فوتبالورزشی

منچسترسیتی با نتیجه 1-0 چلسی را شکست داد و اختلاف با آرسنال را به 5 امتیاز کاهش داد | اخبار فوتبال

منچسترسیتی پس از دو تعویض پپ گواردیولا در استمفوردبریج، فاصله خود را با آرسنال، رهبر لیگ برتر، با شکست 1-0 چلسی به 5 امتیاز کاهش داد.

ریاض محرز و جک گریلیش در دقیقه 60 وارد زمین شدند و سه دقیقه بعد با هم ترکیب شدند و تنها گل را به ثمر رساندند.

سیتی تنها در نیمه دوم پس از یک نمایش غیرفعال کنجکاوانه قبل از نیمه، جان گرفت که شاید با انتخاب تیم گیج کننده توسط گواردیولا که تعدادی از بازیکنان را در نقش های غیرمعمول به کار می برد، به وجود آمد.

گواردیولا که گاهی به فکر زیادش معروف بود، بعد از بازی قبول کرد که اشتباه کرد. به همین دلیل است که او دو مدافع کناری – ژائو کانسلو و کایل واکر – را در نیمه دوم از زمین بیرون آورد و رودری را به هافبک میانی بازگرداند، در حالی که این بازیکن اسپانیایی در نقش ترکیبی دفاع مرکزی نیز حضور داشت.

ناگهان سیتی سراسر چلسی را فرا گرفت و موقعیت‌هایی خلق کرد، حتی اگر ارلینگ هالند، بهترین گلزن این تیم، تا حد زیادی ساکت بماند و کوین دی بروین به‌طور گذرا بدرخشد.

گواردیولا که از ریکو لوئیس 18 ساله، بازیکن 18 ساله نیمه دوم تمجید کرد، گفت: “در نیمه دوم، مایل ها در همه بخش ها بهتر بود.”

این گل پس از دومین تعویض دوگانه گواردیولا به ثمر رسید، اگرچه ممکن بود در صورتی که دروازه بان چلسی، کپا آریزابالاگا، به جای اینکه بازوی او را دور کند، دراز می کرد تا پاس کوتاه گریلیش را از سمت چپ مهار کند.

گریلیش گفت: «احساس می‌کردم که دروازه‌بان می‌خواهد آن را در یک نقطه به دست بیاورد، اگرچه شاید باید صلیب خود را ستایش کنم!»

سیتی چهار امتیاز از نیوکاسل که در رده سوم قرار دارد فاصله گرفت و به آرسنال نزدیک شد که روز سه شنبه در خانه نیوکاسل به تساوی 0-0 رسید.

جان استونز، مدافع سیتی گفت: “ما روی جدول تمرکز نمی کنیم… راه طولانی در پیش است.” در سال‌های گذشته، ما در دوره‌های طولانی بدون شکست بوده‌ایم و باید دوباره این کار را انجام دهیم.»

چلسی با 19 امتیاز اختلاف از صدرنشین در رده دهم باقی ماند. تیم گراهام پاتر به اندازه چهار تیم برتر به منطقه سقوط نزدیک است.

چلسی مهاجمان رحیم استرلینگ را که در خارج از فصل از سیتی به این تیم پیوست و کریستین پولیشیچ را به دلیل مصدومیت در نیمه اول از دست داد. پیر امریک اوبامیانگ در دقیقه 5 به جای استرلینگ وارد زمین شد و در دقیقه 68 تعویض شد.

یکی دیگر از بازیکنان تعویضی، کارنی چوکوومکا، در پایان نیمه اول ضربه ای به تیرک دروازه زد.

پاتر گفت: “وقتی همه چیز را در نظر می گیرید، رحیم و کریستین را خیلی زود از دست می دهید، بچه ها همه چیز دادند.”

“در حال حاضر سخت است، باید اعتراف کنم، و من برای پسران احساس می کنم. ما باید به هم بچسبیم. از دست دادن آن بچه ها ناامیدکننده بود، اما بازیکنان در زمین و آنهایی که وارد زمین شدند همه چیز دادند و این تنها چیزی است که می توانی بخواهی.»

این تیم ها روز یکشنبه دوباره در جام حذفی با میزبانی سیتی به مصاف هم می روند.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا