اجتماعیحقوقی و قضایی

معاون اول قوه قضائیه: قوه قضائیه خط قرمزی در برخورد با فساد ندارد

به گزارش خبرگزاری فارس، صبح امروز مراسم معارفه ذبیح الله خدائیان رئیس سازمان بازرسی کشور و تجلیل از حجت الاسلام درویسیان رئیس سابق این سازمان با حضور حجت الاسلام معاون اول سازمان بازرسی کل کشور برگزار شد. مراسم قوه قضائیه

دستاوردهای سازمان بازرسی کل کشور در دو سال اخیر

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین درویسیان رئیس سابق سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به بخشی از گزارش عملکرد خود در این سازمان گفت: طی این دو سال حدود دو میلیارد دلار و یک در یورو ریال هزاران میلیارد هزینه شد که حاصل پیگیری همکاران ما در سازمان بود.

وی گفت: 4 هزار متر مربع زمین یا متوقف شد یا پاکسازی شد که تنها بخشی از فعالیت انجام شده با کمک هم پیمانان است.

حجت الاسلام والمسلمین درویسیان با اشاره به اقدامات سازمان بازرسی در حوزه حمایت از تولید، گفت: صدها بازدید و گزارش در این زمینه صورت گرفت که در نهایت منجر به تعطیلی کارخانه ها و یا راه اندازی کارخانه ها شد. واحدهای تولیدی و پیگیر این موارد بودند.

رئیس سابق سازمان بازرسی کل کشور گفت: در این راستا صدها تذکر به مسئولان وقت حتی به دولت جدید مبنی بر جلوگیری از جریانات و یا ادامه اقدامات گزارش شد.

وی گفت: سازمان بازرسی یکی از کارآمدترین و تخصصی ترین دستگاه های نظارتی است. از متحدان پیروی کنید.

حجت الاسلام والمسلمین درویشیان تاکید کرد: باید نیروهای ویژه به سازمان کشانده شود تا وظیفه نظارت به خوبی انجام شود. از طرفی باید نیروهای شایسته و مشخصی را در نظر گرفت.

ضرورت نظارت جدی بر کارگزاران دولتی و حکومتی

به گزارش خبرگزاری فارس، صبح امروز مراسم معارفه ذبیح الله خدایان رئیس سازمان بازرسی کل کشور و تجلیل از خجت الاسلام درویشیان رئیس سابق این سازمان با حضور خجت الاسلام معاون اول این سازمان برگزار شد. . سیستم قضایی

ست دستاوردهای سازمان بازرسی کل کشور در دو سال اخیر

در ابتدای این نشست، خجت الاسلام والمسلم درویشیان، رئیس سابق سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به بخشی از گزارش خود از فعالیت در این سازمان، گفت: حدود دو میلیارد دلار و یورو از این دو مورد است. سال 42 هزار میلیارد تومان به صورت ریالی هزینه شد که حاصل اقدامات بعدی همکاران ما در سازمان بود.

وی بیان کرد: 4 هزار مترمربع زمین جلوگیری یا حذف شده است که تنها بخشی از کارهایی است که با کمک همکاران انجام شد.

خجت‌الاسلام والمسلمین درویشیان با اشاره به اقدامات سازمان بازرسی در حوزه حمایت از تولید، تصریح کرد: صدها بازدید و گزارش در این زمینه انجام شد که در نهایت منجر به تعطیلی کارخانه‌ها و یا ایجاد کارخانه‌ها شد. واحدهای تولیدی و این موارد را پیگیری کردند.

رئیس سابق سازمان بازرسی کل کشور گفت: در این زمینه به مسئولان وقت حتی دولت جدید صدها اخطار برای جلوگیری از جریانات یا ادامه اقدامات داده شد.

وی گفت: سازمان بازرسی یکی از کارآمدترین و تخصصی ترین نهادهای بازرسی است. همکاران خود را دنبال کنید.

خجت الاسلام والمسلمین درویشیان تاکید کرد: سازمان باید نیروهای ویژه را درگیر کند تا وظیفه نظارتی به خوبی انجام شود. از سوی دیگر باید نیروهای توانمند و متخصص را در نظر گرفت.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به انتصاب ذبیح الله خودیان به عنوان رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: حسن بابایی معاون رئیس کل دادگستری استان تهران به عنوان رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور منصوب شد.

معاون اول قوه قضائیه به انتصاب خجت الاسلام والمسلمین درویشیان به عنوان رئیس بازرسی ویژه زیر نظر رئیس جمهور اشاره کرد و از دکتر خدایان رئیس جدید سازمان بازرسی به عنوان فردی که به خوبی از پس امور بازرسی برآمد یاد کرد. تمام وظایفش

وی با بیان اینکه رئیس سابق سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در پرونده کاداستر به خوبی عمل کرده است، افزود: زمانی که به دنبال جایگزین بودیم، رئیس قوه قضائیه تاکید کرد که این فرد باید فردی باشد که بتواند با او برخورد کند. یک دکترای پزشکی «کار هودیان روی موجودی». و تسلط بر فن آوری های جدید و مدیریت آنها.

حجت الاسلام والمسلمین مصدق با بیان انتظارات خود از رئیس جدید سازمان بازرسی کل کشور، اجرای شش مورد مندرج در حکم انتصاب رئیس قوه قضائیه به عنوان رهبر معظم انقلاب را مورد تاکید قرار دادند.

وی با بیان برخی انتظارات از سند تحول قضایی و برنامه ریزی وظایف محوله به سازمان بازرسی کل کشور، تمرکز بر پیشگیری به جای مبارزه با فساد، پرهیز از هرگونه اقدام سیاسی و حزبی در تعیین خط مشی سازمان بازرسی و رهبری را بیان کرد. اظهار داشت.

معاون اول قوه قضائیه تاکید کرد: سازمان بازرسی باید ثابت کند که از جناح خاصی تبعیت نمی کند و به دنبال انجام وظایف خود است و مانند تا کنون از انجام وظایف خود امتناع نکند.

وی به همکاری مستمر و نزدیک با دیوان عدالت اداری اشاره کرد و گفت: دیوان از جایگاه بسیار بالایی برخوردار است، مشروط بر اینکه مراجع نظارتی همکاری کنند و کارگروه های مشترکی بین دیوان و سازمان بازرسی برای تنظیم، دستور العمل و بخشنامه ایجاد شود. وزارتخانه ها نباید خلاف قانون صادر شوند…

معاون اول قوه قضائیه در پایان با اشاره به حضور برخی از مسئولان در این مراسم از آنان خواست تا نسبت به طرح توسعه اقدام کنند و گفت: در بین چهل نهاد عمومی، حقوق کارگزاران قوه قضاییه کمترین میزان را دارد. وضعیت قوه قضاییه بسیار نامناسب است به همین دلیل در مجلس اقداماتی برای تمدید این طرح در حال انجام است، من و رئیس قوه قضائیه حاضریم برای اثبات آن وقت بگذاریم و تقاضا داریم بودجه قوه قضاییه مدیریت شود. به عنوان یک سازمان مدیریت و برنامه ریزی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا