ارز دیجیتالاقتصادی

متخصصان حقوقی که از پذیرش شکست SBF شگفت زده شده اند، 12 بار در مصاحبه عذرخواهی می کنند


سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX، حداقل 12 بار در طول حضورش در اجلاس DealBook نیویورک تایمز در 30 نوامبر عذرخواهی کرد یا شکست را پذیرفت.

در یک مصاحبه ویدئویی گسترده، از بانکمن-فرید خواسته شد به تعدادی از سوالات پیرامون سقوط صرافی منحل شده پاسخ دهد، و برخی حتی پیشنهاد کردند که برخی از اظهارات وی می تواند برای متهم کردن او در مراحل قانونی مورد استفاده قرار گیرد..

در توییتر 30 نوامبر پستجرمی هوگان، وکیل رمزارز، شریک Hogan & Hogan، گفت که “بازجویی متقابل سبک” از Bankman-Fried در DealBook Summit قبلا “حداقل 3 اظهارات مجرمانه را تاکنون به دست آورده است.”

آلن روسکا از شرکت حقوقی Rosca Scarlato گفت «بسیار شگفت‌انگیز بود که او در واقع در اجلاس DealBook شهادت می‌دهد. فکر کردن به سابقه ای برای این کار سخت است.»

اولین امتیاز بانکمن-فرید هنگام خوشامدگویی به مصاحبه کننده، اندرو سورکین، زمانی که او با اشاره به سقوط FTX گفت:

واضح است که اشتباهات زیادی مرتکب شدم یا کارهایی را انجام دادم که بتوانم دوباره انجام دهم.

عذرخواهی لحظاتی بعد زمانی که سورکین با نامه ای که توسط یک مشتری FTX نوشته شده بود، مواجه شد که پس از سقوط صرافی، 2 میلیون دلار پس انداز زندگی خود را از دست داد.

Bankman-Fried در پاسخ به داستان مشتری گفت: «من عمیقاً از آنچه اتفاق افتاد متاسفم.

سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX در طول یک ساعت پخش زنده ویدیویی. منبع: DealBook Summit نیویورک تایمز.

بعداً، هنگام بحث درباره ادعاها مبنی بر استفاده آلامدا از وجوه مشتریان FTX برای پوشش وام‌ها، بانکمن-فرید گفت که در حالی که او «دقیقا نمی‌دانست چه خبر است» در Alameda، اما همچنان وظیفه‌اش به‌عنوان مدیر عامل FTX این است که «این کار را انجام دهد». مطمئناً من سخت کوش بودم.»

“بسیاری از اینها چیزهایی هستند که در ماه گذشته یاد گرفته ام […] من آن را به‌عنوان یک نادیده گرفتن بسیار بزرگ می‌دانم که بیشتر از آن آگاه نبودم.»

Bankman-Fried زمانی که درباره جایگاه قبلی FTX ها در صنعت و از دست دادن اعتماد به ارزهای دیجیتال در حال حاضر که صرافی از هم پاشیده است سؤال شد، دوباره به شکست اعتراف کرد و اظهار داشت: «یعنی ببین، من اشتباه کردم:

من مدیر عامل بودم، من مدیرعامل FTX بودم. و منظورم این است که این را بارها و بارها می‌گویم، یعنی من مسئولیتی داشتم، یعنی در نهایت مسئول انجام کارهای درست بودم و منظورم این است که ما این کار را نکردیم. مثلاً ما به هم ریختیم.»

او ادامه داد نارسایی های FTX را پذیرفته و بیان می کند که “کاملاً شکست های مدیریتی وجود داشته است” نارسایی های نظارتی و شکست های شفافیت.

در پایان مصاحبه، سورکین مستقیماً از بنکمن-فرید پرسید که آیا با مخاطبان صادق بوده است و آیا موافق است که بارها دروغ گفته است.

Bankman-Fried گفت که از دفعاتی که دروغ گفته است آگاه نبوده است، اما توضیح داد که مواقعی وجود داشته که به عنوان نماینده یا بازاریاب برای FTX از او خواسته است که FTX را “قانع کننده” نشان دهد. […] تا حد ممکن.”

من در مورد خطرات FTX صحبت نکردم […] بدیهی است که آرزو می‌کنم زمان بیشتری را صرف تمرکز بر جنبه‌های منفی و زمان کمتری برای فکر کردن به جنبه‌های مثبت آن کنم.

مربوط: ‘من هرگز کد FTX را باز نکردم:’ SBF طولانی و صریح با vlogger صحبت می کند

از بانکمن فرید پرسیده شد که وکلایش در حال حاضر به او چه می گویند و آیا این ایده خوبی است که او به طور عمومی صحبت کند؟ او پاسخ داد: «خیلی نه:»

«یعنی می‌دانی، توصیه کلاسیک، چیزی نگو […] در یک سوراخ فرو رفت.»

Bankman-Fried گفت که او معتقد است که وظیفه دارد با مردم صحبت کند و آنچه را که اتفاق افتاده توضیح دهد و “تلاش کند و آنچه را که درست است انجام دهد.”

او توضیح داد: «نمی‌دانم که من فقط در اتاقی قفل شده‌ام و وانمود می‌کنم که دنیای بیرون وجود ندارد، چه کار خوبی به دست می‌آید.

جامعه می‌گوید: «آن را با توپ نرم کنید

در حالی که به نظر می رسید این مصاحبه تعدادی از مسائل متضاد بانکمن-فرید را پوشش می دهد، برخی از افراد جامعه همچنان معتقدند که سوالات به اندازه کافی چالش برانگیز نبودند و همچنین پیگیری کافی برای برخی از سوالات سخت وجود نداشت.

متخصصان حقوقی که از پذیرش شکست SBF شگفت زده شده اند، 12 بار در مصاحبه عذرخواهی می کنند

یک نظرسنجی توییتری راه اندازی شد توسط کانترینگ کلارک، تاجر کریپتو خودخوانده دریافت که بیش از نیمی از 1119 پاسخ دهندگان معتقدند که سورکین مصاحبه با بانکمن-فرید را «نرم‌بال» کرده است.