فوتبالورزشی

مشکلات منچسترسیتی برای سرمربی پپ گواردیولا | اخبار فوتبال

پپ گواردیولا حتی قبل از اینکه منچسترسیتی در احتمالاً بزرگترین رسوایی لیگ برتر تمام دوران درگیر شود، به اندازه کافی نگران بود.

خارج از زمین، سیتی با اتهاماتی مبنی بر اینکه باشگاه با هزینه های هنگفت خود، مقررات مالی زیادی را زیر پا گذاشته است، مواجه است. در آن، گواردیولا برای دفاع از عنوان قهرمانی لیگ و حفظ فصل تیمش در مسیر خود با نبرد خودش روبرو می شود.

در حالی که موقعیت سیتی در جدول رده بندی به اندازه کافی سالم است، با پنج امتیاز کمتر از آرسنال در رده دوم، باخت یکشنبه مقابل تاتنهام باعث شد این احساس فزاینده ایجاد شود که همه چیز در باشگاه درست نیست. حتی قبل از بمب گذاری روز دوشنبه لیگ برتر هم همینطور بود.

در واقع، در بیشتر فصل یک حس ناآرامی و عدم اطمینان در اطراف باشگاه وجود داشته است. ارلینگ هالند به طور فزاینده‌ای تبدیل به نقطه‌ای برای بررسی می‌شود که سعی می‌کند رمزگشایی کند که در سیتی چه اشتباهی پیش می‌آید.

ارلینگ فوق العاده بوده است. کیل واکر، مدافع سیتی، گفت: “هیچکس وقتی گل می زند و برنده می شود، چیزی نمی گوید. حالا که ما برنده نمی شویم و او گل نمی زند، ناگهان می گویند، آیا مشکل این است؟ آیا بدون او بهتر بازی می کنیم؟ من همیشه آن را می شنوم.”

واکر نکته ای دارد، اما نظرات او همچنین نشان می دهد که شک و تردیدهای خارج از باشگاه به بازیکنان فیلتر می شود.

هالند فوق العاده بوده و در 27 بازی 31 گل به ثمر رسانده است. با این حال سیتی به دلیل داشتن چنین هدف برجسته ای در مرکز فوروارد قابل پیش بینی تر شده است.

در سال‌های اخیر، گواردیولا به گل‌های تیمش تکیه کرده است، و این کار را برای دفاع حریف برای بستن مناطق تهدید دشوارتر می‌کند. در حالی که سیتی در مجموع 53 گل بعد از 21 بازی با رکورد فصل گذشته خود در همان نقطه مشابه است، اما 8 امتیاز کمتر کسب کرده است.

حتی با اضافه شدن هالند، سیتی برای بردن بازی‌ها سخت‌تر می‌شود – سه بازی کمتر از این مرحله در فصل گذشته.

مشکلات اما تنها بر دوش هالند نیست. به هر حال او در مقابل دروازه اعداد قابل توجهی تولید می کند. و گواردیولا به نظر می‌رسد روی سایر بخش‌های تیمش متمرکز است. ماه گذشته، او خاطرنشان کرد که تیمی که چهار عنوان از پنج عنوان اخیر لیگ را کسب کرده، برتری خود را از دست داده است.

گواردیولا گفت: “ما خیلی از تیمی که در فصول گذشته داشتیم فاصله داریم.”

با تیمی مملو از بازیکنان کلاس جهانی، گواردیولا این تجمل را دارد که برخی از بزرگ‌ترین نام‌های خود را کنار بگذارد تا اوضاع را تازه کند.

فیل فودن، یکی از باهوش ترین استعدادهای جوان اروپا، در این فصل در مقاطعی چهره ای حاشیه ای بوده است. روبن دیاس، بهترین بازیکن سال انگلیس و بهترین مدافع لیگ قهرمانان اروپا در سال 2021، از ماه اکتبر تاکنون هیچ بازی لیگی را شروع نکرده است و از نوامبر تاکنون هیچ بازی برای سیتی آغاز نکرده است. ژائو کانسلو پس از نیمکت نشینی در هفته های اخیر در آخرین مهلت نقل و انتقالات به بایرن مونیخ قرض داده شد.

با این حال، عجیب‌تر از همه، تصمیم نیمکت‌نشینی کوین دی بروین در برابر تاتنهام بود.

گواردیولا به تماس‌های غیرمنتظره معروف است، اما کنار گذاشتن دی بروین در چنین بازی مهمی یک بیانیه مهم بود که نتیجه معکوس داشت زیرا سیتی با نتیجه 1-0 شکست خورد و شانس دو امتیاز برتری آرسنال را از دست داد.

به نظر می رسد گواردیولا به دنبال راه هایی برای دریافت واکنش از تیمش در مقطعی از رقابت است که هنوز همه چیز برای بازی کردن وجود دارد. جدایی کانسلو و نیمکت نشینی دی بروین تلاش های شدیدی برای بیان نظر او به نظر می رسد، اما همچنین سوالاتی را در مورد اینکه او در آینده چه تلاشی خواهد کرد، ایجاد می کند.

گواردیولا هفتمین سال حضورش در سیتی را سپری می‌کند – او از زمانی که مربی شده است، هرگز در هیچ باشگاهی باقی نمانده است. او اکنون ممکن است مجبور باشد بر گسترده‌ترین بازسازی تیمش از زمانی که برای اولین بار در سال 2016 به قدرت رسید، نظارت کند.

هر چند این برای آینده است. در حال حاضر سیتی همچنان برای کسب سه جام در رقابت است.

با این حال، حل مشکلات خارج از زمین می تواند بسیار دشوارتر باشد.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا