دانش و فناوریموبایل و تبلت

نحوه نصب برنامه DJI Fly در اندروید و iOS


خوراکی های کلیدی

 • DJI Fly برنامه مورد نیاز برای پرواز پهپادهای مصرفی DJI است و ویژگی‌های ضروری مانند نمای دوربین، تنظیمات و ضبط محتوا را در اختیار خلبانان قرار می‌دهد.
 • برنامه DJI Fly برای کاربران iOS مستقیماً از اپ استور در دسترس است، اما کاربران اندرویدی به دلیل مشکلات سازگاری و وجود برنامه های تقلبی باید آن را از مرکز دانلود رسمی DJI دانلود کنند.
 • برای دانلود برنامه DJI Fly در اندروید، کاربران باید به مرکز دانلود DJI مراجعه کنند، روی دکمه «دانلود برای اندروید» ضربه بزنند، با پنجره‌های بازشو امنیتی موافقت کنند و دستورالعمل‌های روی صفحه را برای اولین پرواز خود دنبال کنند. کاربران iOS می توانند برنامه را در اپ استور پیدا کنند یا پیوند را از مرکز دانلود DJI دنبال کنند.


نصب یک برنامه معمولاً یک فرآیند ساده است – اگر آن برنامه از طریق فروشگاه Google Play یا Apple App Store در دسترس باشد. اما، اگر «DJI Fly» را در جستجوی فروشگاه Play تایپ کنید، در بهترین حالت هیچ نتیجه‌ای نخواهید داشت و در بدترین حالت، یک برنامه تقلبی دانلود می‌کنید.

DJI Fly، برنامه مورد نیاز برای پرواز پهپادهای مصرفی فعلی این شرکت، دیگر از فروشگاه Play در دسترس نیست. این بدان معنا نیست که کاربران اندرویدی نمی توانند با پهپادهای DJI پرواز کنند، اما به این معنی است که حتی خلبانان جدید که با فناوری آشنا هستند ممکن است به مجموعه ای از دستورالعمل ها در مورد نحوه نصب برنامه DJI Fly نیاز داشته باشند.

DJI اخیرا نسبت به برنامه های تقلبی هشدار داد استفاده از سردرگمی خلبانان جدید برای کاربران اندروید، دانلود برنامه DJI Fly از همان فرآیند بصری که اکثر کاربران اندروید ده ها بار استفاده می کنند، پیروی نمی کند. در عوض، برنامه مستقیماً از مرکز دانلود DJI در دسترس است. در همین حال، کاربران iOS هنوز هم می توانند مستقیماً از اپ استور به برنامه رسمی دسترسی داشته باشند.

خلبانان جدید DJI چه چیزهایی باید بدانند تا پهپاد خود را به پرواز درآورند – بدون دانلود برنامه اشتباه؟ در اینجا نحوه نصب برنامه DJI Fly برای کاربران اندروید و iOS آورده شده است.


DJI Fly چیست؟

DJI Fly رابطی برای پرواز پهپادهای مصرفی DJI است. برنامه DJI Fly که در سال 2019 راه اندازی شد، برای تمام پهپادهای مصرفی مدل فعلی این شرکت مورد نیاز است. این برنامه نحوه دیدن آنچه که دوربین پهپاد می بیند توسط خلبان ها، تغییر تنظیمات حیاتی، ضبط محتوا و موارد دیگر است.

DJI Mini 4 Pro (41)

کدام پهپادها به DJI Fly نیاز دارند؟

تمام پهپادهای مصرفی مدل فعلی DJI از DJI Fly استفاده می کنند. پهپادهای قدیمی DJI مانند سری Spark و Phantom از برنامه های قبلی DJI Go 4 یا DJI Go استفاده می کنند که هنوز از مرکز دانلود DJI در دسترس هستند.

با این حال، بسته به اینکه کدام کنترلری را خریداری کرده اید، ممکن است اصلا نیازی به دانلود برنامه نداشته باشید. DJI RC 2 و RC Pro دارای صفحه نمایش داخلی هستند و برای کار کردن نیازی به گوشی هوشمند ندارند. این کنترلرها با برنامه DJI Fly از پیش نصب شده ارائه می شوند. فقط مطمئن شوید که هنگام دسترسی به اینترنت، کنترلر و پهپاد را برای اولین بار روشن کنید، زیرا گاهی اوقات نیاز به دانلود نسخه به روز شده یا سیستم عامل پهپاد جدید است. این کنترل‌کننده‌ها همچنین برای کاربران اندرویدی که نسبت به دانلود برنامه‌های خارج از Play Store یا کسانی که گوشی‌های هوشمند قدیمی‌تر و ناسازگار دارند، محتاط هستند، ابزاری مشابه هستند.

DJI RC-N2، که در بسته‌های مقرون‌به‌صرفه‌تر DJI گنجانده شده است، نیاز به وصل کردن گوشی هوشمند دارد زیرا کنترل‌کننده صفحه نمایش خود را ندارد. خلبانانی که از DJI RC-N2 استفاده می کنند، باید قبل از بلند شدن از زمین، اپلیکیشن DJI Fly را روی گوشی هوشمند خود نصب کنند. هم کنترل‌کننده‌های دارای صفحه‌نمایش داخلی و هم آن‌هایی که به گوشی هوشمند نیاز دارند از DJI Fly استفاده می‌کنند، تفاوت این است که برنامه از خود کنترلر در حال اجرا است یا گوشی هوشمند.

DJI Mini 4 Pro

DJI

DJI برنامه DJI Fly را از فروشگاه Play حذف کرد. در حالی که این شرکت هرگز بیانیه رسمی در مورد علت، مدیران DJI ارائه نکرد در انجمن های رسمی مسائل مربوط به سازگاری را ذکر کرده اند. در عوض، DJI از مرکز دانلود رسمی خود برای ارائه برنامه به کاربران اندرویدی استفاده می کند.

در اوایل سال جاری، DJI Support نسبت به یک برنامه تقلبی هشدار داد جعل هویت برنامه DJI Fly در فروشگاه Play که می تواند خطرات امنیتی ایجاد کند. در حالی که از آن زمان این برنامه از فروشگاه Play حذف شده است، DJI توصیه می کند که کاربران اندروید فقط برنامه را از مرکز دانلود رسمی DJI دانلود کنند.

چگونه اپلیکیشن DJI Fly را در اندروید دانلود کنیم

DJI Fly در حال حاضر به اندروید 7.0 یا بالاتر نیاز دارد. برای جلوگیری از برنامه های تقلبی، فقط برنامه DJI Fly را مستقیماً از رسمی دانلود کنید مرکز دانلود DJI. برای پرواز با دستگاه اندرویدی مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در دستگاه تلفن همراه خود، به مرکز دانلود DJI و سپس برنامه DJI Fly
 2. روی دکمه «دانلود برای Android» یا «دانلود Android APK» ضربه بزنید
 3. پس از دانلود، روی نماد باز در پنجره دانلود ضربه بزنید یا روی فایل از لیست دانلودهای خود ضربه بزنید
 4. با هر پنجره بازشو امنیتی موافقت کنید، این نتیجه عدم ارائه مستقیم برنامه از فروشگاه Play است
 5. برنامه را باز کنید
 6. با مجوزهای برنامه مورد نیاز که برای دسترسی به موقعیت مکانی و عکس ظاهر می شوند موافقت کنید یا این تنظیمات را در آن تنظیم کنید تنظیمات > DJI Fly > مجوزها.
 7. وارد شوید یا یک حساب DJI ایجاد کنید، سپس پهپاد و کنترلر را روشن کنید و دستورالعمل های روی صفحه را برای اولین پرواز خود دنبال کنید.

چگونه اپلیکیشن DJI Fly را در iOS دانلود کنیم

کاربران آیفون باید روی iOS 11 یا جدیدتر کار کنند. برای جلوگیری از برنامه های غیررسمی شخص ثالث، پیوند را از مرکز دانلود رسمی DJI دنبال کنید یا کد QR را که همراه پهپاد ارائه شده است اسکن کنید.

 1. از iPhone خود، برنامه رسمی DJI Fly را در آن پیدا کنید اپ استور یا لینک را از مرکز دانلود DJI
 2. برای دانلود برنامه روی نماد «دریافت» ضربه بزنید
 3. پس از اتمام دانلود، برنامه را باز کنید
 4. مجوزهای لازم را برای دسترسی به موقعیت مکانی و Camera Roll در پنجره‌های بازشو فعال کنید یا مجوزها را در تنظیمات > DJI Fly تنظیم کنید.
 5. یک حساب DJI ایجاد کنید یا وارد شوید. پس از روشن کردن پهپاد و کنترلر، برنامه شما را از طریق اولین آموزش های پرواز راهنمایی می کند



منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا