دانش و فناوریموبایل و تبلت

نحوه مخفی کردن برنامه ها در گوشی اندرویدی


(جیب پرز) – آیا می‌دانستید که می‌توان برنامه‌ها را بدون حذف نصب یا حذف آن‌ها روی دستگاهتان پنهان کرد؟

قبلاً در مورد نحوه حذف و حذف برنامه ها از تلفن خود نوشته بودیم، اما گاهی اوقات ممکن است بخواهید آنها را از چشمان کنجکاو یا انگشتان بیش از حد هیجان انگیز دور نگه دارید.

اگر اغلب به اعضای خانواده اجازه می‌دهید به تلفنتان دسترسی داشته باشند، احتمالاً به برنامه‌هایی که می‌توانند در حین استفاده از آن دسترسی داشته باشند فکر کرده باشید. ممکن است برنامه‌هایی وجود داشته باشند که به هر دلیلی نمی‌خواهید دیگران آن را باز کنند. احتمالاً نمی خواهید فرزندانتان تصادفاً به رئیس شما پیام بدهند یا فید TikTok شما را خراب کنند یا بدتر از آن.

نگران نباشید، راه‌هایی برای پنهان کردن برنامه‌ها وجود دارد، بنابراین همچنان می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، اما آن‌ها به‌راحتی برای کلیک‌کنندگان بیش از حد مشتاق دکمه‌ها در دسترس نخواهند بود.

ویدیوی روز جیبی

شایان ذکر است که روش های مخفی کردن برنامه ها از دستگاهی به دستگاه دیگر متفاوت است. این ممکن است بسته به نسخه اندرویدی که روی گوشی خود اجرا می‌کنید، و همچنین بسته به مدلی که استفاده می‌کنید، تغییر کند. بنابراین این راهنما را دنبال کنید تا بهترین راه ها را برای انجام آن بیابید.

برنامه ها را با تنظیمات اندروید مخفی کنید

در برخی از گوشی های اندرویدی، می توان با استفاده از تنظیمات گوشی، برنامه ها را مخفی کرد. می‌توانید از اینها برای مخفی کردن برنامه‌ها از صفحه اصلی استفاده کنید تا به راحتی برای کسی که از تلفن استفاده می‌کند در دسترس نباشد، با این فرض که آنها نیز در کشوی برنامه فرو نخواهند رفت.

برای انجام این:

 • تنظیمات گوشی خود را باز کنید
 • به “صفحه اصلی” بروید
 • به دنبال “پنهان کردن برنامه ها” باشید
 • روی آن کلیک کنید و سپس روی برنامه هایی که می خواهید پنهان کنید ضربه بزنید

اگر این تنظیمات ظاهر نمی شوند ممکن است تلفن شما این گزینه را نداشته باشد و باید از یکی از روش های زیر استفاده کنید.

جیب پرز

برنامه ها را در پوشه امن مخفی کنید

اگر گوشی سامسونگ دارید، ممکن است به پوشه امن سامسونگ دسترسی داشته باشید. این یک پوشه مخفی است که به شما امکان می دهد برنامه ها، عکس ها و موارد دیگر را ایمن کنید.

برای دسترسی به این:

 • به تنظیمات گوشی در گوشی سامسونگ خود بروید
 • روی بیومتریک و امنیت کلیک کنید
 • روی پوشه امن ضربه بزنید
 • وارد حساب سامسونگ خود شوید و مراحل را دنبال کنید
 • سپس می توانید به پوشه امن در صفحه اصلی خود بروید
 • برای افزودن برنامه ها در آنجا کلیک کنید

برنامه ها را در گوشی OnePlus مخفی کنید

تکنیک مخفی کردن برنامه ها از تلفنی به گوشی دیگر متفاوت است. برای گوشی‌های هوشمند OnePlus، ویژگی «فضای پنهان» وجود دارد که به شما امکان می‌دهد برنامه‌ها را مخفی کنید. برای انجام این:

 • کشوی برنامه را روی گوشی خود باز کنید
 • برای دسترسی به پوشه فضای مخفی، انگشت خود را به سمت راست بکشید
 • سپس نماد مثبت را در سمت راست بالا فشار دهید
 • برنامه هایی را که می خواهید مخفی کنید انتخاب کنید و برای تایید آن را علامت بزنید

پوشه فضای مخفی به شما این امکان را می دهد که یک رمز عبور برای آن تعیین کنید تا مطمئن شوید که تنها فردی هستید که می توانید به آن پوشه دسترسی داشته باشید. این پوشه را باز کنید سپس روی منوی سه نقطه علامت بزنید و گزینه فعال کردن رمز عبور و تنظیم یکی را انتخاب کنید.

مخفی کردن برنامه ها در گوشی شیائومی

در برخی از تلفن‌ها، امکان مخفی کردن برنامه‌ها وجود ندارد، اما کاری که می‌توانید انجام دهید این است که در عوض از برنامه‌ها با رمز عبور محافظت کنید. این یک رمز عبور را روی برخی از برنامه‌های حساس قرار می‌دهد، بنابراین نمی‌توان آنها را بدون رمز عبور راه‌اندازی کرد، حتی اگر دستگاه قبلاً قفل باشد.

Dashlane می تواند رمز عبور کارمندان شما را ایمن نگه دارد

برای انجام این:

 • ابتدا تنظیمات گوشی خود را باز کنید
 • به برنامه ها بروید
 • تنظیمات «قفل برنامه» را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید
 • سپس برنامه‌هایی را که می‌خواهید قفل شوند انتخاب کنید و روی «استفاده از قفل برنامه» در پایین کلیک کنید
 • اگر قبلاً یک حساب کاربری شیائومی ندارید، باید یک حساب کاربری شیائومی راه اندازی کنید

با استفاده از این ابزار، شما همچنین می توانید آن را تنظیم کنید تا اعلان ها از برخی برنامه ها نیز پنهان شوند. اگر نمی‌خواهید دیگران در حالی که مشغول استفاده از تلفن شما هستند، اعلان‌های خصوصی را از برخی برنامه‌ها ببینند، ایده‌آل است.

جیب پرزنحوه مخفی کردن برنامه ها در عکس گوشی اندروید 2

مخفی کردن برنامه ها با لانچر

اگر با مخفی کردن برنامه ها به هر یک از این راه ها مشکل دارید، راه حل های دیگری نیز وجود دارد. اگر از یک راه‌انداز شخص ثالث مانند استفاده می‌کنید Nova Launcher Prime، می توانید به تنظیمات دیگری (در چندین دستگاه) دسترسی داشته باشید که به شما امکان می دهد برنامه ها را پنهان کنید.

لانچرها جایگزین صفحه اصلی استاندارد می شوند و گزینه های سفارشی سازی بیشتری را امکان پذیر می کنند که به شما امکان می دهد تنظیمات مختلف گوشی خود را تغییر دهید تا واقعاً آن را شخصی کنید.

Nova Launcher یکی از این برنامه ها است که به شما امکان می دهد برنامه ها را مخفی کنید:

شایان ذکر است که برای دریافت بهترین نتایج در اینجا به نسخه پولی Nova Launcher نیاز دارید، اما همچنین می‌توانید با تغییر نماد و نام برنامه به جای مخفی کردن، تغییراتی را برای “تبدیل کردن” برنامه با نسخه رایگان ایجاد کنید. این ممکن است باعث شود افراد کمتر روی برنامه کلیک کنند، شاید.

نوشته آدریان ویلینگز ویرایش توسط بریتا اوبویل.
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا