کار آفرینی و استارتاپ

محیط سرد جمع آوری کمک مالی ممکن است DNA استارت آپ های اولیه را به سمت بهتر شدن تغییر دهد

چیز زیادی نیست امیدواریم که فضای جذب سرمایه در سال 2023 برای استارت آپ ها بهتر از سال گذشته باشد. به نظر می رسد این احتمال وجود دارد که قبل از اینکه بهتر شود بدتر شود – حتی در مراحل اولیه که تا کنون عمدتاً عایق بندی شده اند.

اما برای شرکت‌های در حال رشدی که قادر به ساخت مدل‌های کسب‌وکار هستند که شرایط فعلی را منعکس می‌کنند و برای رشد کمتر به سرمایه‌های مخاطره‌آمیز متکی هستند، محیط یخ‌زده می‌تواند اتفاق خوبی باشد.

در حالی که برخی از بخش ها برای ایجاد یک تجارت بادوام نیاز به جذب سرمایه زیادی دارند، مانند فضا و دفاع یا تولید، اکثر آنها این کار را نمی کنند – اما این باعث نشد که شرکت ها در طول چند سال رکوردشکن، انبوهی از دلارها را جمع آوری کنند. اما بهتر است فقط کوچکترین مبلغ مورد نیاز خود را جمع آوری کنید، چیزی که بسیاری از استارتاپ ها اکنون در حال کشف آن هستند.

ریچل تن برینک، شریک عمومی در Pre-seed-focused: «نمی توانم به شما بگویم که با چند شرکت صحبت کرده ام که در شرایط سختی قرار دارند، زیرا به دلیل تاریخچه جمع آوری سرمایه و ارزش گذاری، خود را در گوشه ای قرار داده اند. Red Bike Capital به TechCrunch گفت. آنها در سال 2017 شروع به کار کردند و 100 برابر درآمد داشتند. این یک شرکت SaaS است. از اینجا چه کار می کنند؟»

اما اکنون که تامین مالی به این راحتی نیست، بنیانگذاران در مراحل اولیه ممکن است این فرصت را داشته باشند که از برخی از این مشکلات اجتناب کنند.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا