ارز دیجیتالاقتصادی

میل سیری ناپذیری برای سوزاندن کریپتو وجود دارد – نگاهی به چرایی پروژه ها توکن ها را می سوزانند و مزایای آن – اخبار فناوری بیت کوین

در زمان‌های اخیر، ارزهای دیجیتالی که توکن‌ها را می‌سوزانند بسیار محبوب بوده‌اند و تعدادی از پروژه‌های شناخته‌شده بلاک چین مقادیر زیادی از دارایی‌های دیجیتال را از بین برده‌اند. در حالی که تعدادی از پروژه‌های رمزنگاری دارای طرح‌های رایت متفاوتی هستند، تأثیر کلی معمولاً یکسان است، زیرا از بین بردن توکن‌ها باعث کاهش عرضه در گردش می‌شود.

پروژه های بلاک چین توکن ها را برای منافع و اهداف خاص می سوزانند

سوزاندن توکن ها روند محبوبی بوده است و مقالات اغلب پروژه های خاصی مانند اتریوم، ترا، شیبا اینو و بسیاری دیگر را که حجم زیادی از توکن های بومی را از بین برده اند، برجسته می کنند.

شش روز پیش، Bitcoin.com News گزارش داد که توسعه‌دهندگان Shiba Inu (SHIB) یک پورتال رایت راه‌اندازی کردند که به دارندگان shiba inu اجازه می‌دهد تا ذخیره‌سازی SHIB خود را بسوزانند. در آن مورد خاص، مشعل های SHIB برای از بین بردن توکن های خود پاداش دریافت می کنند. SHIB در حال حاضر میزان سوختگی حدودا دارد 180.18٪ در طول 24 ساعت گذشته

در هفته اول نوامبر 2021، Terra (LUNA) تیم توسعه دهندگان 88.7 میلیون لونا سوزاند و پروژه هایی مانند اتریوم (ETH) هر دقیقه از روز توکن های بومی را بسوزانید. به عنوان مثال، پس از اجرای پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP) 1559، بیش از 2.17 میلیون اتر برای همیشه نابود شده است

درست مانند SHIB، اتریوم نیز دارای نرخ سوختگی است، همانطور که معیارها در 60 دقیقه گذشته نشان می‌دهند. 135 اتر سوخته و طی 24 ساعت گذشته 4477 مورد ETH نابود شده است. دارایی دیجیتال بایننس BNB دارای فرآیند سوختن برنامه ریزی شده است و پروژه برای کاهش عرضه کلی سکه ها را از بین برده است.

خبر پیشنهادی:   سقوط بازار کریپتو کف را از NFT های بلو-تراشه بیرون می کشد، فروش هفتگی 64 درصد کاهش می یابد - بیت کوین نیوز

سوزاندن کریپتو به سادگی به معنای ارسال توکن به یک آدرس پوچ است

این فرآیند توسط تعدادی از توسعه دهندگان شبکه ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار گرفته است و جامعه به این فرآیند علاقه مند شده است. با این حال، سوزاندن نشانه ها به معنای غرق شدن ژتون ها در شعله های آتش به معنای واقعی کلمه نیست.

اکثر پروژه ها به سادگی با ارسال ارزهای دیجیتال به a آدرس مرده. آدرس به سادگی سیاه چاله ای از وجوه است زیرا هیچ کس کلید خصوصی آدرس های مورد استفاده در فرآیند تخریب را ندارد، که صرفاً سکه ها را به آدرس پوچ ارسال می کند.

هنگامی که توکن ها به آدرس تهی ارسال می شوند، سکه ها قابل بازیابی نیستند و دیگر هرگز استفاده نمی شوند. طرح‌های رایت ارز دیجیتال سالهاست که وجود داشته است و پروژه Counterparty یکی از قدیمی‌ترین طرح‌هایی است که ایده مکانیزم رایت را به کار گرفته است.

اثبات سوختگی طرف مقابل

در واقع طرف مقابل بیت کوین سوخته (BTC) برای بوت استرپ پروژه این پروژه می‌گوید: «تمام XCPهایی که تا به حال وجود خواهند داشت به نسبت آنهایی که ارزش Counterparty را می‌شناختند و آماده «سوزاندن» بیت‌کوین‌های خود برای شرکت در Counterparty بودند، داده شد. توضیح می دهد در یک پست وبلاگ در مورد فرآیند اثبات سوختگی.

میل سیری ناپذیری برای سوزاندن کریپتو وجود دارد - نگاهی به این که چرا پروژه ها توکن ها را می سوزانند و مزایای آن
آدرس رایت طرف مقابل

سوزاندن توکن ها شامل تعدادی مزایا است و برخی از پروتکل های استیبل کوین الگوریتمی از فرآیند رایت برای توزیع دارایی های استیبل کوین به صورت مستقل استفاده می کنند. در حالی که طرف مقابل از اثبات سوختگی برای بوت استرپ استفاده کرد XCP، بیشتر پروژه های بلاک چین برای کاهش عرضه کلی توکن، سکه می سوزانند.

خبر پیشنهادی:   استراحتگاه ساحلی در اسلوونی با NFT ها خود را تبلیغ می کند - بیت کوین نیوز

به نوعی سوزاندن توکن ها شبیه a است خرید سهام در بازارهای سهام سنتی حذف سکه‌ها از عرضه در گردش، دارایی کریپتو را کمیاب می‌کند و هدف این کمبود، ارزشمندتر کردن بقیه سکه‌های در گردش است.

برچسب ها در این داستان

مزایا، BNB Burn، Burn Address، Burn crypto، Burn Portals، Burn Rate، Burning، Burning Tokens, Counterparty, Dead Address, Destroying Coins, EIP-1559, ETH Burning, Ethereum Burning, Luna Burn, Null address, Proof-of- Burn، Removing Coins، Shib Burn، Shiba Inu Burn Portal، XCP

نظر شما در مورد پروژه های دارایی رمزنگاری که از فرآیند اثبات سوزاندن یا سوزاندن توکن ها برای کاهش عرضه کلی در گردش سکه استفاده می کنند، چیست؟ نظر خود را در مورد این موضوع در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

میل سیری ناپذیری برای سوزاندن کریپتو وجود دارد - نگاهی به چرایی پروژه ها توکن ها را می سوزانند و مزایای آن - اخبار فناوری بیت کوین

جیمی ردمن

جیمی ردمن رهبر اخبار در Bitcoin.com News و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در فلوریدا زندگی می کند. ردمن از سال 2011 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های کاربردی غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2015، ردمن بیش از 5000 مقاله برای Bitcoin.com News در مورد پروتکل های مخربی که امروز در حال ظهور است، نوشته است.
اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons

سلب مسئولیت: این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی است. این یک پیشنهاد مستقیم یا درخواست یک پیشنهاد برای خرید یا فروش، یا توصیه یا تأیید هر محصول، خدمات یا شرکتی نیست. Bitcoin.com مشاوره سرمایه گذاری، مالیاتی، حقوقی یا حسابداری ارائه نمی دهد. نه شرکت و نه نویسنده به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب یا ضرر ناشی از یا ادعای ناشی از استفاده یا اتکا به هر گونه محتوا، کالا یا خدمات ذکر شده در این مقاله ندارند.
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا