دانش و فناوریلپ تاپ

متا در مورد اینکه چرا هدست‌های واقعیت مجازی نمی‌توانند واقعیت را تقلید کنند – و آنچه برای رسیدن به وضعیت «بازیکن آماده یک» نیاز است

Quest 2 زیر 300 دلار یک هدست واقعیت مجازی (VR) فوق‌العاده است که به مصرف‌کنندگانی که از بودجه آگاه هستند این امکان را می‌دهد تا بدون صرف هزینه‌های گزاف به دنیای واقعیت مجازی دسترسی داشته باشند. آیا کاملاً واقعیت را تقلید می کند؟ نه، اما اگر منصف باشیم، حتی یک هدست مصرف کننده در بازار وجود ندارد که بتواند. و متا توضیح داد که چرا اینطور است.

مارک زاکربرگ در یک جریان زنده مجازی که به مطبوعات خطاب می‌کرد، گفت که متا روزی هدست اصلی را با راحتی سبک و وفاداری فوق‌العاده راه‌اندازی خواهد کرد. à la “بازیکن یک آماده.” با این حال، مدیر عامل متا اعتراف کرد که گفتن این کار آسان تر از انجام آن است.

چرا هدست‌های واقعیت مجازی نسل کنونی هنوز بی‌حجم هستند؟

آیا گذر از یک محیط بازی VR، مانند یک عنوان ترسناک، عالی نیست، بنابراین واقع بینانه، مغز شما نمی تواند درک کند که چه چیزی واقعی است و چه چیزی نیست؟ دیدن یک هولوگرام فوتورئالیستی از خواننده مورد علاقه شما در حال رقصیدن در اتاق نشیمن از طریق فناوری واقعیت افزوده (AR) چقدر جالب است؟

تلاش 2 (اعتبار تصویر: Laptop Mag)

اینها برخی از اهداف بزرگ متا برای بازوی واقعیت مجازی خود هستند، اما همانطور که گفته شد، معضلاتی وجود دارد که باید ابتدا با آن مقابله کند. زاکربرگ در مورد محدودیت‌های هدست‌های نسل کنونی گفت: «فقط دیدن یک تصویر واقعی برای احساس اینکه واقعاً آنجا هستید کافی نیست. مدیر عامل متا سپس تمام نشانه های بصری مورد نیاز کاربران برای رسیدن به اوج واقع گرایی در دنیای VR را فهرست کرد:


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا