ارز دیجیتالاقتصادی

نرخ تورم آلمان در سال 2022 بدترین نرخ تورم در بیش از 30 سال گذشته – اخبار بیت کوین

در سالی که با افزایش قیمت انرژی و مواد غذایی مشخص شد، متوسط ​​نرخ تورم آلمان در سال 2022 از 3.1 درصد در سال 2021 به 7.9 درصد افزایش یافت. حمله روسیه به اوکراین و همچنین تنگناهای عرضه ناشی از جنگ، گفته می شود. یکی از عواملی باشد که به افزایش قیمت کمک کرد.

تأثیر جنگ اوکراین و روسیه

اداره آمار آلمان اعلام کرده است که در سال 2022، متوسط ​​نرخ تورم آلمان به 7.9 درصد رسید که بالاترین نرخ از زمان اتحاد مجدد در سال 1990 است. طبق گزارش 3 ژانویه آژانس مطبوعاتی آلمان، نرخ سال 2022 بیش از دو برابر 3.1 درصدی است که در سال 2021 مشاهده شد.

بر اساس گزارشافزایش قیمت انرژی و مواد غذایی از عوامل اصلی تورم برای چندین ماه بود. همانطور که انتظار می رفت، اداره آمار فدرال آلمان (FSO) بنا بر گزارش ها، تهاجم روسیه به اوکراین و همچنین گلوگاه های عرضه متعاقب آن را به عنوان دو عامل کلیدی که منجر به رکورد نرخ تورم شد، شناسایی کرد.

مصرف کنندگان در آلمان مجبور بودند در دسامبر 24.4 درصد بیشتر از یک سال قبل برای انرژی بپردازند. در گزارش آژانس توضیح داده شده است که قیمت مواد غذایی طی یک سال 20.7 درصد افزایش یافته است.

کاهش نرخ تورم ماهانه آلمان

علیرغم ثبت آنچه به عنوان بدترین نرخ تورم کلی کشور از زمان 7.6 درصد مشاهده شده در سال 1951 توصیف شده است، داده های FSO نشان می دهد که نرخ ماهانه در دسامبر 2022 به 8.6 درصد کاهش یافته است. پیش از آن، این نرخ به طور متوسط ​​10.4 درصد و 10 درصد بود. ، به ترتیب در ماه های اکتبر و نوامبر.

برای به حداقل رساندن تأثیر افزایش قیمت ها بر جمعیت، دولت آلمان بنا به گزارش ها در حال برنامه ریزی برای سرریز “میلیاردها کمک” است. همچنین هدف آن دستیابی به این هدف با استفاده از “ترمزهای قیمتی برای برق و گاز” است. بر اساس این گزارش، برخی از اقتصاددانان خوشبین هستند که چنین اقداماتی به رام کردن تورم در سال 2023 کمک خواهد کرد.

افکار خود را در مورد این داستان چیست؟ نظر خود را در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

نرخ تورم آلمان در سال 2022 بدترین نرخ تورم در بیش از 30 سال گذشته - اخبار بیت کوین

ترنس زیموارا

ترنس زیموارا روزنامه نگار، نویسنده و نویسنده برنده جایزه زیمبابوه است. او به طور گسترده در مورد مشکلات اقتصادی برخی از کشورهای آفریقایی و همچنین اینکه چگونه ارزهای دیجیتال می توانند راهی برای فرار آفریقایی ها فراهم کنند، نوشته است.


اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons

سلب مسئولیت: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی است. این یک پیشنهاد مستقیم یا درخواست یک پیشنهاد برای خرید یا فروش، یا توصیه یا تأیید هر محصول، خدمات یا شرکتی نیست. Bitcoin.com مشاوره سرمایه گذاری، مالیاتی، حقوقی یا حسابداری ارائه نمی کند. نه شرکت و نه نویسنده به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب یا ضرر ناشی از یا ادعای ناشی از استفاده یا اتکا به هر گونه محتوا، کالا یا خدمات ذکر شده در این مقاله ندارند.
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا