما مفهوم نقل و انتقالات نقدی را با انقلاب فناوری روی زمین که پول موبایلی بود، ازدواج کردیم.

در برنامه‌های پرداخت بعدی، GiveDirectly از فناوری‌های دیگری برای تقویت انتخاب استفاده می‌کند، مانند تصاویر ماهواره‌ای تا اطمینان حاصل شود که فقط افرادی که سقف‌های کاهگلی و کف گلی دارند، پرداخت‌ها را دریافت خواهند کرد. GiveDirectly همچنین در حال بررسی استفاده از یادگیری ماشین در فراداده تلفن همراه برای شناسایی جمعیت‌های آسیب‌پذیر است.

“با تکنولوژی ما به سمت راه هایی پیش می رویم [identifying the poorest people] که سریعتر و مقیاس پذیرتر هستند. نیهاوس می‌گوید، همه‌گیری یک کاتالیزور بزرگ برای آن بود. هنگامی که داده ها را در مقیاس به دست می آورید، کارهای هیجان انگیزی وجود دارد که می توانید با آن انجام دهید.

داستان های بی شماری از افرادی وجود دارد که از پرداخت های GiveDirectly سود می برند و این شرکت همچنان ادامه می دهد یک فید خبری که چگونگی تغییر زندگی افراد توسط پرداخت ها را توضیح می دهد. اما بنیانگذاران به جای پرداختن به داستان های فردی، بر ایجاد بهترین سیستم کلی متمرکز شده اند.

نیهاوس می‌گوید: «داستان‌ها برای درک نحوه عملکرد جهان مفید هستند. در عین حال، ما می‌خواهیم داستان‌ها را با داده‌ها زمینه‌ای کنیم تا فقط داستانی را درباره بهترین سناریوی ۱ درصدی تعریف نکنیم.»

بنیانگذاران همچنین اثرات سرریز مثبتی را در کل جوامع مشاهده کرده‌اند و می‌گویند که دارند یک مطالعه پیش رو در یک مجله اقتصادی برجسته نشان می دهد که هر دلار اهدایی باعث افزایش تولید کلی اقتصادی جامعه به میزان 2.40 دلار می شود.

یکی دیگر از مزایای رویکرد ساده و مبتنی بر فناوری GiveDirectly این است که می‌تواند بیش از 90 درصد از کل پول اهدا شده به افراد را به عنوان حواله نقدی – بسیار بیشتر از میانگین خیریه – بدهد.

«محدودیت‌های رشد هرگز در مورد توانایی اجرا نبوده است. محدودیت همیشه این بوده است که آیا ما حاضریم پول خود را به افرادی که در فقر شدید زندگی می کنند بدهیم و اجازه دهیم آنها تصمیم بگیرند که با آن چه کار کنند؟ نیهاوس می گوید. بنابراین، این واقعاً در مورد یافتن راه هایی برای متقاعد کردن مردم است که بینایی هیجان انگیز است.

پایان دادن به فقر

در سال 2016، سازمان ملل متحد به نیاز به “افزایش استفاده از کمک های نقدی” در برنامه های جهانی فقر اشاره کرد. نیهاوس به او می‌گوید، این راهنمایی نمونه‌ای از تغییر عمده در برداشت‌های مربوط به پرداخت‌های نقدی مستقیم در مقایسه با زمانی است که GiveDirectly هفت سال قبل شروع به کار کرده بود.

نیهاوس می‌گوید: «همه ما به این باور رسیده‌ایم که پول دادن به مردم جواب نمی‌دهد – بدترین سناریو ممکن است آن‌ها را به روش‌هایی که برایشان مضر است هدر دهند». اما مطالعات زیادی انجام شده است که نشان می‌دهد نتایج آموزشی بهبود می‌یابد، نتایج سلامتی بهبود می‌یابد، نرخ فحشا کاهش می‌یابد، میزان جرم و جنایت کاهش می‌یابد، ساعات کار افزایش می‌یابد – همه چیزهایی که به آنها امیدوار هستید. و البته بسته به بافت و خانواده بسیار متفاوت است. این بخش بزرگی از داستان انتقال نقدی است: اینکه هیچ داستان واحدی وجود ندارد، زیرا همه افراد متفاوت هستند.

از سال 2017، GiveDirectly در ایالات متحده نیز فعالیت کرده است، و پرداخت کمک های اضطراری را به مردم پس از طوفان های هاروی و ماریا تسهیل می کند، با شهر شیکاگو در یک آزمایش درآمد پایه جهانی، و با یک سازمان خصوصی در یک پروژه درآمد تضمینی کار می کند. زنان فقیر در گرجستان

با ادامه بررسی اثرات پرداخت های نقدی در کشورهای ثروتمندتر، بنیانگذاران بر این باورند که پرداخت های نقدی می تواند به پیشرفت های اساسی برای پایان دادن به فقر شدید در سراسر جهان ادامه دهد.

نیهاوس می‌گوید: «من هنوز فکر می‌کنم، برای انجام این کار در مقیاس جهانی برای پایان دادن به فقر شدید چه باید کرد؟» «چقدر پول می برد؟ هدف گذاری باید چگونه باشد؟ بیایید آن را حل کنیم و بگوییم: “اگر همه ما تمایل داشتیم چند درصد از چیزی را که می سازیم به کار ببریم، این یک مشکل قابل حل به معنای بسیار مکانیکی در طول زندگی ما است.” این مسیری است که من از دیدن سر GD هیجان زده هستم.”


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا