ارز دیجیتالاقتصادی

مناقشه انتخاب هیئت منصفه: دادستان ها از ADHD، نوع دوستی مؤثر در دادگاه بانکمن-فرید انتقاد می کنند.تیم حقوقی سام بنکمن-فرید و دادستان های فدرال بر سر آنچه که می توان از هیئت منصفه احتمالی قبل از شروع محاکمه او در ماه آینده درخواست کرد، با هم درگیر هستند. دفاع و دادستان در روز پنج‌شنبه دو سؤال پیشنهادی را ارائه کردند و هر یک از طرفین طرف دیگر را به تلاش برای تغییر نامناسب هیئت منصفه متهم کردند.

تیم SBF، دادستان ها در مورد سؤالات وخیم صحبت می کنند

در یک پیشنهاد دادگاه اخیر، وکلای Sam Bankman-Fried از اعضای هیئت منصفه در مورد موضوعاتی از نظر آنها در مورد ارزهای رمزپایه گرفته تا اینکه آیا برخی از آنها مانند مشتری خود دارای اختلال نقص توجه بیش فعالی (ADHD) هستند، درخواست کردند. دادستان ها در یک تیراندازی کردند نامه 4 صفحه ای، با این استدلال که سوالات پیشنهادی دفاعیات “غیرضروری و وقت گیر” بود و خطر لکه دار کردن هیئت منصفه علیه پرونده دولت را به همراه داشت.

دعوای حقوقی نشان می‌دهد که چگونه هر دو طرف قصد دارند ترازو را به نفع خود منحرف کنند، حتی قبل از شروع محاکمه برجسته بانکمن-فرید. انتخاب هیئت منصفه قرار است از 3 اکتبر برای پرونده علیه بنیانگذار FTX، که متهم به انجام یکی از بزرگترین کلاهبرداری های مالی در تاریخ ایالات متحده است، آغاز شود.

وکلای بانکمن-فرید از اعضای هیئت منصفه بالقوه سؤال کردند که آیا آنها “کاملاً نادیده گرفته اند[d]تبلیغات قبل از محاکمه و اینکه آیا موکل آنها با توجه به پوشش رسانه ای طرح ادعایی 8 میلیارد دلاری او در “مضرات” قرار می گیرد. دادستان‌ها آن نوع سؤالات باز درباره تبلیغات را «غیرضروری مداخله‌گر» نامیدند و استدلال کردند که هیئت منصفه فقط باید تأیید کنند که می‌توانند بی‌طرف باشند.

دفاع همچنین پیشنهاد کرد که آیا اعضای هیئت منصفه یا عزیزانشان مانند بنکمن-فرید دارای ADHD هستند یا خیر، و گفت که این می تواند بر “ادراکات” آنها از “رفتار فیزیکی” و “زبان بدن” او در دادگاه تأثیر بگذارد. اما دولت پاسخ داد که بنکمن-فرید برای ADHD دارو مصرف می کند و مدعی شد که او سابقه «استفاده از رفتار غیرعادی به نفع خود» را دارد. دامیان ویلیامز، وکیل آمریکایی نوشت:

توصیف علائم بالقوه قابل مشاهده ADHD هم مبهم و هم گسترده است و متهم را دعوت می کند تا دادگاه را تحت عنوان نشان دادن علائم ADHD مختل کند. این موضوع با توجه به تلاش‌های قبلی متهم برای استفاده از رفتار غیرعادی به نفع خود، جای نگرانی دارد.

علاوه بر این، تیم بانکمن-فرید به دنبال پرسش در مورد نظرات هیئت منصفه در مورد «نوع دوستی مؤثر» بود – این فلسفه که به دست آوردن ثروت می‌تواند توانایی فرد برای کمک به بشریت را به حداکثر برساند. دادستان ها ادعا کردند که این سوال به طور نامناسبی “روایت دفاعی” بانکمن-فرید را به عنوان یک فرد نیکوکار پیش می برد. ویلیامز اظهار داشت:

این سؤالات تلاشی پنهانی برای پیشبرد یک روایت دفاعی است که متهم صرفاً «ثروت جمع آوری کرده» تا «جهان را بهبود بخشد».

در آنها نامه اعتراض، دادستان های فدرال از دادگاه خواستند که اساساً بر مجموعه سؤالات پیشنهادی «استاندارد و بی طرف» آنها برای وخیم بودن تکیه کند. اینها شامل پرسیدن از هیئت منصفه بالقوه است که آیا بانکمن-فرید را می شناسند یا در حوزه ارزهای دیجیتال کار می کنند و آیا می توانند بی طرفانه شواهدی را از همکاران در مقابل بنیانگذار FTX ارزیابی کنند.

انتظار می رود که انتخاب هیئت منصفه برای محاکمه بانکمن-فرید تا دو هفته طول بکشد. بنیانگذار 30 ساله در صورت محکوم شدن به اتهامات کلاهبرداری، توطئه و پولشویی به اتهام غارت سپرده های مشتریان به منظور جلوگیری از زیان در صندوق تامینی خود، Alameda Research، با 115 سال زندان مواجه است. او اعتراف به بی گناهی کرده است.

نظر شما در مورد سوالاتی که سام بنکمن-فرید می خواهد از هیئت منصفه بپرسد چیست؟ نظرات و نظرات خود را در مورد این موضوع در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا