کار آفرینی و استارتاپ

مدیر سابق Better.com ادعا می کند که شرکت سرمایه گذاران را قبل از SPAC گمراه کرده است – TechCrunch

یکی از مدیران سابق Better.com شکایتی را علیه وام دهنده آنلاین وام مسکن تنظیم کرده است و ادعا می کند که این شرکت و مدیر عامل آن ویشال گارگ هنگام تلاش برای عرضه عمومی از طریق SPAC، سرمایه گذاران را گمراه کرده اند. مجله ی وال استریت.

سارا پیرس قبلا به عنوان معاون اجرایی تجربه مشتری، فروش و عملیات در Better.com خدمت می کرد جدا شدن از شرکت اوایل امسال در آن زمان، مشخص نبود که او داوطلبانه ترک کرده است یا از او خواسته شده است که استعفا دهد، اما پیرس می‌گوید که اکنون در کت و شلوارش او را بیرون کردند.

طبق گزارش وال استریت ژورنال، پیرس در شکایت خود که امروز ارائه شده است، ادعا می کند که Better.com تجارت و چشم اندازهای خود را به اشتباه معرفی کرده است تا بتواند با SPAC که می توانست ارزش سهام پس از پول را در حدود 7.7 میلیارد دلار به شرکت بدهد. SPAC به تعویق افتاد و هنوز برگزار نشده است.

به گزارش ژورنال، شکایت او ادعا می‌کند که هر دو رفتار گارگ و بتر با او انتقام‌جویی غیرقانونی، افترا و ایجاد عمدی ناراحتی عاطفی بود.

در زمان خروج خود در فوریه، TechCrunch گزارش داد که – طبق منابع آشنا با اتفاقات داخلی در شرکت – پیرس سعی کرده است از صدها کارمندی که شرکت در ماه دسامبر پس از اینکه مدیر عامل علنا ​​آنها را به عنوان اینگونه توصیف کرد اخراج کرد، دفاع کند. تنبل و غیرمولد گزارش شده است که باعث “تنش زیادی” بین او و گارگ و هیئت مدیره شد. طبق گزارش‌ها، پیرس از شیوه‌ای که گارگ به طور علنی کارکنان را که اکثریت آنها به او گزارش داده بودند، تحقیر می‌کرد، ناراحت بود. آنها را از طریق Zoom بی‌رحمانه کنار می‌گذارند.

TechCrunch با Better.com و Pierce تماس گرفته است و اگر هر یک از آنها نظر بدهند، این داستان را به روز می کند.

در همین حال، یک منبع آشنا با این شکایت به TechCrunch گفت که گارگ “همیشه در حال اغراق کردن” در اعداد و ارقام شرکت بود و به Pierce یا هیچ مدیر دیگری در هنگام ابراز نگرانی “گوش نمی کرد”. این منبع گفت که پیرس به دلیل ابراز نگرانی هایش از شرکت اخراج شده است.

با توجه به S-4 ارائه شده توسط Aurora Acquisition Corp.، نهادی که Better.com قرار بود با آن ادغام شود، پیرس سال گذشته 856061 دلار به دست آورد، یک میلیون دلار پاداش دریافت کرد و 17.37 میلیون دلار در اختیار خرید سهام قرار گرفت.

مطابق با فوربس، این اولین بار نیست که یک مدیر زن این شرکت را به رفتار نامناسب متهم می کند. این شرکت در آوریل 2021 النا کولنر، مدیر ارشد تولید سابق را به دلیل ادعاهای قلدری و سایر شکایات در محل کار به مرخصی اداری فرستاد.

این شرکت در شش ماه گذشته بارها به تیتر خبرها ادامه داده است. در 1 دسامبر 2021، Better.com حدود 900 کارمند را اخراج کرد از طریق یک تماس ویدیویی زوم که در نهایت ویروسی شد. این به سختی اولین شرکتی بود که در طول یک بیماری همه گیر جهانی، افراد را از Zoom اخراج کرد. اما این روشی بود که با آن برخورد شد که خیلی ها را آزرده خاطر کرد.

یکی از بنیانگذاران گارگ به دلیل سرد بودن و بی احساس بودن در رویکردش به طور جهانی مورد انتقاد قرار گرفت. او همچنین چند روز بعد توهین را به مصدومیت اضافه کرد متهم کردن علنی کارگران آسیب دیده “دزدی” از همکاران و مشتریان خود از طریق غیرمولد بودن.

علاوه بر آن، فقط یک روز قبل از، کوین رایان، مدیر مالی، ایمیلی را به کارمندان ارسال کرد و گفت که شرکت این کار را خواهد کرد 1 میلیارد دلار در ترازنامه آن تا پایان آن هفته در هفته‌های پس از اخراج، گارگعذرخواهی کرد” و یک ماه طول کشید ”زنگ تفريح.” در همین حال، کارمندان توضیح دادند که چگونه اوبه رهبری ترس،و تعدادی از مدیران ارشد و دو نفر از اعضای هیئت مدیره استعفا دادند.

سپس، در 8 مارس، شرکت حدود 3000 نفر از 8000 کارمند باقی مانده خود را اخراج کرد در ایالات متحده و هند و “به طور تصادفی فیش حقوقی را خیلی زود منتشر کرد.”

در ماه آوریل، یک پرونده نشان داد که Better.com به از دست دادن بیش از 300 میلیون دلار سال گذشتهگارگ همچنین هدف شکایت های متعدد PIMCO، Goldman Sachs و سایر سرمایه گذاران مربوط به نهادهای تحت کنترل او است.

در ماه‌های اخیر، طرف‌های متعددی با TechCrunch تماس گرفته‌اند، از جمله مشتریانی که می‌گویند در زمان بسته شدن شرکت، پول خود را از دست داده‌اند، کارمندان سابقی که می‌گویند اختیار سهامی که به آنها بدهکار بوده است، دریافت نکرده‌اند و دیگرانی که می‌گویند می‌توانند. بیکاری را جمع آوری کنید زیرا بنا به گزارش، Better مالیات مناسب را پرداخت نکرده است.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا