ارز دیجیتالاقتصادی

معامله گران بیت کوین صورت حساب ها را نمی پردازند

زمستان کریپتو هیجانات زیادی دارد. جسی پاول، مدیر عامل Kraken، به دلیل دفاع از فهرست کردن LUNA جدید، همچنین به عنوان LUNA 2.0، که به دنبال ارائه LUNA اصلی – که اکنون به عنوان Luna Classic (LUNC) شناخته می شود – و TerraUSD – که اکنون به عنوان TerraUSD Classic (USTC) شناخته می شود، مورد انتقاد قرار گرفت. – بازگشت از مردگان

نام‌های معتبر در صنعت کریپتو مانند نیک کارتر از Castle Ventures با این تصمیم مخالفت کردند، در حالی که پاول در یک رشته توییت جداگانه به جیم چانوس فروشنده کوتاه‌مدت که در مقابل کوین‌بیس، بزرگ‌ترین رقیب کراکن، شورت بزرگی ساخته بود، انتقاد کرد.

کارتر به سادگی در توییتر رسمی کراکن که لیست LUNA جدید را اعلام کرد، توییت کرد: «چرا».

چهارمین صرافی بزرگ جهان، کراکن، بیش از 160 ارز دیجیتال را فهرست کرده است. این لیست هر ماه رشد می کند، از بیت کوین (BTC) تا Filecoin (FIL) تا دومین تکرار LUNA، که در حال حاضر رتبه 164 را در شاخص قیمت خود دارد.

اولین فروپاشی Terra حدود 50 میلیارد دلار را از بین برد و باعث شد خطوط تماس خودکشی به Subreddit Terra متصل شود، در حالی که اسناد قانونی نشان می دهد که بنیانگذار آزمایشگاه Terraform Do Kwon چند روز قبل از سقوط دو شعبه و یک شرکت کامل را منحل کرد.

مطالب مرتبط: «طرح احیای Terra 2.0» را از طریق ایردراپ، فهرست‌بندی، بازخرید و رایت بازگرداند.

این پروژه پس از آن به سختی انجام شد و بدون هیچ پاداشی برای سرمایه گذاران فقیر، دوباره راه اندازی شد. به عنوان مثال، یک airdrop آنطور که توسعه دهندگان قصد داشتند انجام نشد، زیرا توکن ها به طور نابرابر توزیع شدند. LUNA جدید با وجود افزایش 90 درصدی قیمت، از اوج 20 دلار به کمتر از 8 دلار کاهش یافته است. توسط ایردراپ بایننس هدایت می شود.

نمودار قیمت LUNA که پمپ Binance را در 30 می نشان می دهد. منبع: CoinMarketCap

پاول اشاره می کند که «تقاضای مشتری» انگیزه فهرست شدن LUNA بود. روهان گری، استادیار حقوق در دانشگاه ویلامت، پاول را در حال حرکت فراخواند. استدلال اینکه eBay به کلاهبرداران اجازه نمی‌دهد در پلتفرم تجارت الکترونیک باقی بمانند، پس چرا صرافی‌های رمزنگاری باید به Terra اجازه دهند پشت میز بنشینند؟ این اظهار نظر یک شوخی برای ادعای پاول در مورد کراکن بود:

ما یک بازار هستیم، مانند eBay. معامله‌گران بیت‌کوین (BTC) صورت‌حساب‌ها را پرداخت نمی‌کنند.»

پاول قبلاً جنبه تعیین کننده ای در عملیات خود نشان داده است و اخیراً مقر جهانی کراکن را بسته است زیرا “سانفرانسیسکو امن نیست.” با این حال، وقتی صحبت از پول و کراکن به میان می‌آید، او در توییتی نوشت: «ما سعی می‌کنیم تا حد ممکن دارایی‌ها را نادیده بگیریم».

فیات و اکثر سهام‌ها زباله هستند، اما خشم کجاست؟ درآمد حاصل از این سکه های دیگر تمام امنیت، لابی های طرفدار BTC و بازاریابی را می پردازد.

کراکن در یک تاپیک جداگانه در توییتر از آینده مبادلات ارزهای دیجیتال دفاع کرد. در یک گوشه منتقدان رمزنگاری پادکست، Chanos – یک مدیر سرمایه گذاری آمریکایی – جزئیات کوتاهی را که در برابر Coinbase، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال آمریکا ایجاد کرده بود، ارائه کرد. برای پاول، “تغییر پارادایم در 10 سال آینده” وجود خواهد داشت و صرافی‌های رمزنگاری به عنوان برنده ظاهر خواهند شد.

جدا از دعواهای درونی و توییتر، برای کسانی که به دنبال سیگنال در میان جنگ کلمات هستند، پاول ترجیحات سرمایه گذاری خود را برای انتخاب بیت کوین، سرمایه گذاری در صرافی ها یا هر دو به اشتراک گذاشت:

کراکن بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.