کار آفرینی و استارتاپ

مزرعه آینده برزیل 58 میلیون دلار برای فروش بیشتر گوشت و لبنیات گیاهی جمع آوری می کند – TechCrunch

افزایش بزرگ دیگر در فضای پروتئین جایگزین: مزرعه آیندهیک استارت‌آپ فن‌آوری مواد غذایی مستقر در برزیل که جایگزین‌های گوشتی گیاهی با بافتی شبیه گوشت «واقعی» را تبلیغ می‌کند، دور سرمایه‌گذاری 58 میلیون دلاری سری C را که توسط BTG هدایت می‌شود، بسته است، زیرا برای رشد سریع در این منطقه آماده می‌شود. آمریکا و اروپا.

سایر سرمایه گذاران در سری C شامل سرمایه گذاران موجود از سری A و B آن، از جمله Monashees، Go4It Capital، Turim MFO و Enfini Ventures، به همراه سرمایه گذاران جدید XP Inc. و Rage Capital (که با همکاری این دور شرکت کردند) هستند.

استارت آپی که در سال 2019 تأسیس شد، در این مرحله مجموعاً 89 میلیون دلار جمع آوری کرده است و می گوید کسب و کارش اکنون بیش از 400 میلیون دلار ارزش گذاری شده است.

بودجه سری C برای رساندن طیف وسیعی از جایگزین‌های گوشت گیاهی Future Farm به فروشگاه‌های خرده‌فروشی و دهان انسان‌ها استفاده خواهد شد.

همچنین در حال برنامه ریزی برای افزایش دامنه خود برای افزودن شیرهای گیاهی و “لبنیات” (از جمله کره جایگزین) است تا سعی کند بخش بزرگتری از بودجه خرید مصرف کنندگان را کاهش دهد.

طیف محصولات فعلی Future Farm – که از نظر برند کاملاً توضیحی است و دارای محصولاتی مانند “Future Mince”، “Future Burger” و “Future Sausage” است – در 24 کشور از طریق در دسترس است. 10000 نقطه فروش، اما استارت آپ LatAm مشتاق است که این را افزایش دهد.

این شرکت محصولات خود را در ابتدای سال گذشته به بازار بریتانیا عرضه کرد – و رشد قوی در اروپا را اعلام می کند، جایی که می گوید نرخ رشد سالانه آن 960٪ است.

به طور کلی، نشان می دهد که دسته جایگزینی گوشت با پایه گیاهی در حال حاضر 4.2 میلیارد دلار در سطح جهان ارزش گذاری شده است. در حالی که، تنها در بریتانیا، بریتانیا، گفته می شود که بازار 0.8 میلیارد دلار ارزش دارد – و 17 درصد در سال رشد می کند.

توجه جهانی به بحران آب و هوا ( کنفرانس آب و هوا CO26 در حال حاضر در بریتانیا اتفاق می افتد) – و در مورد نیاز بشر به کاهش انتشار کربن با انجام اقداماتی مانند کاهش مصرف گوشت – تقاضا برای جایگزین های گیاهی برای وعده های غذایی سنتی مبتنی بر گوشت مانند همبرگر، بولونیز و هات داگ را تامین می کند.

سرمایه‌گذاران به این فشار برای تغییر عادات غذایی با کمک دلار به موجی از استارت‌آپ‌های فناوری مواد غذایی پاسخ داده‌اند که قول می‌دهند به گوشت‌خواران کمک کنند تا بدون زحمت به سبک زندگی وگان بهتر برای سیاره تغییر دهند – «کوفته‌ها» و همه (یعنی فقط بدون قطعه گوشت واقعی).

بنابراین فضای پروتئین جایگزین در سال‌های اخیر به کانون فعالیت‌ها تبدیل شده است (اگرچه شایان ذکر است که جایگزین‌های گوشت گیاهی چیز جدیدی نیستند و محصولاتی که همبرگرهای سبزیجات از قبل بسته‌بندی شده و غیره را می‌فروشند به دهه‌ها قبل برمی‌گردند؛ چیزی که جدید است فشار بر مصرف‌کنندگان برای تغییر و تغییر است. علاقه سرمایه‌گذاران به این دسته)، با استارت‌آپ‌های فناوری مواد غذایی مانند Beyond Meat، Impossible Foods، Meati، Fable Food، Planted و Heura که به صورت قارچ گونه رشد می‌کنند.

همچنین تعداد فزاینده‌ای از استارت‌آپ‌های گوشت تولید شده در آزمایشگاه وجود دارد که سعی می‌کنند گوشت واقعی را در منو نگه دارند، اما مشخصات محیطی آن را با کشت سلول‌ها در خمره‌ها به‌عنوان یک فرآیند تولید جایگزین برای پرورش فشرده حیوانات که هم برای کره زمین وحشتناک و هم وحشتناک است، تغییر می‌دهند. برای رفاه حیوانات

هر اتفاقی که در مورد گوشت تولید شده در آزمایشگاه بیفتد، آینده غذا مطمئناً نیاز به مصرف گیاهان بیشتری دارد.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا