ارز دیجیتالاقتصادی

مدیر ارشد فناوری Ripple می‌گوید «جنبه در حال تغییر است» در محیط نظارتی ایالات متحده



حکم دادگاهی که توکن XRP ریپل را به عنوان یک پیشنهاد امنیتی تلقی می‌کند، ممکن است نشانه‌ای از تغییر جزر و مد علیه نظارت نظارتی بر اکوسیستم ارزهای دیجیتال در ایالات متحده و دعاوی کنونی مربوط به شرکت‌هایی مانند Coinbase و Binance.US و همچنین صرافی معلق باشد. برنامه های کاربردی صندوق معامله شده (ETF).

دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری Ripple که در جریان کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان Apex شرکت در آمستردام به طور انحصاری با Cointelegraph صحبت می‌کرد، پیشینه احتمالی ایجاد شده توسط یک قاضی فدرال را بررسی کرد که XRP (XRP) در هنگام فروش برنامه‌ریزی شده در صرافی‌های ارزهای دیجیتال یک امنیت نیست.

ریپل از سال 2020 درگیر یک نبرد حقوقی طولانی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) بوده است، اما پیروزی جزئی اخیر آن ممکن است پیامدهای مثبتی برای تعدادی از دعاوی مربوط به رمزنگاری که توسط SEC مطرح شده است داشته باشد.

شوارتز اعتراف کرد که پرونده SEC به قیمت معاملات تجاری Ripple روی میز تمام شده است، اما تاکید کرد که ضرر بزرگتر در جامعه احساس می شود، زیرا حمایت اکوسیستم با حذف XRP در تعدادی از صرافی های برجسته خفه شده است. این از آن زمان با آخرین حکم به نفع XRP تغییر کرده است:

«حکمی که ما تا کنون داشته‌ایم برای اجازه دادن به صرافی‌ها برای ثبت مجدد XRP کافی بود و فکر می‌کنم برای کل اکوسیستم بزرگ بود.»

شوارتز گفت که شاید جزر و مد در ایالات متحده در حال تغییر است، جایی که شرکت کنندگان در اکوسیستم کریپتو شروع به بررسی جابجایی به حوزه های قضایی مختلف کردند تا به دور از ابر عدم اطمینان نظارتی به فعالیت خود ادامه دهند:

من احساس بدی دارم که باید به مردم بگویم که ایالات متحده احتمالاً جایی نیست که آنها می‌خواهند باشند، اما جریان در حال تغییر است. می‌دانید، حکم دادگاه ما که اساساً می‌گوید XRP ذاتاً یک امنیت نیست، بسیار بزرگ است.»

شوارتز گفت که صنعت گسترده‌تر اکنون تحت بررسی دقیقی قرار دارد که ریپل برای اولین بار در سال 2020 از سوی SEC متحمل شده بود، به طوری که بلاک چین‌های اصلی ارزهای دیجیتال مانند Solana، Cardano و Polygon شاهد بودند که توکن‌های مربوطه خود را در کنار دیگران به عنوان اوراق بهادار ثبت‌نشده در شکایت‌های SEC درج شده‌اند. کوین بیس در اوایل سال 2023.

“آنها [the SEC] می توانید همین استدلال ها را برای هر ارز دیجیتالی که دوست دارید یا هر تجارتی که دوست دارید اعمال کنید. خوشبختانه، مردم این بحث را خیلی بهتر درک می کنند اکنون که دیده اند SEC به دنبال Coinbase و دیگران و برخی از کارهایی است که انجام داده اند.

افسر ارشد فناوری ریپل همچنین معتقد است که قضات ایالات متحده با شک و تردید بیشتری به پرونده‌های مطرح شده توسط SEC نگاه می‌کنند و شرکت‌های دارای منابع موضعی اتخاذ می‌کنند که به نفع صنعت گسترده‌تر است.

آنها شروع به دریافت پس‌بک‌های بزرگ از کوین‌بیس و پس‌بک روی ETF‌ها کرده‌اند. امیدواریم که این امر موجب تغییراتی در سطح قوه مقننه شود که امیدواریم تغییرات مثبت باشد.»

کنفرانس Apex Ripple توسعه دهندگانی را که در اکوسیستم بلاک چین XRP Ledger ایجاد می کنند گرد هم می آورد. بلاک چین ستون فقرات RippleNet را تشکیل می دهد، پلتفرمی که سیستم پرداخت XRP ریپل را مدیریت می کند.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای رمزنگاری.

مجله: فروپاشی NFT و ایگوی هیولا در نمایشگاه جدید موراکامی