کار آفرینی و استارتاپ

مدیر عامل بایننس از انفجار FTX عرق نمی‌کند • TechCrunch

بازار کریپتو در تلاش است تا قطعات را پس از آن که هفته گذشته با ورشکستگی و اعلام ورشکستگی سومین صرافی بزرگ کریپتو، FTX روبرو شد، جمع آوری کند.

Changpeng “CZ” Zhao، مدیر عامل Binance، “بدیهی است که مردم نسبت به اتفاقاتی که در صنعت رخ می دهد عصبانی، علاقه مند و تا حدودی عصبی هستند.” بزرگترین صرافی رمزارز، روز دوشنبه در طی یک فضای توییتر گفت. می خواهم بگویم، کوتاه مدت دردناک است. اما، من فکر می کنم که این برای صنعت در دراز مدت خوب است.”

ژائو اذعان کرد که بسیاری از مردم اخیراً پول خود را از دست داده اند و بسیاری هنوز با FTX گیر کرده اند، بنابراین “دردی وجود خواهد داشت.” اما او اشاره کرد که شرایط بازار باید به تدریج بهبود یابد.

او گفت: “این صنعت از بین نمی رود و دیگر بازیگران قوی صنعت اکنون حتی قوی تر شده اند.”

هفته گذشته، تعدادی از صرافی‌های ارز دیجیتال، از جمله Binance، Crypto.com، KuCoin و OKX اعلام کردند که در تلاشی برای اطمینان دادن به مشتریان و سرمایه‌گذاران مبنی بر ایمن بودن وجوه آن‌ها در پی ناکامی FTX، انتشار اسناد ذخایر را آغاز خواهند کرد. هفته گذشته، ژائو بر اهمیت شفافیت تاکید کرد. توییت کردن، “همه صرافی های رمزارز باید اثبات ذخیره درخت مرکل را انجام دهند.”

اثبات ذخایر (PoR) ممیزی‌های مستقل توسط اشخاص ثالث هستند که هدف آن ارائه شفافیت و شواهدی است که نشان می‌دهد یک متولی دارایی‌هایی را که ادعا می‌کند به نمایندگی از مشتریانش در اختیار دارد نگهداری می‌کند.

سرگئی نظروف، یکی از بنیانگذاران Chainlink، روز جمعه به TechCrunch گفت: این صرافی‌ها به سایر کسب‌وکارهای رمزنگاری مانند Gemini، BitGo و Paxos ملحق می‌شوند، تا به چند مورد اشاره کنیم، که سال‌ها از PoR برای اثبات میلیاردها دلار ارزش استفاده کرده‌اند.

ژائو امروز گفت: «اکنون شفافیت را در صنعت افزایش می‌دهیم، امنیت را در صنعت افزایش می‌دهیم، و ارتباطات را با تنظیم‌کننده‌ها در سراسر جهان افزایش می‌دهیم. فکر می‌کنم پنج سال بعد، وقتی به گذشته نگاه کنیم، صنعت قوی‌تر خواهد شد.»
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا