فوتبالورزشی

“محبوب” هند به دنبال شروع مقدماتی جام ملت های آسیا | اخبار فوتبال

در هفت روز آینده، هند باید نشان دهد که به اندازه کافی خوب است تا در بین 24 تیم برتر فوتبال آسیا قرار بگیرد. عادت نداشتن به سرگرمی با نخبگان – هند فقط در چهار فینال این رقابت چهارساله که در سال 1956 آغاز شد، بازی کرده است – این گام مهمی در مسیر دشوار پیشرفت در فوتبال بین‌المللی خواهد بود. اگر هند موفق شود، باید در گروه چهار تیمی صعود کند یا در بین پنج کشور دوم قرار بگیرد، این اولین بار در تاریخ خود خواهد بود که به فینال های متوالی جام ملت های آسیا که از 16 به 16 افزایش یافته است، راه می یابند. 24 تیم در سال 2015.

در مقابل آنها کامبوج قرار دارند که از تخصص ژاپنی برای ارتقای بازی خود برخوردار است، افغانستان، که مربی آن اشاره کرد که هند در دو دیدار اخیر خود “خوش شانس” بوده است، و هنگ کنگ بدون هشت بازیکن ثابت. همه تیم‌ها در رده‌بندی فیفا پایین‌تر از هند هستند، اما با توجه به اینکه مردان ایگور استیماچ در بین 47 تیم آسیا در رده نوزدهم قرار دارند، بدیهی است که بگوییم این بازی‌ها برای هند یک پیاده‌روی عصرانه دلپذیر در استادیوم دریاچه نمک نخواهد بود.

استیماچ همه چیز را در مورد آن می داند که بخشی از داستان جاودانه اشراف از کشوری بوده است که در ورزش از وزن خود بالاتر است. فاصله بین تیم های 100 و 180 بسیار کم است. ما باید آماده، گرسنه و با انگیزه کامل باشیم.» او پیش از بازی روز چهارشنبه مقابل کامبوج، که با رتبه 171، جایی که هند در سال 2014 بود، گفت. هند اکنون در رده 106 قرار دارد.

اثبات آنچه استیماچ گفت در آخرین مسابقات قهرمانی SAFF رخ داد که در آن هند باید قبل از اینکه برای کسب هشتمین عنوان خود مستقر شود، شروعی متزلزل داشته باشد. تفاوت اکتبر گذشته با اکنون این است که هند 45 روز فرصت دارد تا آماده شود و با محرومیت از مصدومیت راهول بهکه، همه در دسترس هستند. “من کمی دیر به تیم ملحق شدم. اما وقتی وارد زمین شدم، می‌توانم پیشرفت تیم را ارزیابی کنم.

استیماچ گفت که هند از دقیقه اول فشار خواهد آورد. ما باید ثابت کنیم که مورد علاقه‌مان هستیم و باید کنترل کنیم و همچنین آماده مقابله با ضدحملات باشیم.»

استیماچ گفت: اگر پرس در نیم ساعت اول گل بزند، کنترل بازی راحت تر خواهد بود. با احتساب گل دقیقه 33 مانویر سینگ به مالدیو، این اتفاق تنها دو بار برای هند در هشت بازی اخیرش رخ داده است. استیماچ گفت، اما سه مورد از آنها دوستانه در برابر تیم‌های رتبه‌بندی بالاتر بودند، “در مقابل آنها هنوز کیفیت کافی برای گلزنی منظم نداریم”، بازی‌هایی که بخشی از “فرایند یادگیری ما” بودند. اکنون، برای 90 دقیقه، قدرت بیشتری در پاهای ما و اکسیژن بیشتری در مغز ما وجود دارد.

به نقل از وب سایت 11v11.comهند در چهار دیدار یک بار به کامبوج باخت و آن هم در مقدماتی جام ملت های آسیا 1968. دو دیدار آخر، در سال‌های 2007 و 2017، با نتایج 6-0 و 3-2 به پایان رسید، اما از آن زمان کامبوج کیسوکه هوندا را به عنوان مدیر کل انتخاب کرده است، حتی در حالی که او به عنوان بازیکن در لیگ لیتوانی ادامه می‌دهد. با یک سوت، هافبک سابق ژاپن و میلان در تمرین روز سه شنبه حاضر شد.

همچنین بخوانید | انوش دستگیر، سرمربی تیم ملی افغانستان در جستجوی «انتقام» در مسابقات مقدماتی آسیا، هند بسیار خوش شانس بود.

در چان واتاناکا مهاجم و تیری بین، هافبک فرانسوی الاصل، کامبوج بازیکنانی دارد که خارج از کشور، در تایلند و مالزی بازی کرده اند. انوش دستگیر، سرمربی 32 ساله آنها که قبل از نقل مکان به تیم ملی در دهلی تیلاک نگر بزرگ شده است، گفت که افغانستان 14 تا 15 نفر دارد که بخشی از لیگ های پایین اروپا هستند و همچنین بازیکنانی در ایالات متحده آمریکا، استرالیا، بحرین، اندونزی و تایلند دارند. هلند هنگ کنگ – آنها در اولین بازی چهارشنبه با افغانستان بازی می کنند – شش بازیکن در سوپر لیگ چین نیز دارند، اما به گفته مربی یورن اندرسن، آنها توسط باشگاه ها به دلیل قوانین سخت قرنطینه چین آزاد نشدند.

اندرسن، مهاجم سابق نروژ و آینتراخت فرانکفورت نیز گفت که دو بازیکن تیم ملی به دلایل خانوادگی نمی توانند سفر کنند. اما این تیم دارای شش بازیکن از کیچی اف سی است که با راهیابی به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا تاریخ ساز شدند و برزیلی ها را تابعیت کردند.

دستگیر گفت که در تلاش برای همنوایی، افغانستان به مدت دو هفته در ویتنام آموزش دید. اندرسن گفت که هنگ کنگ از ژانویه تا آوریل برای مهار کووید-19 تحت قرنطینه قرار گرفته است و به مالزی و تایلند سفر کرده است.

همه به این دلیل است که استیماچ می گوید بازی های آسان در فوتبال 50 سال پیش به پایان رسید. اگر هند به روش خودش عمل کند، خوب است. اگر هند این کار را به روش استفان کنستانتین سلف خود انجام دهد که به گفته سونیل چهتری، معمولاً یک توپ بلند از دروازه‌بان تا یک سوم جلو بود و «سپس شروع می‌کردیم» یا هر راه دیگری، این نیز خوب است. جینگان گفت زیرا رسیدن به جام ملت های آسیا “عظیم” است. چهتری هفته گذشته گفت که رسیدن مکرر به آنجا مهم است. استیماچ گفت: “پس در مسابقات مقدماتی جام جهانی قوی تر می شوید.” این چرخه می تواند از چهارشنبه آغاز شود.منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا